Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spalona część przekaźnika prądu ?

05 Cze 2017 19:48 1095 27
  • Poziom 7  
    Czy ta czarna kropka na tym czarnym plastiku (nie wiem jak ta część się nazywa) pokazuje spalenie tej części i przez to może wariować zasilanie i niektóre podzespoły mogą nie działać i tracą moc ? i mogła spalić mi ładowarke do tej baterii?

• Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Tak, może to wskazywać na uszkodzenie elementu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Czy zatem możliwe, że łodka nie działa i reaguje w ten sposób przez uszkodzenie tego elementu ? (lampki nie powinny gasnąć,
    a łodka powinna chodzić)

• Poziom 43  
    Może, równie dobrze uszkodzone mogą być silniki, sterownik silników....
  • Poziom 7  
    Tylko gdy się zepsuła na przewodach przy baterii zobaczyłem odrobinę wody, a gdy w domu podłączyłem baterię do ładowarki to ładowarka wystrzeliła i kaput - nie wiem zatem gdzie szukać problemu, ani kogo się poradzić :(

spalona część przekaźnika prądu ? spalona część przekaźnika prądu ?

tutaj niby wszystko gra.. (tylko niby)
  • Warunkowo odblokowany
    Tek układ to kontroler ładowania baterii. Akumulator do wymiany gdyż nie kupisz nigdzie tego podzespołu chyba że masz taka baterię na podmianę. Musisz pamiętać że gdzie woda tam o usterki zawsze łatwo. Wszystko powinno być dobrze zaizolowane.
  • Poziom 7  
    Więc przez ten kontroler mogła nie działać reszta podzespołów ?
    Dodano po 40 [minuty]:
    Podłączyłem POWERBANKA do łodki i działa jedna śruba, ale druga nie.. czyli nie działa bateria + jedna śruba (jeden silniczek), chyba, że jakiś moduł sterujący tworzy błąd?

jak widać przy wciskaniu prawego steru lampki przygasają .. i tu ciekawostka. jak pokręce tą nie działającą śrubą - uruchamia się na jakiś czas i przerywa sekunde działa sekunde nie i tak w kółko..
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    flatron111 napisał:
    Podłączyłem POWERBANKA do łodki i działa jedna śruba, ale druga nie.. czyli nie działa bateria + jedna śruba (jeden silniczek), chyba, że jakiś moduł sterujący tworzy błąd?

Wydajnośc prądowa powerbanku zapewne o wiele za mała.
  • Poziom 7  
    No tylko właśnie takie były pierwsze objawy nie działania łódki zanim zacząłem grzebać przy baterii - wychodzi na to, że sam zepsułem baterie - a jako pierwsze popsuło się coś innego ?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    flatron111 napisał:
    No tylko właśnie takie były pierwsze objawy nie działania łódki zanim zacząłem grzebać przy baterii - wychodzi na to, że sam zepsułem baterie - a jako pierwsze popsuło się coś innego ?

Może sekwencja zdarzeń była taka że na początku bateria się (naturalnie) zużyła i utraciła wydajność prądową, potem przy baterii coś pogrzebałeś i uległo uszkodzeniu zabezpieczenie (Płytka przyfoliowana do baterii).
  • Poziom 7  
    Możliwe, że i tak było - teraz tylko jak to sprawdzić? Może akumulatorem od samochodu? :P
  • Poziom 37  
    Witam - proponuje sprawdzić ten silnik który szwankuje ( prawdopodobnie jest uszkodzony )
  • Poziom 7  
    Najgorzej, że to wszystko jest poklejone i bym musiał to wszystko rozcinać.

• Poziom 43  
    Poproś moderatora o scalenie bo któryś z tematów poleci do kosza.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3347278&highlight=
  • Poziom 7  
    Podłączyłem pod zwykłą ładowarkę... jest to samo jedna śruba chodzi a przy włączeniu drugiej przygasają lampki - wychodzi na to, że silniczek w śrubie padł, albo płyta główna - albo joystick szwankuje?

