Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] wykonanie resetera / zaprogramowanie chipa zliczającego drukarki

scb 02 Cze 2017 10:30 2142 19
  • #1 02 Cze 2017 10:30
    scb
    Poziom 9  

Witam,
    Poszukuję osoby która zrobi mi reset jak w temacie lub ZAPROGRAMUJE nowe chipy - zrobi je na nowo lub nauczy mnie je programować. Nie znam się dokładnie na tej kwestii, więc proszę mi nie wrzucać ogłoszenia do kosza (!!!) i chce każda kwestie dogadać z zainteresowanymi. Posiadam kilka zużytych chipów jak i nowe, więc podeślę zainteresowanym. Drukarka jest niestandardowa wiec nie podaje modelu i producenta, ale jest zbudowana na bazie EPSONA, tak więc używa zmodyfikowanych chipów od konkretnego modelu (dlatego też nie ma resetera na rynku).
    Pozdrawiam i czekam na pytania.

1. czas realizacji zlecenia oraz wysokość budżetu przewidzianego na jego wykonanie: do uzgodnienia
    2. Zapłata: przelew, PayPal, do uzgodnienia. Rodzaj umowy: do uzgodnienia
    3. kontakt - PW, email, komentarz pod ogłoszeniem.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 02 Cze 2017 12:33
    marnowak
    Poziom 13  

Prosze o jasny opis problemu, bo post chaotycznie/ niezrozumiale napisany.

Jaki ma pan problem i co chce osiagnac?

• #3 03 Cze 2017 00:00
    scb
    Poziom 9  

No dobrze, od początku. . Mam drukarkę zrobioną na bazie drukarki EPSONA (model dostępny i znany na rynku - szczegóły podam na priv), która działa na chipach zliczających wydrukowane strony. Po przekroczeniu określonej liczby wydrukowanych stron muszę wymienić CHIP na nowy (atrament dolewam). Ponieważ jest to droga impreza, chciałem dokupić reseter do tych chipów, ale drukarka jest niestandardowa, więc nie ma takiego na rynku (mimo że korzysta z chipów, które są wykorzystywane w standardowym modelu (do którego jest reseter), ponieważ Chipy są również modyfikowane, reseter ten nie działa).
    Poszukuję więc osoby, która podjęłaby się tematu zrobienia resetera / zmodyfikowania podobnego LUB nauczyła mnie robić takie CHIPY / programować (proszę o wybaczenie nie wiem dokładnie jak to się robi).
    Mam nadzieję, że tym razem napisałem jaśniej. Jeśli nie, proszę pytać.

Dodano po 10 [godziny] 2 [minuty]:

Ale bieda, nie ma w Polsce specjalistów :) Trudno.. trzeba szukac za granica.

• #4 03 Cze 2017 00:56
    henryxxl
    Poziom 26  

Żeby takie coś opracować to trzeba badać komunikację chip<->drukarka, mieć dokumentację układu który jest w chipie. Takie życzy nie opłaca się robić chyba że planuję się większą sprzedaż. W zależności ile kosztuje tusz zamiennik i jeżeli jest to ten za pare zł to nie warto. Nie wiem dlaczego kolega ukrywa jaki to model drukarki.
    PS. Proszę nie obrażać rodaków że nie ma tu specjalistów, porostu zlecenie jest sformułowane bezsensownie.
    Pozdrawiam.

• #5 03 Cze 2017 01:54
    scb
    Poziom 9  

Zarówno tusz jak i chip to bardzo drogie sprawy (niemal 1000 zł miesięcznie) i ceny systematycznie rosną, więc zaczęło mnie to już wkurzać.
    Przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ale skoro zlecenie jest sformułowane bezsensownie, to nie wiem jak mam to prościej wytłumaczyć.
    Może tak: chce skopiować chipa.
    nie da się po prostu skopiować zawartości? coś na zasadzie kopiowania Eprom?
    Przecież nie chce tego za darmo :)
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

• #6 03 Cze 2017 02:46
    henryxxl
    Poziom 26  

Kolego jaki model urządzenia chociaż. Chcesz opracowania czegoś ale nie wiadomo na czym. Może zrobisz odczyt pamięci komputera mojego Audi? Nie wydaje Ci się zbyt ogólnie? :)

• #7 03 Cze 2017 03:04
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:

Kolego, profesjonalne chipy zabezpieczające to bardzo, ale to bardzo problematyczne układy. Po pierwsze - nie ma ich w ogóle w sprzedaży detalicznej.
    Po drugie - nie ma (albo trudno dostępna) dokumentacja. Często dostępna tylko od producenta po podpisaniu umowy NDA.
    Po trzecie - zazwyczaj są szyfrowane. I to mocno. I żadne "kopiowanie" tutaj nic nie da.
    Nie po to są opracowywane specjalne chipy do takich zastosowań, żeby byle osobnik, nawet utalentowany, mógł sobie je "skopiować" :)

Jeżeli to jest taki przypadek (a biorąc pod uwagę podaną przez ciebie cenę, to jest wysoce prawdopodobne) - to rozpracowanie tego problemu to długie tygodnie ciężkiej pracy, do której niezbędny jest docelowy sprzęt, na którym to ma działać.I to bez żadnej gwarancji, że się w ogóle uda.
    Za to z ryzykiem, że docelowe urządzenie zostanie uszkodzone lub zablokowane.
    Tego typu sprawy to najwyższa "szkoła jazdy" - więc szukając za granicą radzę przygotować znaczną ilość dolarów :)

Jeżeli chcesz się czegoś sensownego dowiedzieć - to musisz podać dokładnie o co chodzi. A i to może być za mało.

