Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eax64905001 v2.7 - Brak podświetlenia.

Rafalekk1986 03 Jun 2017 22:18 1911 9
    Rafalekk1986
    Level 12  
    Na chwilę obecną nie pamiętam jaki symbol tv ale napewno lg 32 cale. Co do problemu... Napięcia na p201 ok z tym, że np. Zamiast 3,5v jest 3,42v.
    Napięcie na kondensatorze przy wyjściu na diody ok. 48v.
    3 paski led po 7. Niestety 1 pasek nie ori ale diody sprawne i świeca tak samo jak w dwóch pozostałych.
    Niestety ale nie rozumiem tego sterowania z ic801 map3202 o ile pamiętam.
    Jak podłączyłem np. 2 paski na krótko jeden pomijając kablem to 2 świeciły ok. Ale przy dołączaniu kolejnych diód świeci coraz słabiej. Przy ostatniej gaśnie, a bez dwóch świeci ledwie.
    I jak podłączyłem na krótko czy to + czy też - ten przy wyjściu na diody na pasek to diody świeca przy włączonym tv słabiej, a po włączeniu świeca mocniej. Nie powinny gasnąć? Powinno według mnie odciąć któryś pin i nie powinno być przejścia na zgaszonym.
    Sam już nie wiem. Tak z ciekawości tylko patrzę, bo jak nic nie wymyślę to poleci do kosza, a tak to zawsze jeszcze by coś na nim obejrzał.
    Pozdrawiam.
    roxio
    Level 23  
    Zacznij od początku czyli od końca, na wyjściu na LEDy powinieneś mieć napięcia wg specyfikacji 65.6V~86.9V(tol. 5%) i prądy 0.4A(0.380~0.420A) co przy 21 LEDach na 3,8V 350mA, wysterowanym napięciu 135V i rezystorach daje około 79.8V oraz 0,35A więc nawet by się pokrywało ze specyfikacją. Więc 48V to trochę za mało do zasilenia 3 pasków - sprawdź z pinu 10 układu IC801 jakie dostajesz napięcie i prąd, a potem za rezystorami R831 i R830.
    mirex
    Level 43  
    roxio wrote:
    Zacznij od początku czyli od końca,

Prawda. A najlepiej od poczytania o tym zasilaczu na forum. ;)
    roxio wrote:
    sprawdź z pinu 10 układu IC801 jakie dostajesz napięcie i prąd,

A jakiego ma się spodziewać? 1v? 2V? 5 może?
    Bajdurzenie, gdy się nie zna, a udaje że zna. ;)

Tak więc ty też kolego poczytaj, zastanów się jak to działa, a potem ewentualnie pisz!
    Rafalekk1986
    Level 12  
    Zaraz pomierzę. Ja nie udaje, że się znam. Tyle, że nie boję się tego i próbuje coś zanim wyrzucę. Lepiej samochód idzie naprawiać. Tam na tym map marzyłem i 135v to nawet blisko tego nie było. Czytać o tym to czytałem. Niestety zazwyczaj było o diodach.
    Druga sprawa to czytałem i nie byłem w stanie zrozumieć 100% i dlatego właśnie dział amatorski.
    Zabieram się za pomiary. Zaraz podam.
    Rafalekk1986
    Level 12  
    Miałem już tego pdf.
    Na włączonym względem pinu 4...
    Pin 10 wynosi 3,1v i spada do 1,1V i się trzyma.
    R830 47,2V - - - > 23,4V
    R831 23,4V - - - > 7mV
    Coś przy tym R831 jak dla mnie coś dziwnie.
    Ładnie opisane może i jest ale trzeba umieć wszystko odczytać. Niestety ale nie potrafię. Próbowałem patrzeć te napięcia ale jedynie co znalazłem 12v na R812 co idzie do tego map. Reszta jakoś mi się już plątała.
    mirex
    Level 43  
    Rafalekk1986 wrote:
    Miałem już tego pdf.
    Na włączonym względem pinu 4...
    R830 47,2V - - - > 23,4V
    R831 23,4V - - - > 7mV
    Coś przy tym R831 jak dla mnie coś dziwnie.
    Ładnie opisane może i jest ale trzeba umieć wszystko odczytać. Niestety ale nie potrafię. Próbowałem patrzeć te napięcia ale jedynie co znalazłem 12v na R812 co idzie do tego map. Reszta jakoś mi się już plątała.

