Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CRV II 2.2i CTDI 2006r - Światła dzienne ze świateł drogowych

dariuszj 01 Jun 2017 21:12 2862 4
    dariuszj
    Level 20  
    Witam
    Zakupiłem na Alle moduł świateł dziennych ze świateł drogowych. W skrócie modulik wpina się do przewodów żarówek świateł długich. Obniża on napięcie zasilania i żarówki świecą z mocą ok. 30 procent. Światła dzienne (długie o obniżonej mocy) włączają się po odpaleniu silnika gdy napięcie w instalacji wzrośnie powyżej 13,2V. Nie wnikając głębiej w funkcje tego układu, mój problem polega na tym że po odpaleniu silnika, jednocześnie z drogowymi włączają się światła mijania, które też swiecą z obniżoną mocą. według instrukcji z ulotki produktu tak nie powinno być. Zastanawiam się czy Honda nie ma innych niż popularne marki rozwiązań instalacji. Gdyby ktoś dysponował fragmentem schematu instalacji oświetlenia przedniego samochodu byłbym wdzięczny za udostępnienie. Potrzebny też jest fragment z oświetleniem wewnętrznym (lampka sufitowa przednia), ponieważ nie działa wlączanie po otwarciu drzwi (tylna działa).
    andrzej20001
    Level 43  
    Lampka przednia w nowszych Hondach działa tylko na przyciśnięcie klosza lampki. Z "dziennymi" bym nie kombinował lepiej wrzucić moduł czasowy/napieciowy na światla mijania.
    dariuszj
    Level 20  
    Jeśli 2006 można uznać za nowszy. Nieprawna z tą lampką, bo lampka nad siedzeniami tylnymi oraz w bagażniku działa na otwarcie drzwi. Przednia tylko na włącznik, a powinna też na drzwi. Co to za kombinacja z dziennymi. Ot prosty modulik podający obniżone napięcie na zarówki. Dziwne tylko, że podając napięcie na żarówki drogowych świecą też mijania. Dlatego potrzebny fragment schematu instalacji.
    andrzej20001
    Level 43  
    Mam 2 hondy i NIE działaja lampki koło lusterka na czujnik drzwi. Tylko w manualu. Kabli nie ma nawet.
    dariuszj
    Level 20  
    Na jednym z forum hondziarzy pewien użytkownik CRV-ki opisał tę usterkę. Trochę trudna naprawa bo trzeba wymontować tablicę bezpieczników wewnątrz samochodu. Na spodniej stronie płyty uszkodzeniu ulega element, którego gość nie mógł określić z powodu zwęglenia. Jego znajomy elektronik zamontował w to miejsce diodę i to rozwiązało problem. Wygląda to na nagminną usterkę, bo w dyskusji udział brało sporo osób. Przybieram się właśnie do pogrzebania w swoim aucie i wolałbym mieć jakiś ogląd na sprawę, więc wskazany byłby schemat.
    A co do tego sterownika świateł dziennych już znalazłem rozwiązanie. Po prostu kupiłem nie taki sterownik bo okazało się, że Honda jak większość aut japońskich ma światła sterowane masą (minusem).