Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Genway XL-6011 Jak zamontować w budynku jednorodzinnym

okr7 02 Cze 2017 22:15 993 8
  • #1 02 Cze 2017 22:15
    okr7
    Poziom 9  

Witam,

Zakupiłem domofon Genway XL-6011 i chciałbym go zamontować w budynku jednorodzinnym. Ponieważ będę wykonywał taką instalację po raz pierwszy mam parę pytań do kolegów. Mój plan wygląda w sposób następujący:
    1. Mam wyprowadzony kabel YKY 5x6 przed budynek;
    2. Zakupiłem szafkę którą wyposażę w wyłączniki 6 A- (będzie stanowiła punkt rozdziału na domofon , bramę , może oświetlenie itd...);
    3. w tej szafce chciałbym zamontować transformator 230/12 od tego chciałbym poprowadzić kabel do domofonu;
    Jaki kabel należałoby użyć ?
    Długość ok 15m,

Poniżej zamieszczam schemat elektryczny zasilania z Domofon Genway XL-6011 Jak zamontować w budynku jednorodzinnym :

Pytanie:
    1. Czemu ma służyć zasilanie zamka? Wybieram wariant a i nie widzę potrzeby osobnego zasilania.
    2. Czy ze względu na fakt ze poprowadzę stałe zasilanie będę musiał wkładać baterie do domofonu?
    3. Jakiego rodzaju kable użyć na poprowadzenie całej instalacji?

Chyba że ktoś ma lepszy sposób wykonania instalacji to proszę o podpowiedź.

• #3 03 Cze 2017 16:48
    okr7
    Poziom 9  

1. Czyli w układzie "a" rygiel nie będzie się otwierał ?
    2. Stałe zasilanie połączę do zacisków "Door bell" i odejdę w stronę "unlock module",
    3. Mam tylko wyprowadzony kabel zasilający np. bramę, domofon, oświetlenie itd..

• #4 05 Cze 2017 10:09
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Ale kolega namącił z tym YKY ;)
    No ale teraz jest już wszystko jasne.

1. Kabel z zapasem min 8X0,5 np " skrętka komputerowa" o ile prowadzona w ziemi to ziemna żelowana.
    2. Moduł otwierania furtki dałbym w obudowie z bezpiecznikiem ( aby nie mnożyć bytów- puszek- miejsc montażu)
    3. W tym układzie wykorzystamy 6 żył. 2 zasilenie panela, dwie sygnał na moduł otwierania, 2 z modułu otwierania na zaczep. Oczywiście pewnie da się coś ze sobą połączyć np masy ( o ile sterowanie jest plusem) ale pozostawmy to bardziej zaawansowanym userom ;)
    4. Sprawdź sumaryczny prąd pobierany przez rygiel i domofon, a następnie dobierz zasilacz prądu stałego z zapasem min 30%. Oczywiście jeden zasilacz do zasilania zaczepu jak i panela. Sprawdź przy okazji czy zaczep przystosowany jest do sterowania DC.
    5. Baterie w tym układzie są zbędne.
    pozdrawiam

[/code]

• #5 05 Cze 2017 17:27
    okr7
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo za jasną odpowiedź, teraz już wszystko jasne.
    Mam tylko pytanie odnośnie zamka, ponieważ mam model ZAMEK R-3 812 i jak na niego patrze ma "wbitą" kropkę w okienku AC 12V - czyli chyba jest sterowany po AC ?

• #6 09 Lip 2017 22:32
    okr7
    Poziom 9  

Witam,
    Domofon podłączony, działa poprawnie ale jest problem.
    Problem jest w jego zasięgu, ponieważ "łapie sygnał" z odległości max. 3-4m. Wyjście poza ten obszar lub wejście do budynku sprawia, że nie odbierzemy sygnału jeżeli ktoś zadzwoni.
    Proszę o poradę czy mogę coś z tym poradzić ?

• #7 09 Lip 2017 22:45
    Ircys
    Specjalista Domofony

okr7 napisał:
    Proszę o poradę czy mogę coś z tym poradzić ?

Reklamuj to "cudeńko".

Pozdrawiam

• #8 10 Lip 2017 16:00
    okr7
    Poziom 9  

Witam,
    Dziś "Cudeńko" działa poprawnie, w budynku łapie zasięg bezproblemowo.

Pozdrawiam

• #9 10 Lip 2017 20:23
    Ircys
    Specjalista Domofony

okr7 napisał:
    Dziś "Cudeńko" działa poprawnie, w budynku łapie zasięg bezproblemowo.

Łap te chwile i ciesz się nimi, bo mogą szybko przeminąć :)

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME