Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie i zaprogramowanie centrali do napędu bramy przesuwnej Beninca BULL8

rafalmuzg 04 Cze 2017 17:38 705 4
  • #1 04 Cze 2017 17:38
    rafalmuzg
    Poziom 9  

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów,
    znalazłem podobny temat jak mój z poprzedniego roku, lecz nie został rozwiązany.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3174278.html#15498374

Nie mogę ruszyć z programowaniem centralki bo podczas uruchomienia trybu Auto do nauki zamyka bramę zatrzymując ją pod koniec pełnego zamknięcia i wywala komunikat Err. Następnie po ponownym włączeniu trybu Auto nauki pozostaje brama bez reakcji i od razu pokazuje na wyświetlaczu centralki Err. Dopiero po restarcie można wznowić próbę lecz dzieje się zupełnie to samo. Tak jak sugerowali Szanowni Forumowicze z powyżej podanego przeze mnie linku do podobnego tematu najprawdopodobniej źle coś podpiąłem. Zamieściłem zdjęcia podpiętej centralki napędu Beninca Bull 8 MS fotokomórek Pupilla TX i RX.

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc.

0 4
  • #3 04 Cze 2017 23:16
    rafalmuzg
    Poziom 9  

Ustawiłem pod zestyk NC gdyż w centrali dla urządzeń bezpieczeństwa PHO/BAR0 w instrukcji wskazuje domyślnie to rozwiązanie, opcjonalnie jest jeszcze logika BAR z aktywnymi krawędziami. Instrukcja do fotokomórek jest bardzo zwięzła i dla RX odpowiednio wejścia do kabli M4 to zestyk normalnie otwarty NO, a M5 to zestyk normalnie zwarty NC (przy komórkach zasilanych i uliniowanych) który został podłączony przeze mnie. Światło podczerwieni świeci się i jeśli pojawi się przeszkoda to gaśnie. Może trzeba usunąć ten czerwony kabel od wejść w centrali dla logiki BAR?

0
  • #4 05 Cze 2017 19:09
    Fest3r
    Poziom 13  

Wszystko widać na wyświetlaczu, krańcówka, photo i stop się świecą.
    Zmostkuj tak jak jest narysowane na schemacie w instrukcji a kabel pomarańczowy od fotokomórki przepnij na photo close tak aby fotokomórka działała przy zamykaniu bramy.

1
  • #5 21 Cze 2017 19:09
    rafalmuzg
    Poziom 9  

Problem rozwiązany, zgodnie z sugestią przepiąłem kabel pomarańczowy do photo close oraz zmostkowałem com z photo open i stop. Bardzo dziękuję za pomoc. Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo