Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i30 cw 2010r - Brak zasilania gniazda zapalniczki bagażnika

05 Cze 2017 16:55 2964 8
  • Poziom 16  
    Nią działa gniazdo zapalniczki bagażnika . Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wszystko Ok. W opisie bezpieczników nigdzie nie mam podane z którego bezpiecznika jest ono zasilane. Może ktoś wie dokąd leci przewód od zapalniczki z bagażnika, gdzie szukać problemu? Zapalniczki w kabinie działają.
  • Poziom 16  
    piotrek22101 napisał:
    Tylne gniazdo zasilania ten sam bezpiecznik co i przednie, wtyczka jest podłączona? Może ktoś z tyłu rozbierał i nie podłączył.

Nigdy to nie było rozbierane. Auto mam od nowości . A raczej nie było podpięte wspólnie bo w bagażniku napięcie było zawsze , a w kabinie tylko po przełączeniu kluczyka. Poza tym na oba przednie gniazda są oddzielne bezpieczniki. Wtyczka z tyłu jest podłączona. Już zacząłem rozbierać tapicerkę by zlokalizować gdzie idą przewody. Może ktoś ma schemat.
    Na zdjęciu moduł.
    Dodano po 16 [godziny] 36 [minuty]:
    Może pomocne będzie że do tego gniazda chciałem podpiąć zasilanie modułu haka, ten moduł był uszkodzony może zrobił zwarcie, ale wszystkie bezpieczniki są dobre. Na zdjęciu moduł.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zobacz czego brakuje. Masy czy plusa. Pewnie jednak bezpiecznik spalony.
  • Poziom 16  
    Jest brak plusa, bezpieczniki sprawdzałem z żarówką dotykając obu nóżek bezpiecznika, drugi kabel żarówki do masy.
    Mam książkę z Hyundaia z opisem wszystkich bezpieczników i są dwa, tylko na gniazda w kokpicie . Gniazdo w bagażniku miało napięcie na stałe , a te dwa w kokpicie po wyłączeniu kluczyka gasną. Myślę, że coś mogło się odpalić ale gdzie szukać drugiego końca tych przewodów?
  • Poziom 16  
    piotrek22101 napisał:
    Pod maską bezpieczniki przejrzałeś?

Tak , i wszystkie są dobre, chyba że gdzieś jest jeszcze jakiś ukryty.
  • Poziom 16  
    piotrek22101 napisał:
    Podmień na nowy ten bezpiecznik, miernik czasami pokaże 12v,ale pod obciążeniem spadnie.

Miałeś rację, w komorze silnika był bezpiecznik i właśnie tak się zachowywał, wymieniłem i jest ok