Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Junkers przepływowy - jaki?

01 Cze 2017 14:46 996 15
  • Poziom 23  
    Witam
    Potrzebuję wymienić junkers na nowy, posiadam teraz gazowy, nowy ma być min. na 10 lat, cena max 1500 zł, ma być nieawaryjny. Są jakieś?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najczęściej kupowany model i bezawaryjny to WRDP11-2B. Polecam, dzisiaj montowałem.
  • Poziom 23  
    Ile trzyma bateria? Bo mój aktualny 1 miesiąc.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Baterie mogą wystarczyć nawet na 2 lata i dłużej. Niekiedy klient zapomina, że w piecyku trzeba wymieniać baterie. Jeżeli Ci wystarczają na miesiąc, to coś jest nie tak. Zanieczyszczone elektrody, przebicie, wadliwy sterownik, wyjątkowo kiepskie baterie.
  • Poziom 23  
    Prawdopodobnie jest też zaczadzenie, ale jest to zgłoszone do administracji. Sąsiadka też się skarżyła na brak ciągu w kominie. Będę kupował ten model, dziękuję za pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    serwisszulborski.pl napisał:
    Baterie mogę wystarczyć nawet na 2-lata i dłużej. Niekiedy klient zapomina że w piecyku trzeba wymieniać baterie. Jeżeli Ci wystarczają na miesiąc to coś jest nie tak. Zanieczyszczone elektrody, przebicie, wadliwy sterownik, wyjątkowo kiepskie baterie.
    Ja w podobnym, ale mocniejszym (WRDP 14-2B) piecyku wymieniałem baterie po 5 latach, a i tak jeszcze jakoś "zipały". Te pierwsze (były fabrycznie dostarczone z piecykiem) to były baterie GP. Może warto zapamiętać tę markę, skoro tak długo wytrzymały. DuraCell uchodzą za bardzo dobre. W każdym razie do piecyków należy dawać baterie alkaliczne (koniecznie!!!).
  • Poziom 23  
    Junkers zamówiony. Mam nadzieję, że już nie będzie niebezpieczeństwa, jeszcze muszę pogonić do roboty. Dziękuję wszystkim za pomoc, jeśli ma ktoś coś do dodania o tym junkersie, to zostawiam temat otwarty.
  • Poziom 9  
    Najczęściej kupowany model i bezawaryjny WRDP11-2B... polecam, dzisiaj montowałem.

Jak się ma konstrukcyjnie WRP11-2B w stosunku do WRDP11-2B? Czy to tylko kwestia braku wyświetlacza (no i pewnie innego oprogramowania sterownika)? Czy może baza konstrukcyjna jest inna? Dużo dobrego czytałem o WRDP, ale i złego o WP. Junkersowi WRP jest zatem bliżej do WRDP czy do WP?
  • Pomocny post
    Zdecydowanie WRDP11-2B model dopracowany (czułość 0,1 bar, Przepływ już od 2-11 l/min, moc 7-19,2 kW ). W modelu WRP11-2B częściej pada sterownik. Natomiast modelu WP11B zupełnie nie polecam, brak modulacji płomienia, nie nadaje się na prysznic, na małe przepływy i niskie ciśnienie wody. Wyprodukowany tylko po to by obniżyć cenę i być konkurencyjnym dla produktów w sieci poniżej 1000 zł ale mimo wszystko wart swojej ceny. Są oczywiście produkty gorsze do których się nie jeździ tyko sugeruje od razu wymianę. Tani sprzęt to często oznacza naprawa nieopłacalna ,"wymień na nowy".
  • Poziom 9  
    W modelu WRP11-2B częściej pada sterownik

A co z wyświetlaczem w WRDP? Czytałem, że lubi się psuć.
  • Pomocny post
    Może to propaganda konkurencji. Ja osobiście nie przypominam sobie wymiany sterownika w WRDP-2B. Sterownika nie trzymam na stanie, bo tych usterek nie ma. Sprzedaję też ich kilka sztuk w miesiącu, bez reklamacji. Natomiast w modelu bez wyświetlacza to się zdarza, sterownik zawsze wożę w samochodzie i drugi mam na stanie magazynowym.
  • Poziom 9  
    Dziękuję serwisszulborski za informacje. Chyba się zdecyduję na WRDP. Aktywność kolegi na forum i Twoja "pomocność" budzi zaufanie.
    radex324, czy ostatecznie zainstalowałeś WRDP? Jakie wrażenia po kilku miesiącach użytkowania?
  • Poziom 23  
    Zainstalowałem WRP 11-2B 23. Sprzęt na razie bez problemów, działa dobrze z jednym ale, musi być troszkę większy przepływ odkręcony, bo leci letnia woda.
  • Poziom 9  
    Dziękuję panom za informacje. W przyszłym tygodniu instalacja. Za jakiś czas podzielę się pierwszymi wrażeniami.

Minął tydzień od instalacji. Ostatecznie wybrałem WRP 11-2B 23. Pierwsze wrażenia pozytywne. Da się uzyskać wyraźnie mniejszy strumień ciepłej wody niż w moim starym termecie (istotne dla oszczędności przy zmywaniu / płukaniu naczyń). Zapłon trwa trochę dłużej niż w piecyku ze świeczką. Ale 2 sekundy od odkręcenia kurka to nie tragedia, a oszczędność gazu na duży plus.
    Podoba mi się 7-stopniowa regulacja mocy (lewe pokrętło). Łatwiej nauczyć rodzinkę jak ustawić pokrętło "na co dzień" a jak np. do kąpieli lub zmywania. W starym piecyku regulacja wymagała ... obserwacji wysokości płomienia.
  • Poziom 9  
    Minął tydzień od instalacji. Ostatecznie wybrałem WRP 11-2B 23. Pierwsze wrażenia pozytywne. Da się uzyskać wyraźnie mniejszy strumień ciepłej wody niż w moim starym termecie (istotne dla oszczędności przy zmywaniu / płukaniu naczyń). Zapłon trwa trochę dłużej niż w piecyku ze świeczką. Ale 2 sekundy od odkręcenia kurka to nie tragedia, a oszczędność gazu na duży plus.
    Podoba mi się 7-stopniowa regulacja mocy (lewe pokrętło). Łatwiej nauczyć rodzinkę jak ustawić pokrętło "na co dzień" a jak np. do kąpieli lub zmywania. W starym piecyku regulacja wymagała ... obserwacji wysokości płomienia.
  • Poziom 23  
    Junkers się sprawdził, temat rozwiązany.