Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Linux dla tego laptopa

03 Cze 2017 17:20 546 5
  • Poziom 12  
    Witam, sprawa tyczy się laptopa Asus X53BY, otóż najzwyczajniej niedomaga na Windowsie bo nawet przeglądanie strona wymaga cierpliwości. Dlatego też naszła mnie myśl instalacji Linuxa na ten komputer bo Windows 7 jest za ciężki choć fabrycznie był taki zainstalowany. Próby instalacji Windowsa na nowo na wiele się nie zdały bo działa bardzo wolno podczas przeglądania Internetu. Także prosiłbym was o pomoc jaką wersję Linuxa zainstalować i czy instalacja Lunuxa jest podobna do Windowsa? Poniżej podaję specyfikację laptopa.
    Procesor: AMD E-350 1.60 GHz,
    Pamięć RAM: 4 GB,
    Dysk: 500 GB HDD,
    System obecny: Windows 7 Home Premium X64,
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 43  
    Sprawdzał kolega stan dysku ?
    Jeśli jest uszkodzony, to żaden system nie będzie działał prawidłowo.
    Proszę o SMART dysku z Crystal disk info.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi. To tak dodaję zdjęcia z programów bo może wy się czegoś doszukacie. Ja osobiście nic nie widzę. System stawiany 2 tygodnie temu na nowo. Skanowanie z HDTune jest Qucick, ale gwarantuję, że wyniki są prawdziwe bo 1.5 tygodnia temu robiłem pełne skanowanie i też nie było czerwonych kwadratów. Co do wirusów to Mbam nic nie wykrywa. Jaki Linux dla tego laptopa

Oczywiście wolałbym żeby na nim był Windows bo to komputer mamy (już się nauczyła obsługi), ale z niego się ciężko korzysta nie tak jak kiedyś.
  • Poziom 43  
    gracjantorhan20 napisał:
    Ja osobiście nic nie widzę

To kolego popatrz na BF.
    Dysk zaliczył bardzo dużo wstrząsów.
    Warto sprawdzić stan powierzchni dysku i szybkość dostępu do sektorów. Program MHDD, polecenie w nim, to 2x F4
    Dotarły następne dane.
    Benchmark z HD- tune też nie wygląda "ślicznie".
    Pewnie czeka Cię wymiana dysku. :cry:
  • Poziom 12  
    Skoro tak mówisz to wiesz lepiej ja jestem tylko zwykłym zjadaczem chleba w sprawie komputerów. Już idę brać się za MHDD wyniki wstawię jak skończę. Co do wstrząsów to nie wiem skąd się wzięły... tyle co przenosiłem go z miejsca na miejsce bo w końcu to laptop. Co do wymiany to pewnie innego sposobu niema?