Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proble komunikacji ARC tv lg 42la620s z yamaha htr-2067

01 Cze 2017 15:36 996 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Problem polega na tym że nie mogę sterować głośnością kina domowego yamaha htr-2067 pilotem od tv lg 42la620s po przez ARC.
    Zaznaczam ze wszystko działało prawidłowo a od wczoraj nie mogę sterować pilotem od tv natężeniem głosu w amplitunerze .
    nie działa "MUTE" a także volume +/- gdy naciskam na pilocie od tv lg ale na ekranie tv pojawia sie sterowanie lecz nie reaguje . ARC działa prawidłowo bo jak wyłączę TV to amplituner też się wyłącza i tak samo jak włączę tv to amplituner się uruchamia . Dźwięk tez jest przekazywany . nadmienię że wszystko jest prawidłowo podłączone i kabel HDMI tez jest ok . jedyne co jest nie tak to to ze brak możliwości sterowania w amplitunerze natężeniem głosu pilotem od tv gdzie działało wszystko prawidłowo do wczoraj.

moje pytanie : czy jest jakaś blokada sterowania głośnością z innego źródła . na pilocie od amplitunera lub tv którą mogłem uruchomić przypadkowo jakąś kombinacją przycisków . czy to problem oprogramowania amplitunera lub TV ?
    komunikacja ARC możne być czym zakłócona ?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Niech kolega odłączy cały zestaw od sieci zasilającej na kilkanaście minut.
    Następnie włączy - najprzód wzmacniacz do sieci, a parę minut później telewizor.

O ile ten zabieg nie przyniesie skutku, to można przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych - w tym przypadku zacząłbym od wzmacniacza.
  • Poziom 2  
    no jeszcze tej czynności odłączenie z zasilania na kilkanaście minut nie robiłem
    ale reset fabryczny był i to po dwa razy na tv i amplitunerze

po pracy zrobię te odcięcie zasilania i dam znać czy pomogło bo brak mi już pomysłów

Dodano po 15 [godziny] 3 [minuty]:

[quote="Polon_us"]Niech kolega odłączy cały zestaw od sieci zasilającej na kilkanaście minut.
    Następnie włączy - najprzód wzmacniacz do sieci, a parę minut później telewizor.

No wielkie dzięki za pomoc 🖒
    Ten pomysł pomógł 😁
    Proste ale skuteczne
    Wszystko teraz działa dobrze