Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HIK CONNECT - udostępnianie innym

michualex 01 Jun 2017 18:23 13008 23
    michualex

Level 24  
    Witam. Mam pytanie jak wy udostępniacie kolejnym osobą dostęp do urządeń HIKVISION? Ja powoli nie mam siły na nich. Wprowadzają takie udziwnienia, które robią niepotrzebne zamieszanie (ezviz). Teraz zmieniają na hikconnect lecz nadal im coś nie wychodzi. Dzwoniąc do hikvision polska nic mądrego się nie dowiemy, dystrybutorzy też rozkładają ręce.

Powiem może jak ja to robię i co mi nie działa.

Dodaje urządzenie do swojego konta poprzez telefon w ivms 4500 w zakładce hikconnect, skanuje qrcode. Działa.

Teraz czas na udostępnienie następnemu. Zakładam konto dla nowej osoby na hik connect.
    W swoim koncie udostępniam urządzenie dla tego użytkownika.
    Na koncie w przeglądarce widać że udostępnione jest użytkownikowi a użytkownik widzi że ja mu udostępniłem.
    Loguje się na klienta telefonie w ivms na hikconnect a tam pusto. Brak urządzenia.

Kiedyś żeby zadziałało musiałem:
    - wejść na swoje konto ezviz
    - udostępnić poszczególne kamery danemu użytkownikowi
    - wejść na konto klienta ezviz
    - zaakceptować udostępnione kamery
    - podgląd zaczął działać na telefonie klienta.

Teraz taka kombinacja nic nie zmienia. Co tu należy zrobić?

Idiotycznym pomysłem ze strony hika jest to że nie można po prostu zeskanować tego QRcode na kolejnym telefonie wtedy był by spokój.
    sosarek

Level 43  
    Nie Ty jeden masz z tym problem, od trzech tygodni próbuję się dowiedzieć jak to ominąć.
    guciq
    Level 18  
    Mi pojawiło się jako shared na koncie któremu udostępniłem. Ale widzę to tylko z przeglądarki,a na telefonie już nie.Mało tego rejestrator do konta udało mi się dodać tylko przez przeglądarkę. Telefon pokazywał że kod potwierdzający jest nieprawidłowy.Także co klient to nowe konto😕
    sosarek

Level 43  
    BCS/Dahua miewał problemy z chmurą, Hik działał - teraz i on zaczyna się sypać...a alternatyw w rozsądnych pieniądzach brak.
    Fotodetektor

Level 30  
    Sprawdziłem jak to jest u mnie i udostępniłem do swojego konta kamery z innego.
    Na moim koncie pojawiło się udostępnienie i zrobiłem akceptacje. Na aplikacji w telefonie i laptopie Ezviz mam podgląd z kamer dodanych.
    Przez aplikacje iVMS-4500 nie mam żadnego obrazu ani informacji (nawet martwego).
    Stan-Mar

Level 27  
    Rozmawiałem z Hikiem i potwierdzili, że Shared nie działa jak powinno. Według ich koncepcji miała to być funkcja udostępniania chwilowego dla serwisu, a nie stały dostęp. Mam z tym problem, gdyż mój klient ma Hika w kilkunastu lokalizacjach, a chce dawać dostęp dla kierowników tylko w ich placówkach, a sam mieć podgląd ze wszystkich.
    Serwis hika twierdzi, by pisać na suport e-maile, by mieli argumenty do rozmowy z centralę o rozszerzenie funkcjonalności HIK CONNECT.
    Mar_rcin

Level 13  
    Fotodetektor wrote:
    Sprawdziłem jak to jest u mnie i udostępniłem do swojego konta kamery z innego.
    Na moim koncie pojawiło się udostępnienie i zrobiłem akceptacje. Na aplikacji w telefonie i laptopie Ezviz mam podgląd z kamer dodanych.
    Przez aplikacje iVMS-4500 nie mam żadnego obrazu ani informacji (nawet martwego).

