Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic i FL 1.9DCI - Czarny dym przy wyższych obrotach, zamuł

ruste 03 Jun 2017 13:42 3093 3
    ruste
    Level 2  
    Witam ! Od pewnego czasu mam pewien problem. Kupiłem sprawny samochód Renault Scenic i FL 1.9dci 102km , od tego czasu przejechałem prawie 10 tysięcy kilometrów ( Rozrząd i oleje były robione ). Od niedawna samochód zaczyna puszczać czarny dym z wydechu po dłuższym postoju przy powyżej 2500 obrotów, lecz rzecz w tym iż puści dym a później już w ogóle nie kopci. Tak samo kiedy z drugiego biegu cisnę ponad 4000 obrotów łapie zamuła, wypuszcza dużą chmurę czarnego dymu i później jedzie tak jak powinien. Ładnie przyśpiesza, żadnego dymu. Czyściłem EGR lecz widziałem iż kolektor ssący jest bardzo zawalony sadzą - to jest główny powód mojego problemu? Turbinka zaczyna pogwizdywać lecz raczej nie ona jest przyczyną. Tak samo wąż od intercoolera jest nieszczelny, lecz to raczej nie powinno na to wpłynąć. Proszę o analizę i ewentualnie o jakieś rady, pozdrawiam.
    sebap
    Level 41  
    Żartujesz z tym wężem? Oczywiście, że musi być szczelny. Co do kolektora to czyść, jak najbardziej.
    ruste
    Level 2  
    Tak tak aktualnie mam zaklejony grubą warstwą taśmy izolacyjnej ponieważ czekam aż dojdzie mi nowy wąż ;) Pomoże z dymem wyczyszczenie kolektora?
    sebap
    Level 41  
    Trzeba by podłączyć pod Clipa i sprawdzić ile dmucha turbo itp., ogólnie parametry podejrzeć.