Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router nie działa gdy jest uruchomione hasło Wi-Fi

03 Cze 2017 16:26 567 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od około tygodnia mam problem z moim routerem TP-Link TL-WR741ND, mianowicie, gdy zabezpieczam sieć hasłem WPA/WPA2 to zarówno telefony jak i laptop łączą się z siecią, ale nie ładują stron internetowych, dodam, że wcześniej, przez kilka dobrych lat router działał normalnie pod hasłem. Gdy wyłączam hasło to problem znika, poza tym komputer stacjonarny podpięty bezposredno do sieci zawsze ładuje strony, więc nie jest to wina dostawcy internetu.
    Próbowałem już przywrócić router do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało, wyłączałem też firewalla i flood, ale to też nie miało skutku.
    Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem jak się zabrać, za ten problem, poza tym nie chcę wymieniać routera jeżeli to nie jest konieczne.
  • Poziom 36  
    Hasło oczywiście wpisujesz prawidłowe, WPA/WPA2 z tego co pamiętam miały jeszcze chyba dwie formy kodowania - enkryption - TKIP lub AES ? W swoich, starszych już telefonach zdaje się że do wyboru nie miałem tych opcji, i działa tylko na AES. Głębiej nie wnikałem...
    Nie masz przycisku do automatycznego połączenia w routerze ? WPS, działa to ?
    Przy pierwszej komunikacji okazało się że w standardzie ? jest ograniczone pasmo na wifi, może tu coś ?
    W laptopie ikona połączenia/sieci nie ma żadnego dodatku wskazującego że połączenie nie działa ?
    Antyvir nie blokuje ? Teraz proponują "bezpieczne połączenia" przy instalacjach, co u mnie kiedyś kończyło się brakiem netu, raz program się wysypał, innym razem deinstalacja zostawiła blokujące sieć śmieci. Był dostęp, ale realnie sieci nie było.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Sprawdzałeś dostępność aktualizacji na stronie producenta?
  • Poziom 9  
    Jimasek dziękuje, okazało się, że jest dostępna aktualizacja oprogramowania, pobrałem, zainstalowałem i teraz router działa jak złoto.