U mnie to samo.
    Na aplikacji Ezviz w telefonie działa udostępnienie wybranej kamery a na IVMS-4500 oraz na Hik-Connect nic nie ma.
    Strasznie mieszają Panowie z Hik'a a przecież to wszystko jedna baza jest.
    Wystarczy się zarejestrować w jednym miejscu i loginy z hasłami działają na wszystkich platformach.
    Hitorek
    Level 11  
    Może nie do końca na temat, ale w jaki sposób mogę ustawić program na PC iVMS-4200 by można było mieć podglad kamer w strumieniu pomocniczym? Po połączeniu hik-connect w programie wybór strumienia jest zacieniony(niedostępny)
    Mar_rcin

Level 13  
    Hitorek wrote:
    Może nie do końca na temat, ale w jaki sposób mogę ustawić program na PC iVMS-4200 by można było mieć podglad kamer w strumieniu pomocniczym? Po połączeniu hik-connect w programie wybór strumienia jest zacieniony(niedostępny)

Chodzi Ci o konfigurację w iVMS-4200 rejestratora czy od razu kamery?
    Jesli przez rejestrator to jaki model? NVR czy DVR?
    Jakieś screeny?.. po prostu więcej danych prosimy.
    Misiekfu
    Level 12  
    W programie dajesz Narzędzia ---> Konfiguracja systemu ---> i odznaczasz Automatycznie zmieniaj typ strumienia.
    Fotodetektor

Level 30  
    Powinno być przywrócone automtyczne logowanie w IVS-4500 na telefon do Hik-Connect. Nie wiem od czego to zależy, ale nie pamięta hasło i co jakiś czas trzeba je wpisywać. To uciążliwe.
    dida406
    Level 14  
    Witam
    I co ktoś rozwiązał ten problem?
    Mi udało się połączyć rejestrator do hik connect i u mnie w telefonie i na kompie działa. Zakdłam teraz konto dla klienta na jego telefon i po udostępnieniu na moim koncie hik connect jest info że udostępniłem , potem zalogowałem się na konto klienta i tam akceptowałem dodanie rejestratora do jego konta i powinno być ok ale nie, po zalogowaniu się do aplikacji na telefonie jest pusto , brak rejestratorów do wyświetlenia, natomiast w aplikacji na komputerze wyświetlił się rejestrator więc udostępnienie działa mi na kompie a na telefonie już nie, jakk teraz zrobić podgląd u klienta na kompie ? Chciałem do jego konta dodać rejestrator bezpośrednio ale wyskakuje komunikat, że rejestrator już jest przypisany do konta.
    Nie wiem po co oni tak utrudniają to wszystko, w BCSie włączasz tylko ptaszka przy usłudze P2P i skanujesz kod w telefonie i wszystko śmiga bez problemu , nie trzeba robić jakiś śmiesznych kont itp

Dodano po 4 [minuty]:

Coś zaczęło działać, używałem na telefonie iVMS-4500 i w udostępnionej chmurze nic nie było , po ściągnięciu aplikacji HIK-connect udostępniony przeze mnie rejestrator się pojawił i zaczął działać podgląd
    simon83
    Level 12  
    Potwierdzam, po udostępnieniu rejestratora/kamer innemu kontu:
    1) W obsłudze konta na stronie internetowej pojawia się możliwość akceptacji udostępnienia,
    2) W aplikacji iVMS-4500 nie pojawia się nic, nie widać też żadnego rejestratora/kamery na koncie,
    3) W aplikacji Hik-Connect pojawia się komunikat i działa podgląd obrazu.

U mnie z kolei problem jest taki, że nie mogę obsłużyć rejestratora z PC (zarówno przez web, jak i przez iVMS-4200). Na koncie Hik-Connect urządzenie widzę jako online, pojawia się informacja o IP i porcie (zmieniłem domyślny 80 na swój), ale w przeglądarce pod tym adresem nic się nie zgłasza. W rejestratorze wyłączone UPNP, ustawione statyczne porty i przekierowane w routerze. Obraz przez iVMS-4500 pojawia się jedynie w zakładce Hik-Connect, urządzenia nie da się dodać w zakładce Urządzenia.

Edytowane:
    W iVMS-4200 po dodaniu "Add New Device Type" -> "Hik-Connect Device" i zalogowaniu, widzę rejestrator na moim koncie. Co ciekawe, IP zwracane w tym miejscu jest inne (błędne) niż na hik-connect.com, aczkolwiek mam dostęp do zdalnej konfiguracji rejestratora (choć nie odczytuje wszystkich wartości), jak i podglądu/odtwarzania. W "Main view" automatycznie pojawiła się grupa o nazwie takiej, jak nazwa konta Hik-Connect. Podsumowując, nie działa dostęp do rejestratora przez przeglądarkę. Nie można też dodać takiego rejestratora w iVMS-4200 jako nowe urządzenie (bez cudowania z Hik-Connect) - widzi je jako offline.
    marek216

