Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One 722 - Wyłącza się podczas próby instalacji systemu

Marcin1828 04 Cze 2017 23:50 630 6
  • #1 04 Cze 2017 23:50
    Marcin1828
    Poziom 11  

Pierwszym objawem był problem z ładowaniem baterii i miganie wszystkich czterech diod na laptopie co sekundę, ale przy wyłączonym laptopie dało się naładować baterię. Problem pogłębił się do tego stopnia, że laptop nie uruchamiał się(bez baterii po naciśnięciu Power dioda zasilania mignęła raz i tyle, a z baterią wszystkie diody migały non-stop).

Rozebrałem laptopa i zmierzyłem napięcia na płycie głównej z wpiętym RAMem i procesorem. Napięcia +3V, +5V, +1.5V, +1.1V są ok. Pomiarów dokonałem zgodnie ze schematem(strona: DC Interface) tam gdzie były zaznaczone te napięcia jako wejściowe.

Sama płyta startuje i nie wyłącza się. Podpiąłem dysk i spróbowałem kilka razy zainstalować windowsa. Raz nie wykrył dysku a dwa kolejne razy laptop wyłączył się po wybraniu partycji do instalacji i kliknięciu "dalej".

Proszę o radę co może być uszkodzone, co mógłbym sprawdzić. Czy może to być konektor do dysku wpinany w płytę?

0 6
  • #2 05 Cze 2017 01:35
    Whiskey35
    Poziom 4  

Laptop potrafi się wyłączać w różnych momentach jeżeli temperatura na procesorze jest za wysoka. Zatem sprawdź czy wentylator pracuje,wyczyść układ chłodzenia, wymień również pastę na CPU. Sama płyta może chodzić dobrze ale w momencie obciążenia CPU temperatury skaczą w górę znacznie.
    Co do baterii to zacznij od podstawienia sprawdzonej na innym laptopie.

0
  • #3 05 Cze 2017 09:24
    lisek
    Spec od monitorów

Te modele na platformie Compal LA-7071P/ LA-7072P (*są róznice na płycie)
    słyną z
    - przegrzewania, wadliwie skonstruowany ukł. chłodzenia
    - uszkodzeń tasiemki matrycy i HDD
    - ...
    Na tym forum o uszkodzeniach

Cytat:
    Fraza: Aspire One 722 Znaleziono 514 wyników (0,11 s)

p.s

Cytat:
    Podpiąłem dysk i spróbowałem kilka razy zainstalować windowsa.
    Raz nie wykrył dysku a dwa kolejne razy laptop wyłączył się po wybraniu partycji do instalacji i kliknięciu "dalej".

Być może problem w FCH 218-0792006

0
  • #4 05 Cze 2017 23:03
    Marcin1828
    Poziom 11  

Whiskey35 napisał:
    Laptop potrafi się wyłączać w różnych momentach jeżeli temperatura na procesorze jest za wysoka. Zatem sprawdź czy wentylator pracuje,wyczyść układ chłodzenia, wymień również pastę na CPU. Sama płyta może chodzić dobrze ale w momencie obciążenia CPU temperatury skaczą w górę znacznie.

Jeżeli jest złożony to po wciśnięciu "Power" nie włącza się wogóle. Szczerze wątpię żeby temperatura tak narosła w sekundę, ale oczywiście sprawdzę to.

lisek napisał:
    Być może problem w FCH 218-0792006

Jak to sprawdzić?

0
  • #5 30 Cze 2017 23:27
    Marcin1828
    Poziom 11  

Wymieniłem pastę termoprzewodzącą, ale to nie pomogło. Gdy podpięty jest dysk twardy laptop wyłącza się 2s po włączeniu. Tak samo dzieje się z dyskiem zewnętrznym podpiętym pod USB. Bez obciążenia działa. Grafika też pracuje.

Co należałoby sprawdzić?

0
  • #6 01 Lip 2017 11:26
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Gdy podpięty jest dysk twardy laptop wyłącza się 2s po włączeniu.
    Tak samo dzieje się z dyskiem zewnętrznym podpiętym pod USB.
    Bez obciążenia działa.

Zasilanie dysku.
    *może problem w FCH

Na tym forum, schematy też się znajdą.
    Cytat:
    Fraza: Aspire One 722 Znaleziono 514 wyników (0,11 s)

Opisy z płyty podaj.

SM dla LA-7071p podobny jak LA-7072p (jest dostępny)/ dla Aspire One 522- ....

0
  • #7 01 Lip 2017 13:52
    Marcin1828
    Poziom 11  

Moja płyta to P1VE6 LA-7071P. Mam SM do niej. Jak sprawdzić FCH?

0