Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Polo - Ładowanie akumulatora prostownikiem

Radq124 02 Cze 2017 15:14 660 7
  • #1 02 Cze 2017 15:14
    Radq124
    Poziom 2  

Witam,
    mój akumulator niestety padł, muszę go naładować. Ważna sprawa jest taka, że akumulator jest rozładowany kompletnie do 0.
    Jako, że w tych sprawach jestem KOMPLETNIE zielony chciałbym się Was zapytać jak mój akumulator za pomocą prostownika naładować chodzi mi o czas. Prostownik jest chyba jeszcze produkcji CCCP, niestety nie mam innego. Zdjęcia zamieszczam poniżej, możecie mi powiedzieć który "pstryczek" na prostowniku ustawić i jak długo ładować, co oznacza ten wskaźnik amperów po lewej stronie i kiedy odłączyć prostownik od akumulatora w razie gdyby miało dojść do uszkodzenia akumulatora?
    Dzięki z góry, jeżeli dział jest zły proszę moderatora o przeniesienie/usunięcie tematu ;)

Spoiler:
    Volkswagen Polo - Ładowanie akumulatora prostownikiem Volkswagen Polo - Ładowanie akumulatora prostownikiem

0 7
  • #2 02 Cze 2017 15:43
    rafbid
    Poziom 32  

Prostownik ustaw na 60 Ah podłącz zgodnie z biegunowością czyli plus do plusa i minus do minusa. Przy tak mocnym rozładowaniu wepnij w szereg żarówkę do ograniczenia prądu jakie masz pod ręką?

0
  • #3 02 Cze 2017 15:46
    sanfran
    Poziom 36  

Czy bateria długo była w takim stanie?
    W jaki sposób się rozładowała?
    Czy nie była narażona na upadek lub była założona w samochodzie podczas kolizji/wypadku?
    Jeśli bateria jest rozładowana do zera, to najprawdopodobniej jest uszkodzona.

0
  • #4 02 Cze 2017 15:50
    Xantix
    Poziom 40  

Radq124 napisał:
    Ważna sprawa jest taka, że akumulator jest rozładowany kompletnie do 0.

Do zera wolt? Jeśli tal to można domniemywać, że to trup już jest.

Radq124 napisał:
    Jako, że w tych sprawach jestem KOMPLETNIE zielony chciałbym się Was zapytać jak mój akumulator za pomocą prostownika naładować chodzi mi o czas.

Aż osiągnie napięcie 2,4 V/celę.

Radq124 napisał:
    co oznacza ten wskaźnik amperów po lewej stronie

Prąd ładowania akumulatora. W twoim wypadku nie powinien przekraczać 5-6 amperów.

Radq124 napisał:
    i kiedy odłączyć prostownik od akumulatora w razie gdyby miało dojść do uszkodzenia akumulatora

Jak napięcie na aku osiągnie 14,4 V to należy wyłączyć ładowanie. Jak prąd będzie bardzo duży i akumulator zacznie się grzać także należy przerwać ładowanie.

Radq124 napisał:
    Prostownik jest chyba jeszcze produkcji CCCP, niestety nie mam innego. Zdjęcia zamieszczam poniżej, możecie mi powiedzieć który "pstryczek" na prostowniku ustawić

Pstryczek ustaw na mniejszą pojemność. Jeśli mimo tego prąd będzie bardzo duży to można spróbować go ograniczyć dodatkowo żarówką...

0
  • #5 02 Cze 2017 16:15
    abart64
    Poziom 28  

Nie wiem skąd te opinie że akumulator rozładowany do 0 to zaraz jest trup. Kiedyś przy okazji wywożenia złomu wygrzebałem ze sterty akumulator . Zwrócił moją uwagę bo wyglądał jak nowy bez śladów po klemach ,gęstość sama woda, napięcie zero. Zamieniłem go na złomowy i zabrałem. Na prostowniku 14v i zero poboru. Zwiększałem do 18, 24, i dopiero ok 30v zaczął się minimalnie ładować. Po godzinie już brał 10A przy 14V. Trzy dni spokojnego ładowania, wyszła gęstość i napięcie. Jeździłem na nim 7 lat.

0
  • #6 02 Cze 2017 16:29
    rafbid
    Poziom 32  

abart64 napisał:
    Nie wiem skąd te opinie że akumulator rozładowany do 0 to zaraz jest trup.
    Tak podaje literatura, a praktyka to co innego...
    Xantix napisał:

Radq124 napisał:
    co oznacza ten wskaźnik amperów po lewej stronie

Prąd ładowania akumulatora. W twoim wypadku nie powinien przekraczać 5-6 amperów.
    Ze względu że nie znany jest stan techniczny akumulatora oraz że względu mocne rozładowanie zalecam mocniej ograniczyć prąd ładowania.

0
  • #7 02 Cze 2017 17:06
    Radq124
    Poziom 2  

Możecie mi podpowiedzieć jaką żarówkę wpiąć w szereg i jak to zrobić? Co jeżeli prąd ładowania przekroczy to 5-6 amperów?
    Co do poprzednich pytań-akumulator rozładowany był około tygodnia, rozładował się najprawdopodobniej przez to, że auto nie chce odpalić i prawdopodobnie padł przy częstej próbie odpalania, bateria nie upadła z żadnej wysokości, a jedyny "wypadek" to wjechanie na wysoki krawężnik na chodniku, bo pewien jegomość za szeroko wjechał w zakręt, ponadto było to na starym akumulatorze ale może się coś przy okazji innego uszkodziło.

0
  • #8 02 Cze 2017 17:17
    sanfran
    Poziom 36  

Żarówka 55W będzie OK (np H7)
    Minus prostownika do minusa baterii kablem od prostownika, plus baterii do styku żarówki za pomocą kawałka drutu, drugi styk żarówki do plus aprostownika.

0