Level 43  
    Jak się mam tak męczyć to ustawiam DDNS i olewam temat z dedykowanymi rozwiązaniami.
    Problem jest jedynie na sieciach komórkowych.
    michualex

Level 24  
    A ja już kupuje dahue, skanuje QR cod, kasuje siano od klienta i odjeżdżam.
    Fotodetektor

Level 30  
    michualex wrote:

Przecież w hiku też jest QR. Apka, skanujesz i śmiga.
    dida406
    Level 14  
    Może ktoś zauważył taki problem w hikconnect , mianowicie klient ma w firmie Neostradę , ustawiłem przez chmurę rejestrator i u klienta w domu działa, natomiast na telefonie w hikconnect raz działa a raz nie, myślałem że to problem chmury, zrobiłem ddns na noip.com i znowu to samo , na kompie działa a na hikconnect w tel nie , ściągnąłem stara apke ivms i tu od razu zaczęło działać , miał ktoś podobny problem ?
    marek216

Level 43  
    dida406 wrote:
    zrobiłem ddns na noip.com

noip sobie daruj - jak już to DDNS.
    dida406
    Level 14  
    marek216 wrote:
    dida406 wrote:
    zrobiłem ddns na noip.com

noip sobie daruj - jak już to DDNS.

Pytałem o działanie i problem z programem hikconnect i chmura a nie o opinie o noip , nawet jak zmienię na DDNS to hikconnect się nie poprawi
    Fotodetektor

Level 30  
    no-ip działa poprawnie !
    Raczej problem z telefonem. Sprawdź na innym telefonie.
    Za chwile wyłączą starą apkę i nic nie będzie.

Ja używam nowej i jest ok.
    A bym zapomniał. urządzenia od orange nie są najlepsze ;D
    Funbox2 już nawet fajnie działa.
    Alpha
    Level 24  
    michualex wrote:

Z tego co pamiętam, to jeden rejestrator Dahua można powiązać tylko z jednym kontem w chmurze, czyli podgląd na aplikacjach mobilnych przez kilku użytkowników nie jest możliwy.
    Inna sytuacja jest w rejestratorach marki Kenik - tutaj podgląd może mieć każdy, kto zeskanuje kod QR, bez dodatkowych ceregieli.
    marek216

Level 43  
    Alpha wrote:
    Z tego co pamiętam, to jeden rejestrator Dahua można powiązać tylko z jednym kontem w chmurze, czyli podgląd na aplikacjach mobilnych przez kilku użytkowników nie jest możliwy.

Serio? Sprawdzałeś?
    dida406
    Level 14  
    Alpha wrote:
    michualex wrote:

Inna sytuacja jest w rejestratorach marki Kenik - tutaj podgląd może mieć każdy, kto zeskanuje kod QR, bez dodatkowych ceregieli.

To widzę że nie masz chyba pojęcia o chmurze Dahua i bcs , nie dodajesz rejestratora do żadnej chmury tylko wchodzisz w opcje sieci , p2p i tam włączasz ptaszka , pokazuje się "online" i skanujesz kod w telefonie i działa , można skanować kod w kilku telefonach i wszędzie można używać tego samego hasła i loginu . Jeśli chodzi o powiązanie rejestratora z kontem w chmurze to hikvision tak miał całkiem nie dawno że można było powiązać z jednym kontem , nie wiem jak jest teraz
    Alpha
    Level 24  
    dida406 wrote:
    Alpha wrote:
    michualex wrote:

To widzę że nie masz chyba pojęcia o chmurze Dahua i bcs , nie dodajesz rejestratora do żadnej chmury tylko wchodzisz w opcje sieci , p2p i tam włączasz ptaszka , pokazuje się "online" i skanujesz kod w telefonie i działa , można skanować kod w kilku telefonach i wszędzie można używać tego samego hasła i loginu . Jeśli chodzi o powiązanie rejestratora z kontem w chmurze to hikvision tak miał całkiem nie dawno że można było powiązać z jednym kontem , nie wiem jak jest teraz

A jednak pamięć mnie nie myliła. Proponowana przez Dahuę aplikacja Easy4IP (od lutego zastąpiła ją apka o nazwie Lechange) przypisywała urządzenie do emaila użytkownika i dodanie tegoż samego urządzenia do innego konta (a więc emaila) nie było możliwe.
    HIK CONNECT - udostępnianie innym
    Rozwiązaniem było korzystanie z alternatywnych apek, np gDMSS.
    Piszę to informacyjnie, może komuś przyda się ta informacja.