Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiatory na sekcje zasilania

02 Cze 2017 17:34 1053 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Zamierzam nakleić radiatory na sekcję zasilania procesora .Myślę aby je nakleić przy pomocy kleju termo-przewodzącego AG Termo Glue . Jego przewodność ciplna to 0,9 W/nK . Czy to nie za mało ? Płyta główna to msi 970a g43 . Czy jest może jakiś inny lepszy sposób aby je umocować na tyrystorach w sekcji zasilania . Dodam , że są to radiatory ze starych płyt .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 7  
    A czy klej nie ma za małej przewodności cieplnej ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    No są lepsze kleje, np. Arctic Cooling G-1 (4,3 W/mK), ale ja wychodzę z założenia, że skoro producent obliczył i stwierdził, że chłodzenia tej sekcji nie potrzeba, więc dołożenie każdego chłodzenia jest już ok. Wymiana na drogie chłodzenie ma sens wtedy, gdy w ogóle chłodzenie jest wymagane.
    Twój klej to standardowy klej do mało wymagających układów, możesz dołożyć pewnie z 3-4x tyle (albo więcej) i kupić dużo lepszy. Wtedy będziesz mógł spać spokojnie ;)
    Ale ja osobiście bym się nie spinał specjalnie. Rzecz gustu... zasobności portfela... samozaparcia... etc...
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc . Użyję tego kleju co mam (AG Termo Glue) . Nie zamykam tematu , bo za parę tygodni napiszę uzyskany efekt .
  • Poziom 43  
    Nie wiem czy nie lepiej np.: na taśmę termoprzewodzącą np.: Akasa.