Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo A1000f - Restart po podłączeniu kamery przez USB.

steell 03 Cze 2017 21:31 1014 25
  • #1 03 Cze 2017 21:31
    steell
    Poziom 11  

Po każdym podłączeniu pod USB kamery /inspekcyjnej/ tablet się restartuje. Działą poprawnie przy podłączeniu klawiatury i pendrive. W czym tkwi problem i czy da się go jakoś obejść naprawić?
    Dodam ze program do obsługi kamery zainstalowany na tablecie to CameraFi, uruchamia się po podłączeniu kamery, zamraża i następuje restart. Po podłączeniu kamery świecą się diody oświetlenia kamery.

0 25
  • #3 03 Cze 2017 23:54
    steell
    Poziom 11  

Sprawdziłem na telefonie LG działa normalnie, na laptopie pod win 10 też

0
  • #4 03 Cze 2017 23:57
    koala106
    Poziom 39  
  • #5 04 Cze 2017 00:11
    steell
    Poziom 11  

Nie bardzo mam jak to zrobić. Na całkiem skręconym podświetlaniu przez kamerę też się restartuje.
    Odinstalowywałem aplikację CameraFi i podłączyłem kamerę, podświetlanie działa tablet sie nie restartuje. Nie mam jedynie obrazu z kamery :(
    To nie problem z poborem prądu tylko jakis konflikt pomiędzy aplikacja a oprogramowaniem tablet.

0
  • #6 04 Cze 2017 00:14
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Przywróć ustawienia fabryczne androida.

0
  • #7 04 Cze 2017 00:23
    steell
    Poziom 11  

Robiłem już to, niestety nie pomogło. Android 4.1.2

0
  • #8 04 Cze 2017 00:34
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Stawiam na gniazdo mikro usb.

lubi sie odwarstwiać, odlutowywać

0
  • #9 04 Cze 2017 00:42
    steell
    Poziom 11  

Wgrałem inną aplikację "Mobile Scope" aplikacja nie widzi kamery, chociaż jej fizyczne podłączenie raportowane jest na belce. Tablet sie nie restartuje.

Ponownie wgrałem CameraFi i restart. Obraz z kamery się nie pojawia, ekran ciemny widać tylko ikonki aplikacji. Uruchomienie samej aplikacji nie stwarza problemu, dopiero podłączenie kamery powoduje restart.
    Sprawdziłem parę aplikacji, mimo że na belce dostaję komunikat o podłączeniu urządzenia USB to żadna aplikacja nie widzi kamery. Muszę sprawdzić jeszcze raz z nośnikiem pamięci.

Sprawdziłem mogę odczytać zdjęcia z pendrive, to by znaczyło że jednak USB działa prawidłowo.

0
  • #10 04 Cze 2017 03:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    mogę odczytać zdjęcia z pendrive, to by znaczyło że jednak USB działa prawidłowo.

Nie - to znaczy tylko tyle, że USB te dane przesyła.

steell napisał:
    Po podłączeniu kamery świecą się diody oświetlenia kamery.

Sprawdzić dane kamery (jej zapotrzebowania na prąd z portu USB) i porównać z danymi portu USB tabletu.
    Porównać minimalne wymagania dla tej kamery/aplikacji z tym co oferuje akurat ten tablet.
    Może to być też konflikt sprzętowy obydwu tych akurat urządzeń.

Ale też bym stawiał na zbyt mała wydajność prądową portu USB w tym tablecie.

0
  • #11 04 Cze 2017 11:24
    steell
    Poziom 11  

Sytuacja jest taka. Zainstalowałem parę aplikacji. Żadna nie wyświetla obrazu, w ustawieniach aplikacji brak wykrycia kamery. Po podłączeniu kamery na belce wyskakuje informacja o podłączeniu mimo to aplikacje jej nie widzą i nie wyświetlają obrazu. Zawieszenie i restart tylko w jednej aplikacji tej co miałem zainstalowanej na początku "CameraFI" nie wygląda to na problem z prądem tylko na problem z obsługą tej kamery.
    Podłączyłem inną kamerę i jest to samo.

0
  • #12 04 Cze 2017 17:07
    gradek83
    Poziom 35  

Oświetlenie kamery może pobierać za dużo prądu przez co może występować spadek napięcia i restart aczkolwiek nie koniecznie to jest tego przyczyną. Sprawdź na aplikacji Dashcam. Bywa tak że kamera po podpięciu działa dopiero po restarcie urządzenia. Problem z nieobsługiwaniem kamery przez program też może być przyczyną wyłączania.

0
  • #13 04 Cze 2017 17:22
    steell
    Poziom 11  

Oświetlenie skręcone na zero.

Zainstalowałem, mam komunikat że nie ma zainstalowanej kompatybilnej kamery. Zrestartowałem z podłączona kamerą i bez efektów. Chyba trzeba sobie odżałować :(

0
  • #14 04 Cze 2017 19:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    Chyba trzeba sobie odżałować

A wyłącz tablet, podłącz kamerę i dopiero wtedy włącz zasilanie tabletu.