Powodzenia w naprawianiu przy pomocy kogoś, kto nie rozumie, jak to działa, a poproszony o zapoznanie się, brnie dalej.
    Może zamiast słuchać amatorów, mających jeszcze mniej pojęcia od ciebie, sam uruchom własna mózgownicę? ;)
    To jest naprawdę prosta konstrukcja. Troszkę się wysil.
    Może na początek - jakie zadnie ma Q801?
    Quote:

Quote:
    R831 23,4V - - - > 7mV

Myślisz trochę co robisz i co piszesz? Nawet kreska stanowi dla ciebie problem na schemacie?
    No to faktycznie daj sobie spokój. Oddaj ten TV komuś kumatemu, bo jeszcze długo będzie służył. No ale twój ci on, to i do kosza możesz wrzucić. ;) To nic, że nie wolno. ;)
    Rafalekk1986
    Level 12  
    Ja rozumiem, że ktoś może nie wiedzieć czegoś ale próbuję, a ty nie dość, że nie pomagasz wiele to innych krytykujesz. Jak nie chcesz nic pomóc to nie wchodź dział amatorski, bo to nie dla ciebie. Może i reprezentuje zbyt niski poziom dla ciebie żeby zasłużyć na pomoc więc po co wogóle coś piszesz. Ja napisałem jasno, że sobie nie radzę z tym.
    Co do Q801 to mosfet ale dokładniejsze informacje nie są mi znane poza z grubsza zasadą działania.
    Nie pisz więcej postów i lepiej nie czytaj to szybciej tematy zginą śmiercią naturalną niż rzucisz jakiś trop i męczcie się dalej. Schemat czytam tylko te prostsze. Tutaj są układy scalone co komplikuje czytanie. Trzeba nie tylko umieć odczytać te jak to nazwałeś kreski. Trzeba też mieć wiedzę z zasady działania pewnych podzespołów.
    Q801 18n20gh będzie to samo co TO252(H)

Na D jest 47, 3v względem GDN. Na S i G 0V
    mirex
    Level 43  
    Ale przecież ci pomagam! :)
    Po pierwsze pokazałem, żebyś nie wierzył "podpowiadaczowi", bo cię prowadzi na manowce!
    Po drugie - zadałem ważne pytanie:
    mirex wrote:
    Może na początek - jakie zadnie ma Q801?

Nie pytałem co to jest, ale jaką pełni rolę w tym układzie.
    Rafalekk1986 wrote:
    Trzeba nie tylko umieć odczytać te jak to nazwałeś kreski. Trzeba też mieć wiedzę z zasady działania pewnych podzespołów.

To prawda. Ale skoro nie potrafisz nawet schematu przeczytać, to może zacznij od napraw rzeczy absolutnie prostych, skoro chcesz się  bawić elektroniką?
    Albo troszkę dokształć się z teorii. Bo inaczej wymiana myśli nie jest możliwa.
    Tymczasem zachowujesz się, jak obrażone dziecię, że loda mu odmówiono. ;)
    O tych sprawach są setki, jeśli nie tysiące tematów na forum. Trzeba tylko chcieć się czegoś nauczyć. Choćby na potrzeby tego jednego telewizora.
    Chyba nie chcesz nam tu pokazać, ze oprócz braku wiedzy, cechuje cię w dodatku lenistwo? ;)
    Rafalekk1986
    Level 12  
    Tyle wiedzy, a tak mało czasu. Nie mogę poświęcić przecież rodziny i innych zajęć żeby kształcić się w tym. Ktoś jak powie czasami co i jak i szybko leci. Ostatnio wymieniałem kondensatory w monitorze u mamy, bo w serwisie powiedział, że się nie opłaci. Koszt 3,50zl. Monitor 22 cale używany 200zl.
    Dokładnie nie wiem do czego tutaj jest Q801.
    Ogólnie ta część idzie na Gate więc pewnie załącza go q803 poprzez G i idzie wtedy z D te 48v na map3202 do pinu 5 ale nie wiem co to jest te CS.
    Szczerze więcej nie wymyślę i możliwe, że się mylę. Patrzę na schemat i zgaduję.
    Czyli działa jako bramka na te 48v. Ale to tylko zgadywanki. Pewności nie mam.