Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE65F6400 - Poziomy szary pasek na ekranie

04 Cze 2017 18:15 2268 12
 • Poziom 4  
  Witam serdecznie. Borykam się z problemem dotyczącym TV Samsung. Od jakiegoś czasu na wysokości około 1/3 ekranu obraz stał się jakby ciemniejszy, mniej jaskrawy. Nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, nie było burzy ani innych niespodziewanych okoliczności. Któregoś ranka po włączeniu po prostu to zauważyłem i tak jest do dziś. W zależności od scenerii widać go mniej lub bardziej. Nie przesuwa się i jest zawsze tej samej szerokości. Zrobiłem zdjęcia ekranów testowych i widać go wyraźnie. Czy któryś z Panów na podstawie załączonych zdjęć jest w stanie podpowiedzieć czy to jest naprawialne? W sensie czy wskazuje na uszkodzenie i jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy czy może jest jakiś cień szansy, że to jakieś podświetlenie bądź inna elektronika? Wiem, że ciężko jest zdiagnozować to tak na odległość ale to jednak 65" i trochę się do niego przywiązałem. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
  Samsung UE65F6400 - Poziomy szary pasek na ekranie Samsung UE65F6400 - Poziomy szary pasek na ekranie Samsung UE65F6400 - Poziomy szary pasek na ekranie
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Jest szansa naprawy uszkodzony jeden pasek podświetlania matrycy to już technologia LED.
 • Poziom 4  
  Dziękuję. To bardzo dobra wiadomość. Jest to naparawialne w warunkach domowych - znaczy serwis przyjeżdża do domu i wymienia czy jednak wyższa szkołą jazdy możliwa tylko w warunkach serwisowych?
  I na jaki rząd wielkości trzeba się przygotować - orientacyjnie tak żeby nie dać się naciągnąć?
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Jak na gwarancji - powinni wymienić bezpłatnie matrycę, jak po gwarancji - szukaj dobrego serwisu RTV w swojej okolicy - rząd wielkości zależy od jakości serwisu.
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Zależy na jaki serwis natrafisz, może być 150 a może być i 400zł.
 • Poziom 4  
  No i to jest konkret. Dzięki za info. Jak uda mi się znaleźć serwis, który podejmie się naprawy (o co może być ciężko) podzielę się informacją.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Samsung UE65F6400 - Poziomy szary pasek na ekranie

  Tak wygląda twoje podświetlanie matrycy zdjęcie powinno wyjaśnić o co chodzi przy wymianie paska LED.
 • Poziom 4  
  Mniej więcej mam wyobrażenie, że właśnie tak to wygląda. Jedno czego się obawiam to fakt, że w mojej okolicy jest tylko jeden "sensowny" serwis, który mógłby to zrobić. Jeśli się okaże, że nie będą chcieli to będę musiał szukać gdzieś dalej. Jeśli natomiast podejmą temat to przynajmniej dzięki Wam wiem powyżej jakiej stawki powinna mi się zapalić lampka (tak delikatnie rzecz ujmując). Jutro tam zadzwonię i spróbuję się coś dowiedzieć. Dzięki za pomoc. Jakby mi ktoś zaczął opowiadać, że trzeba wymienić matrycę to bez Waszej pomocy pewnie byłbym skłonny uwierzyć.
 • Poziom 4  
  Wracam do tematu po prawie dwóch latach. Kiedyś prosiłem o pomoc z moim tv ale jakoś udało mi się przetrwać, gdy chodziło o jeden pasek. Aktualnie problem dotyczy już prawie połowy (dolnej) ekranu i chyba czas coś z tym zrobić. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakiegoś zaufanego fachowca z województwa opolskiego, dolnośląskiego lub śląskiego? Myślę, że w promieniu 100 km byłbym w stanie spokojnie podjechać i dowieźć go w jednym kawałku.
  Jeśli moja prośba miałaby w jakikolwiek sposób naruszyć regulamin lub zasady panujące na forum (z góry przepraszam) to proszę o info na priv.
  Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje.
 • Poziom 14  
  Kolega "Jarzabek666" czy może pamiętasz jaki model pasków led w tym TV ? nie mam serwisówki do tego modelu.
 • Poziom 10  
  A ja trochę inaczej- mam dodatkową "gwarancję-ubezpieczenie" zgłosiłem ciemne plamy z góry i przyjechał serwisant ale "to jest kurzi to jest normalne -tego się nie naprawia" czy ma rację?