Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Xpress M2875ND - echo

02 Cze 2017 08:31 1329 5
  • Poziom 15  
    drukarka Samsung Xpress M2875ND robi echo ("duszki" jak inni mawiają)
    Obraz pierwotny jest poniżej powielony w odstępie średnicy wałka w piecu.
    Wykluczyłem toner i moduł bębna (wyłączyłem drukarkę podczas wydruku, do pieca wchodzi prawidłowy tekst a piec dodaje echo).
    Echo jest jak drukuję jedną stronę, jak drukuję kilka stron to echo jest na pierwszej góra na drugiej, reszta kartek jest czysta.
    Nieśmiało podejrzewam iż na początku drukarka ma za małą temperaturę pieca i stąd te echo.
    Mam pytanko. czy ktoś się z tym spotkał, i jak można się tego pozbyć.
    Czyszczenie pieca nie przynosi poprawy.
  • Poziom 24  
    Można spróbować w piecu wyczyścić thermistor lub go podmienić i sprawdzić co się dzieje.
    Odpowiada on za prawidłową temperaturę grzałki.
  • Poziom 15  
    termistor wyczyściłem, bez zmian.
    Drugiego takiego modelu nie mam żeby przełożyć do testów.
  • Poziom 24  
    Ja jeszcze bym obstawiał, że winny może być proszek tonera. Może temperatura pieca jest okey, lecz temperatura w jakiej proszek staje się trwały jest inna.
    Można spróbować w ustawieniach wydruku włączyć opcję gruby papier i wtedy sprawdzić czy coś pomoże.
  • Poziom 15  
    Przestawiłam na gruby papier, nadal jest echo.
    Jeżeli chodzi o proszek, to jak by miał inną temperaturę utrwalania, to na pozostałych stronach też by było echo a nie tylko na pierwszej.
  • Poziom 15  
    Powróćmy do tematu.
    Przestawiłem tryb oszczędzania z 1min na 60min. po 40 minutach nie robi echa.
    Wniosek jest taki iż drukarka robi echo po wyjściu ze stanu uśpienia.
    Mam pytanka w związku z tym:
    Czy można po tych objawach stwierdzić jednoznacznie że wina jest po stronie pieca i zakup nowego rozwiąże sprawę?
    Drugie pytanie jest do znających ten model: czy można wyłączyć opcję oszczędzania energii, tak aby była cały czas drukarka włączona?
    W menu użytkownika jest maksymalny czas 60 minut, tak samo w menu serwisowym, chyba że źle patrzę. Stanowiło by to pewne obejście problemu.

Dodano po 19 [godziny]:

Nie robi echa jeżeli pozycja: "Auto Power Off Mode" została zmieniona ze 120 na "Off" a "Slip Mode" z "1 min." na "60 min".
    Problem nie został rozwiązany lecz zakamuflowany. Ważne, że nie robi echa.