Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak świateł stopu passat b5

mariusz169 05 Jun 2017 18:22 5745 4
    mariusz169
    Level 2  
    Witam posiadam passata b5 1997r. 1.9 90km, mianowicie mam problem z brakiem wszystkich świateł stopu, żarówki sprawdzone, czujnik wymieniony i nic, dodam że gdy zmostkuje wtyczkę wszystko stopy świeca, wiem że nowe części też mogą być zepsuty więc nowy czujnik sprawdziłem u kolegi w takim samym passacie i czujnik jest OK. Dodam ze jakieś 2 tygodnie temu miałem delikatną stłuczkę i została delikatnie uszkodzona tylna lewa lampa(dokładnie klosz, wkład wydaje się być ok), czy możliwe jest że przy uderzeniu coś się pomieszało w lampie że tak powiem? Co do bezpieczniki to przy zmostkowanej kostce światła świecą więc raczej to nie on, bo nie omijam w ten sposób go.
    andrzej20001
    Level 43  
    Czujnik śmietnik. Kup Eps taki zielony kwadrat.
    Ireneo
    Level 42  
    Zwróć też uwagę na prawidłowy montaż.
    Staszek49
    Level 35  
    Kup właściwy włącznik światła "stop" i zwróć uwagę na poprawne jego zamontowanie. Jest to dość delikatne urządzenie i przy zakładaniu łatwo go uszkodzić. Opis powyższego znajdziesz na forum.
    Uszkodzony ww. włącznik (np. w Golfie IV, podobnie w Passacie b5) i spalony bezpiecznik od światła hamowania sygnalizuje lampka grzania świec żarowych z tym, że każdą z tych usterek nieco inaczej sygnalizuje.
    W przeszłości trafiłem na nowy włącznik uszkodzony, ale po rozbiórce i naprawie nadal mi służy.
    andrzej20001
    Level 43  
    Przekręcasz go na PUSZCZONYM pedale hamulca. EPS z doświadczenia najlepiej lata z budżetowych. Brak świateł stopu passat b5