Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy soundbar Samsung z Dolby Atmos – zanurz się w dźwięku

LOCOLOCO 01 Cze 2017 13:27 801 7
 • #1 01 Cze 2017 13:27
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Pierwszy soundbar Samsung z Dolby Atmos – zanurz się w dźwięku.

  Pierwszy soundbar Samsung z Dolby Atmos – zanurz się w dźwięku

  Dlaczego dźwięk w salach kinowych wydaje się tak realistyczny? To wynik nie tylko bardzo dobrej jakości brzmienia, ale również precyzyjnego rozmieszczenia dźwięku w przestrzeni. Samsung wykorzystał rozwiązanie Dolby Atmos znane z kin i postanowił wprowadzić je do naszych domów. W ten sposób powstał pierwszy na rynku zestaw kina domowego, w którym zarówno soundbar, jak i tylne, bezprzewodowe głośniki obsługują technologię odtwarzania dźwięku przestrzennego.
  System Dolby Atmos od kilku lat stosowany jest w najlepszych kinach – rozwiązanie dostarcza doskonałe wrażenia akustyczne oraz zapewnia efekt dźwięku 3D. Umieszczone w sufitach głośniki odbijają bowiem dźwięk od podłogi lub ścian i w ten sposób zapewniają precyzjne, przestrzenne brzmienie. Aby osiągnąć zbliżone rezultaty w warunkach domowych, stosowano do tej pory zestawy, które wymagały podłączenia kablami wielu sprzętów, a ostateczny efekt i tak nie zawsze był spektakularny. Nowy soundbar firmy Samsung opracowany przez specjalistów z Samsung Audio Lab w Kalifornii jest odpowiedzią na wszystkie te problemy – pozwala z łatwością przemienić każdy salon w salę kinową wypełnioną perfekcyjnym, przestrzennym dźwiękiem.


  Poczuć każdy dźwięk
  Samsung HW-K950 to innowacyjny, bezprzewodowy zestaw audio zapewniający krystalicznie czyste brzmienie i potrafiący odtworzyć najwyższą jakość dźwięku znaną dotychczas z sal kinowych. Jak to możliwe? Soundbar HW-K950 zapewnia system 5.1.4 – pięć kanałów jest zatem skierowanych w stronę widza, jeden odpowiada za niskie tony, zaś cztery kanały skierowane są… ku górze! Ścieżka dźwiękowa rozprzestrzenia się więc po pomieszczeniu i otacza widza z każdej strony, dostarczając przestrzenne, pełne precyzji brzmienie, aby każdy mógł poczuć się jak w centrum filmowej akcji.
  Co więcej, elegancka i smukła listwa głośnikowa łączy się z głośnikiem basowym oraz tylnymi głośnikami bezprzewodowo – to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. Umożliwia ono ustawienie sprzętów w dowolnym miejscu salonu, bez konieczności podpinania szeregu kabli. Zaś dzięki 4K Pass-Through możliwe jest sparowanie urządzeń oferujących najlepsze parametry obrazu i brzmienia.
  – Dzięki połączeniu przestrzennego dźwięku oferowanego przez soundbar HW-K950 z najwyższą jakością obrazu telewizorów SUHD wykorzystujących kropkę kwantową, a także najnowszymi treściami Ultra HD, które wyświetlić może nasz odtwarzacz Blu-ray K8500, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom pełnię doznań rozrywki w 4K – powiedział Jurack Chae, Senior Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics.
  Zwykły seans filmowy w zaciszu własnego domu można więc teraz z łatwością zamienić w wieczór pełen emocji oraz doskonałych wrażeń akustycznych i wizualnych. Wystarczy połączyć ze sobą idealne trio firmy Samsung – soundbar z systemem Dolby Atmos, telewizor SUHD oraz odtwarzacz Blu-ray UHD.


  Nieprzeciętna moc
  Soundbar HW-K950 gwarantuje siłę brzmienia również dzięki imponującej mocy – 500W, która wydobywa się z 15 wbudowanych głośników (każdy z własnym wzmacniaczem). Sprzęt został wyposażony także w technologię optymalizacji dźwięku. Funkcja Surround Sound Expansion Plus dodatkowo pogłębia efekt 3D dla jeszcze lepszych wrażeń, a sześć trybów odtwarzania dźwięku (w tym m.in. kino czy sport) pozwoli na wybór opcji, która najlepiej pasować będzie do oglądanych treści. Szczególnie interesujący jest tryb nocny, który pozwala widzom cieszyć się pełnią brzmienia, a przy okazji dostosowuje parametry dźwięku tak, aby nie budzić innych domowników.
  Urządzenie łączy się również z domową siecią Wi-Fi, a także przez Bluetooth i może być obsługiwane za pomocą aplikacji Samsung Multiroom. Z powodzeniem można więc np. odtwarzać utwory z urządzeń mobilnych lub serwisów streamingowych, by poczuć się jak na koncercie.

 • #2 01 Cze 2017 16:39
  Zbigniew 400
  Poziom 36  

  Imponująca moc 500W a pobierana 50W. Mylę się ?

 • #3 01 Cze 2017 18:05
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Nie, nie mylisz się to są wartości tylko marketingowe...
  Ale za to odpowiadają firmy.

 • #4 01 Cze 2017 19:03
  Zbigniew 400
  Poziom 36  

  To wypadało by to uściślìć a nie powielać bzdury.

 • #5 01 Cze 2017 19:17
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Napisz do Samsunga i rzuć im w twarz.
  Zobaczymy czy znają się na Twoich żartach.
  Oni zapewne robią to na podstawie własnych danych.
  A Ty jakimi danymi się posługujesz?

 • #6 01 Cze 2017 22:35
  Zbigniew 400
  Poziom 36  

  Poczytaj sobie instrukcje soundbarów i zastanów się co piszą.
  Przypomina mi to nagły wzrost mocy w boomboksach bo uwaźali źe się lepiej sprzedadzą.
  Dlaczego mam wierzyć w zapewnienia producenta o superwłaściwościach sprzętu jeźeli podstawowe dane o mocy wyjściowej budzą politowanie.

 • #7 01 Cze 2017 23:37
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  to musisz pisać do nich. Producenci muszą posługiwać się pełną dokumentacją zgodną z przepisami UE. Więc musisz uderzyć wyżej - ja jestem za słabym adresem do tej korespondencji.

 • #8 02 Cze 2017 06:20
  Zbigniew 400
  Poziom 36  

  Ja to wiem. Tylko będąc fachowcem nie powinieneś tych bzdur autoryzować a jeźeli przytaczasz to pisz źe to informacja niewiarygodna producenta.
  A jak z resztą informacji których nie mogę zweryfikować ?
  Słynne urządzenie wtykane do gniazdka obniźające opłaty za prąd poparte nawet ekspertyzą Politechniki Śląskiej.
  Po moim telefonie zostało wycofane.
  A reklamowana przez Conrada na elektrodzie farba ?