Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra J - Prawidłowe podłączenie nawigacji android m072 (s160)

mobilek2000 02 Cze 2017 23:36 2886 0
  • #1 02 Cze 2017 23:36
    mobilek2000
    Poziom 13  

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w podłączeniu mojej nowej stacji multimedialnej w Astrze J 2012r (anglik jeśli ma to znaczenie). Kupiony zestaw zawiera wszystkie przejściówki, jest stworzony do tego konkretnego modelu auta. Jednak po podłączeniu wszystkiego pojawiły się poważne problemy, mianowicie:
    Stacja nie działa na wyłączonym zapłonie, pomimo posiadania funkcji inteligentnego wyłączania, czyli po wyjęciu kluczyka powinna się automatycznie wyłączyć a po wsadzeniu go ponownie włączyć. Podobnie jak oryginalne radio, które tak właśnie się zachowywało. Kiedy zapłon jest włączony nawigacja uruchamia się i wszystko jest w porządku, kiedy jednak wyłączę zapłon, przyciski przestają działać ( w kierownicy i cały panel do sterowania) czyli nie mogę nawet wyłączyć nawigacji. Muszę czekać aż sama to zrobi po ok. 30 sekundach. Co najciekawsze! Kiedy zapłon jest już wyłączony, tak jak wspomniałem nawigacja działa jeszcze przez kilka sekund, ale jeśli otworzę którekolwiek drzwi, natychmiast się wyłącza. Związek z tym może mieć fakt który zaobserwowałem niedawno. Mianowicie, kiedy zakończę jazdę samochodem i mam coś podpięte pod zapalniczkę to płynie w niej prąd dopóki nie wyciągnę kluczyka. Jeśli jednak kluczyk zostanie w stacyjce (auto jest już zgaszone i zapłon wyłączony) i otworzę drzwi jakieś to również prąd w zapalniczce znika. W tym momencie słychać minimalny ,,pyk" tak jakby coś się rozłączało. Nie mam pojęcia czy jest to prawidłowe zachowanie? Jest to trochę dziwne i przypuszczam, że jakoś może się łączyć z moim problemem. Dołączam zdjęcia na których widać kostki. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady, co może być przyczyną takiego zachowania? Generalnie chciałbym móc słuchać radia na postoju bez zapłonu (jeśli się da to również bez kluczyka w stacyjce). Chciałbym również żeby nawigacja wyłączała się i włączała jak oryginalne radio, czyli ,,inteligentnie". Dodam, że szukałem w opcjach nawigacji jakiejś funkcji, niestety nie znalazłem nic takiego. W instrukcji obsługi istnieje tylko wzmianka o inteligentnym acc. Panowie jesteście chyba moją ostatnią deską ratunku także jeszcze raz proszę bardzo o jakąkolwiek pomoc.

Ps na zdjęciach brakuje jeszcze podłączonego już głośniczka odpowiedzialnego za dźwięki kierunkowskazów i niezamkniętych drzwi. (głośniczek podłączony do wtyczki z dwoma kabelkami wychodzącymi z takiego pudełeczka czerwonego ( nie mam pojęcia co to jest) Opel Astra J - Prawidłowe podłączenie nawigacji android m072 (s160)

0 0