Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lada 2105 - Koszt założenia instalacji gazowej.

04 Cze 2017 21:27 1755 15
  • Poziom 2  
    Część.
    Jestem tu nowy. Chciałbym się zapytać was mianowicie o 2 sprawy.

1. Jaki jest koszt założenia instalacji LPG 1 generacji do Lady 2105.
    2 Jaki jest spadek mocy?

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam bo zapomniałem że ma silnik 1.5 75KM na skrzyni 4x1
  • Poziom 21  
    Witam.
    Ponad 10 lat temu zakładałem gaz do 2107. Kosztowało mnie to wtedy 1200 zł. Więc zakładam że dziś nie zapłacisz więcej jak 700 zł?
    A co do mocy, nie ma się o co martwić. Ładzianka szła jak przysłowiowa burza. :)
    Fajnie było bo, czy na dworze było -15st. C czy +40 odpalała na gazie bez problemów.. Prosta konstrukcja i w miarę pewna.
    Pozdrawiam Piko.
  • Poziom 38  
    700zl to ledwo starczy na butle, wielozawor, reduktor i mikser. A gdzie montaż i podatki? 1200 to i tak za dobra cena.
  • Poziom 2  
    Piko. Jakie miałeś spalanie gazu?
  • Poziom 38  
    A co ma założyć ? I czym się różni I generacja od II ?
  • Poziom 21  
    Witam. Nie umiem Ci teraz powiedzieć ile paliła? 12-14 l/100km na pewno. Na trasie zdecydowanie mniej 8-10 l/100km. Ja eksploatowałem ją w 99% po mieście a w tamtych czasach nie było jeszcze obwodnicy, korki w godzinach popołudniowych były takie że wracając z pracy droga była o godzinę dłuższa czasowo. ;) Notabene, podobną jazdę zaliczyłem nie dawno będąc w Olsztynie w piątkowe popołudnie. Masakra.
    Generalnie, wiem że byłem zadowolony z tej inwestycji.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    W I generacji regulacja składu mieszanki odbywa się w zasadzie tylko na podstawie analizatora spalin i jest statyczna(śrubą regulacyjną), II generacja ma już elektronikę, analizującą odczyty z sondy lambda oraz potencjometru położenia przepustnicy(których oczywiście u Ciebie nie ma) i na tej podstawie dynamicznie dostosowuje skład mieszanki(za pomocą silniczka krokowego).
  • Poziom 17  
    1gen już się od lat nie montuje, 2gen by była ok ale brak sondy lambda, chyba żeby ją domontować w wydech.
  • Poziom 38  
    rooter75 napisał:
    1gen już się od lat nie montuje, 2gen by była ok ale brak sondy lambda, chyba żeby ją domontować w wydech.

Wytłumacz mi w czym leży problem i fakt, że się nie montuje? Do dziś bez problemu kupisz dowolnego registra na 19/19 czy 19/16 a chcąc założyć II generację którą to podobno się jeszcze montuje w stosunku do I generacji musisz kupić mikser lub blosa które to też nadal są dostępne w sprzedaży. Więc WTF z tą I generacją bo ja nie kumam?
  • Moderator Samochody
    Stek bzdur panowie. Tzw. 2 generacja LPG to kontroler sondy lambda - widział takową któryś z Panów w gaźnikowej Ładzie? A mikser i tak trzeba założyć. Wwiertki były dobre w czasach, kiedy LPG wchodziło na rynek i trzeba było kombinować.
    Chociaż był tu kiedyś "szpec" który do gaźników nawet 4 generację ponoć zakładał.
  • Poziom 38  
    Ale ja to wiem, że to tylko kontroler to czemu używasz określenia "Panowie"? Ja dałem do zrozumienia, że tak samo II generacja jak i I zawiera mikser / blos jak i ten sam reduktor a wszystko jest nadal produkowane i można to zakupić. Tak samo można zakupić register. Że w aucie nie ma sondy to wiadoma sprawa ale też można by na upartego postawić II generację tj kontroler pracujący statycznie czy wspawać 1 przewodową sondę :D. Sekwencje też da się zrobić ale to już wydumka, prościej zrobić wtrysk gazu do monopunktu niż do gaźnika.
  • Moderator Samochody
    psooya napisał:
    Ale ja to wiem, że to tylko kontroler to czemu używasz określenia "Panowie"?
    Bo dywagujecie, jakby było nad czym. pojazd fabrycznie bez kata i kontroli CO, więc?
    psooya napisał:
    wspawać 1 przewodową sondę

A widziałeś kiedy taki cud na własne oczy? W dodatku działający?
  • Poziom 43  
    Mikser,register,parownik,butla,przełacznik i lata aż miło. Proste i skuteczne do -15st.c. pali na tyk. :)
  • Poziom 38  
    robokop napisał:
    psooya napisał:
    Ale ja to wiem, że to tylko kontroler to czemu używasz określenia "Panowie"?
    Bo dywagujecie, jakby było nad czym. pojazd fabrycznie bez kata i kontroli CO, więc?
    psooya napisał:
    wspawać 1 przewodową sondę

A widziałeś kiedy taki cud na własne oczy? W dodatku działający?

Tak, wstawiony gwint i jednoprzewodówka z bingo.
  • Moderator Samochody
    Nikt ogólnie nie zabrania montować I generacji. Niedozwolone, i to już z 15 lat, jest jedynie montaż takiej do aut które fabrycznie wyposażone są/były w katalizator.