0
  • #15 04 Cze 2017 19:24
    steell
    Poziom 11  

Próbowałem, bez efektów.

0
  • #16 04 Cze 2017 19:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A tą kamerę da się podłączyć pod komputer - by sprawdzić, czy w ogóle jest sprawna, wykrywa ją program i ma sprawny port USB?

0
  • #17 04 Cze 2017 20:09
    steell
    Poziom 11  

Tak pod kompem działa, na telefonie LG nie pamiętam modelu też działa, nie działa z tabletem.

0
  • #18 04 Cze 2017 20:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    nie działa z tabletem

A powinna działać pod TYM tabletem?:
    KOCUREK1970 napisał:
    Sprawdzić dane kamery (jej zapotrzebowania na prąd z portu USB) i porównać z danymi portu USB tabletu.
    Porównać minimalne wymagania dla tej kamery/aplikacji z tym co oferuje akurat ten tablet.
    Może to być też konflikt sprzętowy obydwu tych akurat urządzeń.

?

0
  • #19 04 Cze 2017 20:13
    steell
    Poziom 11  

Niby jak mam to sprawdzić? W instrukcji nie ma takich informacji.
    Kamera to prosty model fi 7 mm z allegro opis tylko S117.

0
  • #20 04 Cze 2017 20:31
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    Niby jak mam to sprawdzić? W instrukcji nie ma takich informacji.

Skoro nie ma - to temat można zamknąć? No chyba, że dalej będziemy snuć rozważania ze szklanej kuli.

0
  • #21 04 Cze 2017 20:44
    steell
    Poziom 11  

Niepotrzebnie się unosisz, kamera jest kupiona na aukcji i nie udało mi się znaleźć informacji o niej w necie. Będzie to raczej produkt standardowy jak wszystkie chińskie kamery tego typu.

Moderowany przez Mirek Z.:

Zabroniony link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Nie odnoszę wrażenia, że to problem z zasilaniem dlatego, że po odinstalowaniu apki CameraFi nie ma już restartów tabletu. Po podłączeniu kamery wyskakuje na belce napis "USB connector is conected" po uruchomieniu aplikacji do obsługi kamery niestety aplikacje /sprawdzałem parę/ nie wykrywają kamery. Oświetlenie kamery działa od razu po podłączeniu i żadnych restartów nie ma. Problem z restartem występował tylko na aplikacji CameraFi i to dopiero po fizycznym podłączeniu kamery, sama apka uruchamiała się normalnie.

Obecnie problem polega na tym, że aplikacje nie widzą kamery czyli nie ma obrazu na ekranie.

0
  • #22 04 Cze 2017 20:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    Niepotrzebnie się unosisz

Tu nie o to idzie - zapewniam.
    steell napisał:
    nie udało mi się znaleźć informacji o niej w necie.

Tylko skoro Ty masz to na miejscu i nic o tym nie wiesz, to my tym bardziej na odległość mniej wiemy.

Z aukcji:
    Dzięki funkcji OTG kamerkę bezpośrednio możemy podłączyć do telefonu, tabletu z systemem Android
    (urządzenie musi być wyposażone w HOST USB).
    Być może z tak długim przewodem jednak będzie potrzebny aktywny hub USB (bo jednak port USB z tabletu nie daje na końcu tego przewodu zasilenia 5V dla kamery).
    Jest w aukcji info o jakiejś płytce CD (pewnie sterowniki i program) - zainstalowałeś na tablecie sterowniki od tej kamery? (aplikacja to swoją drogą).

0
  • #23 04 Cze 2017 21:29
    steell
    Poziom 11  

Na płytce są 3 apki do androidów i jedna do PC.
    Zainstalowałem jedną "AN97" i o dziwo wykrywa kamerę i odczytuje informacje, jednak obrazu dalej nie ma. Pozostałe dwóch nie można zainstalować

Informacje odczytane to
    VID: 0x090c, PID 0X037c
    Camera name: USB 2.0 PC Cam(Image Processor)

0
  • #26 05 Cze 2017 00:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

steell napisał:
    Gdyby nie miał to chyba nie było by zasilania LEDów

Zasilanie LEDa to 1,5 V, kamery zapewne 5 V.
    steell napisał:
    odczytywanie Pena itd

Pena podłączasz na 5 m przewodzie USB?
    steell napisał:
    Zastanawiam sie czy problemem nie jest faktycznie długość kabla?

KOCUREK1970 napisał:
    Być może z tak długim przewodem jednak będzie potrzebny aktywny hub USB (bo jednak port USB z tabletu nie daje na końcu tego przewodu zasilenia 5V dla kamery).

Nie kupisz, nie sprawdzisz - się nie dowiesz.

0