• #8 03 Cze 2017 16:00
    marnowak
    Poziom 13  

sundayman napisał:
    Cytat:

Kolego, profesjonalne chipy zabezpieczające to bardzo, ale to bardzo problematyczne układy. Po pierwsze - nie ma ich w ogóle w sprzedaży detalicznej.
    Po drugie - nie ma (albo trudno dostępna) dokumentacja. Często dostępna tylko od producenta po podpisaniu umowy NDA.
    Po trzecie - zazwyczaj są szyfrowane. I to mocno. I żadne "kopiowanie" tutaj nic nie da.
    Nie po to są opracowywane specjalne chipy do takich zastosowań, żeby byle osobnik, nawet utalentowany, mógł sobie je "skopiować" :)

Jeżeli to jest taki przypadek (a biorąc pod uwagę podaną przez ciebie cenę, to jest wysoce prawdopodobne) - to rozpracowanie tego problemu to długie tygodnie ciężkiej pracy, do której niezbędny jest docelowy sprzęt, na którym to ma działać.I to bez żadnej gwarancji, że się w ogóle uda.
    Za to z ryzykiem, że docelowe urządzenie zostanie uszkodzone lub zablokowane.
    Tego typu sprawy to najwyższa "szkoła jazdy" - więc szukając za granicą radzę przygotować znaczną ilość dolarów :)

Jeżeli chcesz się czegoś sensownego dowiedzieć - to musisz podać dokładnie o co chodzi. A i to może być za mało.

Dokładnie jak kolega pisze. Producent na 100% ma dedykowany soft, gdzie przez USB zresetujesz licznik bez potrzeby wymiany układów, czy przeprogramowywania. Jak nie wydostaniesz oprogramowania od producenta, to możesz zapomnieć o wszelkich zabawach. Dla nich to biznes i nie sądzę, żeby ktoś chciał złote jajko oddawać.
    Jeśli jest to dla Ciebie kosztowne, to wymień drukarki na inne, a z nimi zerwij wszelkie umowy. Na pewno kryją się tym, że po wydrukowaniu takiej ilości stron ulega wyeksplatowaniu jakaś z części. Wiem, że w wielu przypadkach mógłbyś zapewne jeszcze długo podrukować, ale takie mają podejście biznesowe. Tak samo jest z wieloma ogniwami do laptopów. W niektórych modelach w EEPROM są wpisane wartości licznika. Specjaliści porównując wsady podochodzili do tego, które wartości w pamięci trzeba przerobić, żeby zresetowac licznik. W Twoim przypadku także byłoby trzeba mieć przynajmniej do porównania 2 drukarki- jedną z przekroczonym licznikiem stron i jedną nową. Jeśli podobnie zmieniają wartość w EEPROM, to jest szansa, żeby się udało zrobić reset. Jeśli robią to inaczej, to niestety nic z tym nie zrobisz. Jak pisze kolega ryzyko jest takie, że zblokujesz obie drukarki. Na początek, to ktoś musiałby mieć płytę w ręku i sprawdzić, jakie układy programowalne można znaleźć na niej.

• #9 03 Cze 2017 18:59
    scb
    Poziom 9  

Nie wiem czy to takie znowu strasznie profesjonalne chipy. To zmodyfikowana wersja tego co znajduje się w standardowym cartridgu do którego zresztą jest reseter. A więc istnieje "baza" na której można się oprzeć. Znalazłem dwa artykuły na ten temat, więc powinny być pomocne. Załączam również zdjęcie samego chipa. Drukarka to przerobiona R2400.
    pierwszy
    Link

drugi
    Link

[Zlecę] wykonanie resetera / zaprogramowanie chipa zliczającego drukarki [Zlecę] wykonanie resetera / zaprogramowanie chipa zliczającego drukarki

