Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung PS51E8000 - Na ekranie pojawił się 7 cm pasek pionowy

Kamix111 04 Cze 2017 22:21 567 4
  • #1 04 Cze 2017 22:21
    Kamix111
    Poziom 2  

Witam,
    Na moim tv pojawił się czarny z jasnymi kropkami 7 cm pasek.Rozebrałem już telewizor czy jakąś taśmą nie jest luzna ale nic nie pomogło.Wyczytałem też że od mycia ekranu spray do ekranów ten płyn spływa pod ramkę i zalewa taśmę pod ekranem tam również zaglądałem i zauwazyłem że taśmie tam gdzie ten pasek są male bąbelki(jest okolo 5) i na drugiej taśmie zboku są z 3.Próbowałem wszystko ruszać i przecierać i nawet grzałem suszarką ale to też nic nie zmieniło.Macie jakieś pomysły co mogło się zepsuć?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

0 4
  • #2 05 Cze 2017 12:19
    satanistik
    Poziom 27  

Na 99% uszkodzona matryca do wymiany - uszkodzenie lezy w tej taśmie lub samym układzie na niej. Teoretycznie istnieje możliwość naprawy - istnieją firmy które kleją te taśmy ale w praktyce używany TV wyjdzie taniej ;-).

0
  • #3 05 Cze 2017 12:24
    miecho18
    Spec od komputerów

Trzeba rozebrać matrycę, oczyścić miejsce zalania i TV będzie działać prawidłowo.

0
  • #4 05 Cze 2017 16:38
    Kamix111
    Poziom 2  

miecho18 Rozebrać czyli co dokładnie zrobić,co dokładnie przeczyscic?
    Tak jak pisałem rozebrałem już.Zdjałem ramkę i obudowe taśm i to nie pomogło.A rozklejanie szyby matrycy to chyba już nie na moje umiejętności i nawet nie bede miał jak jej przykleić spowrotem.

0
  • #5 07 Cze 2017 22:40
    satanistik
    Poziom 27  

Patrząc po wyglądzie paska to problem jest z połączeniem między taśmą a płytką a nie taśma a szkłem. Wygląda to tak że układ nie dostaje jakiegoś sygnału lub napięcia. Niestety możliwe też że układ na taśmie się skończył.

1