Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie połączenia Wi-Fi w trakcie używania klawiatury

01 Cze 2017 16:46 741 23
  • Poziom 17  
    Witam,
    Od dłuższego czasu obserwuję problem z samoczynnym rozłączaniem się połączenia bezprzewodowego w laptopie. Dopiero teraz udało mi się zaobserwować, że dzieje się to wyłącznie, gdy używam klawiatury - wystarczy kliknąć jakikolwiek klawisz by nastąpiło chwilowe rozłączenie.
    Nie potrafię odszukać rozwiązania w google. Czytałem, że może być to spowodowane przez system Win 10. Widziałem jakieś solucje microsoftu ale nie posługuje się biegle angielskim i nie widziałem też rozwiązania do mojego modelu laptopa. Czy ktokolwiek pomoże?
    Laptop Dell Vostro 3700, system Win10. Nie wiem jaka karta sieciowa - gdzie to szukać? (system jest niemiecki)
  • PCBway

• Poziom 43  
    Doktorsky napisał:
    Nie wiem jaka karta sieciowa - gdzie to szukać?

W Menadżerze urządzeń.
    Równie dobrze może być uszkodzona płyta lub złącze które w wyniku nacisku się rozłącza.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Screen z menagera w załączniku.

Czyli co proponujesz? W pierwszej kolejności podejrzewam problemy hardware po zmianie systemu z Win7 na Win10 bo właśnie po zmianie systemu zaczęły się dziać takie rzeczy. W jaki sposób sprawdzić co powoduje problem? Bo nie wiem czy system instalować od nowa czy wydawać pieniądze na serwis. A serwisy często naciągają lub oszukują.

• Poziom 43  
    Podaj identyfikatory tej Die DW WLAN...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html
    Doktorsky napisał:
    W jaki sposób sprawdzić co powoduje problem?

Uruchomić jakiegoś LiveCD i sprawdzić działanie.
    Doktorsky napisał:
    serwisy często naciągają lub oszukują.

Jesteś tego pewny? Zawsze można diagnozę skonsultować na Forum, w innym serwisie...
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy dobrze wybrałem w opcjach, bo wszystko po niemiecku ale wedle wskazówek wychodzi że powinno być to
    DW1520 Wireless-N Half Mini Card
    PCI\VEN_14E4&DEV_4353&SUBSYS_000E1028&REV_01\4&35F55FF7&0&00E1

Kurczę, nie mam żadnej płyty przy sobie z systemem, nie mam też czystej płyty żeby wypalić choćby linuxa :/

Już raz byłem kiedyś w serwisie i ukradli pamięć RAM. Kolejnym razem zapłaciłem za wymianę baterii, która nie została wymieniona, musiałem reklamować. Nie ufam od tej pory żadnym serwisom, chyba że firmowym.

• Poziom 43  
    Spróbuj tego sterownika, ręczna instalacja
    http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds041617
  • Poziom 17  
    Dla bezpieczeństwa zapytam. Czy nic się nie stanie instalując sterownik do lenovo na Dellu? Jakieś środki bezpieczeństwa zachować przed instalacją tego? Na przykład wykonać punkt przywracania?
    Sterownik jest na wersję 64bity. U mnie jest 32bit system i x-64 basierter prozessor (cokolwiek to znaczy)

• Poziom 43  
    Nic się nie stanie. Żadnych środków "bezpieczeństwa" nie musisz stosować.
    http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds041473

• Poziom 43  
    Wykonaj ręczną instalację(masz opis w linku do odczytywania identyfikatorów).
  • Poziom 17  
    Może wykonuję coś źle, ale postępuję wg tej instrukcji
    https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles/guw5051w.txt

Pobieram plik i rozpakowuję go do c://drivers/win/wlan
    Klikam na setup.exe (uruchom jako administrator)
    i cały czas wyskakuje ten sam komunikat.

Chyba że mam to zrobić ?
    Unattended Install

This is for system administrators' use only.

1. Refer to the Manual Install section, and download and extract the file.
    2. In the step 11 of the Installing files section, uncheck the checkbox next
    to "Install ..... now", and then select Finish to cancel installation.
    3. At the command line, execute setup.exe with the -s option.
    Example: [Path where the files were extracted]\setup -s

Przepraszam, nie znam się niestety :/

• Poziom 43  
  • Poziom 17  
    Ok, przepraszam, teraz rozumiem. Wykonuję instalację wg instrukcji i mam komunikat w załączniku

Tłumaczenie "mniej więcej" z niemieckiego

"Nie zaleca się instalować tego sterownika, który nie jest potwierdzony i może nie być kompatybilny z komponentami Hardware. Jeżeli sterownik jest niekompatybilny, komponenty Hardware mogą prawdopodobnie działać nieprawidłowo. Komputer może być niestabilny, albo może już więcej nie działać. Chcesz zainstalować ten sterownik?"

• Poziom 43  
    Kliknij Ja.
  • Poziom 17  
    Nie działa WiFi teraz po restarcie. Muszę pisać z telefonu

• Poziom 43  
    W Menadżerze Urządzeń masz jakieś żółte wykrzykniki?
  • Poziom 17  
    Tak, przy tym "Die DW WLAN-karte"

• Poziom 43  
    Ok, kliknij prawym myszy, wybierz Odinstaluj.
  • Poziom 17  
    I teraz co? Został realtek PCIe gbe

• Poziom 43  
    Zrestartuj laptopa, powinien sam wykryć i zainstalować sterownik.
  • Poziom 17  
    Ufff, udało się. Jest internet bezprzewodowy. Nie mam kabla do LAN więc byłby duży problem ;)
    Jakieś pomysły jeszcze :)

• Poziom 43  
    Pobierz LiveCD(można utworzyć bootowalny pendrive) i sprawdź czy pod nim problem także występuje.
  • Poziom 17  
    Ok, spróbuję jutro z tym. Nie wiem czy mam pendrive przy sobie

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

@sosarek skąd mam pobrać ? Google chyba filtruje wyniki w Niemczech bo nic szczególnego nie znajduję w wyszukiwarce
  • Specjalista Sieci, Internet
    Link
    Choćby stąd pobierzesz puppy linux który jest mały i powinien starczyć.