• #10 03 Cze 2017 23:23
    krisRaba
    Poziom 23  

Jeżeli ten "glut" to faktycznie tania wersja 32-bajtowego EEPROMu jak w linku, to można próbować go resetować poprzez odczyt "świeżego" chipa i wgrywanie zawartości do zużytego.
    Jeśli wewnątrz drukarki nie ma jakiegoś mądrzejszego algorytmu, to powinno wystarczyć. Standardowy resetter może nie działać, bo np. zmodyfikowana drukarka ma inne ID itp., więc chip potrzebuje innego wsadu.
    Kiedyś zrobiłem tego typu resetter na bazie mini-AT, w którego EEPROMie zapisane miałem obrazy kilku odczytanych "świeżych" chipów. Wystarczyło się podłączyć do chipa, wybrać z linii komend autodetekcję chipa i wgrać odpowiedni obraz :) Każdy kolor miał inny adres na I2C i zawartość z tego co pamiętam też chyba trochę się różniła. Ponieważ nadpisanie zawartości wystarczało, to nie trzeba było jakoś szczególnie analizować co oznaczają dalsze bajty :)
    W tonerach innej drukarki z kolei trafiłem na jakąś szyfrowaną pamięć ATMELa i podziękowałem, bo czas spędzony nad inżynierią odwrotną raczej by się nie zwrócił w "dolarach" ;)

Na Twoich zdjęciach wygląda jakby piny to były VCC i GND (grubsze ścieżki), sygnalizacja obecności (zwarcie dwóch padów) i pewnie I2C (SDA i SCL). Dałoby się sprawdzić zapewne, czy czyta się to jak zwykły EEPROM na I2C...

• #11 04 Cze 2017 00:09
    scb
    Poziom 9  

krisRaba napisał:
    Jeżeli ten "glut" to faktycznie tania wersja 32-bajtowego EEPROMu jak w linku, to można próbować go resetować poprzez odczyt "świeżego" chipa i wgrywanie zawartości do zużytego.
    Jeśli wewnątrz drukarki nie ma jakiegoś mądrzejszego algorytmu, to powinno wystarczyć. Standardowy resetter może nie działać, bo np. zmodyfikowana drukarka ma inne ID itp., więc chip potrzebuje innego wsadu.
    Kiedyś zrobiłem tego typu resetter na bazie mini-AT, w którego EEPROMie zapisane miałem obrazy kilku odczytanych "świeżych" chipów. Wystarczyło się podłączyć do chipa, wybrać z linii komend autodetekcję chipa i wgrać odpowiedni obraz :) Każdy kolor miał inny adres na I2C i zawartość z tego co pamiętam też chyba trochę się różniła. Ponieważ nadpisanie zawartości wystarczało, to nie trzeba było jakoś szczególnie analizować co oznaczają dalsze bajty :)
    W tonerach innej drukarki z kolei trafiłem na jakąś szyfrowaną pamięć ATMELa i podziękowałem, bo czas spędzony nad inżynierią odwrotną raczej by się nie zwrócił w "dolarach" ;)

Na Twoich zdjęciach wygląda jakby piny to były VCC i GND (grubsze ścieżki), sygnalizacja obecności (zwarcie dwóch padów) i pewnie I2C (SDA i SCL). Dałoby się sprawdzić zapewne, czy czyta się to jak zwykły EEPROM na I2C...

Naprawdę nie wydaje mi się aby znacząco różniły te chipy - mój od tych z linka. Mój jest zaadaptowany na potrzeby zmodyfikowanej drukarki (i zapewne jak koledzy wyżej zauważyli - generowanie kosztów, bo wymiana chipa po każdym wydrukowaniu kilkuset mililitrów (chyba 400ml jesli mnie pamiec nie myli), jest niezłym biznesem). Tak czy siak, dziękuję za konkretną odpowiedź. Czy mogę Ci wysłać zużyty chip i nowy abyś zerknął na to fachowym okiem?
    Pozdrawiam

• #12 04 Cze 2017 00:34
    krisRaba
    Poziom 23  

A na czym ogólnie polega modyfikacja tej drukarki? Czemu nie zastosowano standardowej?

• #13 14 Cze 2017 23:10
    scb
    Poziom 9  

Modyfikacja polegają głównie na zastąpieniu standardowych cartridgy, pojeminkami z atramentem (do 1 litra). Są jeszcze inne modyfikacje zapewne ale nie wiem dokładnie jakie.
    WCIĄŻ AKTUALNE, zgłaszać się :)

• #14 15 Cze 2017 12:14
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

DO jakiego modelu maszyny ?

• #16 25 Cze 2017 19:00
    scb
    Poziom 9  

ABLublin napisał:
    DO jakiego modelu maszyny ?

Mam wrażenie że nie czytał Pan całego postu.

willyvmm napisał:
    Zaraz. Czyli sugerujesz że drukarka ma custom firmware?

Skoro to modyfikacja standardowej drukarki to tak, ma również inny firmware.

Znajdzie się ktoś konkretny?

• #17 25 Cze 2017 19:44
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Używasz tuszy T059 ?

• #18 26 Cze 2017 00:59
    scb
    Poziom 9  

ABLublin napisał:
    Używasz tuszy T059 ?

Nie, nie używam:) Zgodnie z tym co pisałem wyżej: "(..) zastąpieniu standardowych cartridgy, pojeminkami z atramentem (do 1 litra)", tusz jest kompletnie inny.

• #20 26 Cze 2017 23:12
    scb
    Poziom 9  

Gdybym sie na tym znał to bym nie dawał ogłoszenia :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME