Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podświetlanie ogrodu - mini elektrownie wiatrowe

02 Cze 2017 10:09 966 6
  • Poziom 9  
    Witam!

Na wstępie zaznaczę, że jestem zdecydowanie z działki IT niż elektryczno/elektronicznej :-)

Mam taki mini taras przed mieszkaniem. Chciałbym w nim zrobić delikatne podświetlenia zasilane wiatrowo. Jest to zdecydowanie projekt hobbystyczny, nic na poważnie.

Mam w posiadaniu trochę wiatraczków komputerowych i takich... biurowych. Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli wiatr wprawi je w druch, to zaczną produkować prąd?

Mam jeszcze kilka kwestii do rozwiazania:
    - w zależności od siły wiatru, będę generować większe lub mniejsze zasilanie, czy jestem w stanie wprowadzić do układu coś, to będzie stabilizować mi zapięcie, żeby przy silnym wietrze nie przepaliło mi diodek?
    - czy takie wiatraczki potrafią zasilić mini diody (to wogle możliwe?)? lub ewentualnie konwertowały zasilanie na odpowiednie do ich zasilenia?
    - czy dobrym pomysłem jest połączenie tych wiatraczków jeden obwód, żeby była większa szansa na to, że któryś wiatrak będzie podawał zasilanie?
    - jako, że jest to taras na dworze, trzeba jakoś zabezpieczyć instalację przed deszczem? Macie jakieś sprawdzone pomysły?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 1  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Za ciężkie skrzydła? Może zamienić je na wiatraczki dla dzieci? :D
    Będą lepiej wyglądać na tarasie :-)
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    @rysic Jak chcesz coś zrobić małego to wykombinuj sobie silnik z drukarki parę diod zaświeci.
  • Poziom 1