• Poziom 43  
    Płyta(sterownik silnika) lub sam silnik - podłączyć sprawny w miejsce nie działającego i sprawdzić.
  • Poziom 7  
    płyta wydaje się jak nowa, aczkolwiek nigdy nie wiadomo (i tego to już na pewno nie naprawie) a silnik musiałbym rozebrać, a nie chce drugiego sprawnego uszkodzić przy tym. Czy ryzykować i poucinać kabelki ? spalona część przekaźnika prądu ? spalona część przekaźnika prądu ? spalona część przekaźnika prądu ? spalona część przekaźnika prądu ?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Jakie rozebrać? Odlutować od płytki kable uszkodzonego i w jego miejscu wlutować kable sprawnego.
  • Poziom 7  
    no więc zrobiłem tak... i w 99% padł ten silniczek bo po przelutowaniu kabli ten działający działa, a drugi dalej nie. Tylko dlaczego mi spaliło ładowarke ? musiała siąść bateria razem z silniczkiem

w środku takie coś, jakieś pomysły jak to wymienić czym zastąpić?
    spalona część przekaźnika prądu ? spalona część przekaźnika prądu ?

Dodano po 15 [godziny] 18 [minuty]:

Da się taki silniczek naprawić? odlutować go i otworzyć czy coś ? czy szukać nowego takiego samego (moze być inny) ?
  • Poziom 37  
    Witam - wyciągnąć ten silnik z pędnika zrobić fotki ,podać wymiary ( gabaryty silnika ).
    Możliwe że na korpusie silnika będzie jego symbol.
  • Poziom 18  
    cooltygrysek napisał:
    Tek układ to kontroler ładowania baterii. Akumulator do wymiany gdyż nie kupisz nigdzie tego podzespołu chyba że masz taka baterię na podmianę. Musisz pamiętać że gdzie woda tam o usterki zawsze łatwo. Wszystko powinno być dobrze zaizolowane.

Bzdury opowiadasz, ta płytka to układ zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem, zwarciem i chyba zbyt wysokim napięciem również. Ale nie ma on nic wspólnego z kontrolerem ładowania. Do tego można taką płyteczkę kupić na każdym prawie portalu aukcyjnym, hasło w google "battery protection circuit"
  • Poziom 18  
    Odnośnie akumulatorka można wymienić spalony Dual N-Channel MOSFET - FS8205A w parze z kontrolerem DW01. Widać na płytce miejsce na drugi FS8205A co zwiększy wydajność prądową zestawu do 5A.
  • Poziom 7  
    Sabre napisał:
    Bzdury opowiadasz, ta płytka to układ zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem, zwarciem i chyba zbyt wysokim napięciem również. Ale nie ma on nic wspólnego z kontrolerem ładowania. Do tego można taką płyteczkę kupić na każdym prawie portalu aukcyjnym, hasło w google "battery protection circuit"

A możliwe, że ta płyteczka spaliła mi ładowarke do tej baterii ?

Dodano po 4 [minuty]:

Marco_zg napisał:
    Odnośnie akumulatorka można wymienić spalony Dual N-Channel MOSFET - FS8205A w parze z kontrolerem DW01. Widać na płytce miejsce na drugi FS8205A co zwiększy wydajność prądową zestawu do 5A.

jest miejsce bo odpadł mi :P, ale ten jeden widać wyraźnie, że chyba sie spalił z niewiadomych przyczyn
  • Poziom 18  
    flatron111 napisał:
    A możliwe, że ta płyteczka spaliła mi ładowarke do tej baterii ?

Raczej mogłoby być na odwrót, to ładowarka czy raczej zasilacz potocznie ładowarką zwany, uszkodził tą płytkę zabezpieczającą chociażby zbyt wysokim napięciem. Wszystko zależy od tego co to za "ładowarka"?
  • Poziom 18  
    Nie pozostaje jak zakupić moduł na tp4056 z zabezpieczeniem na DW01, do tego dowolny zasilacz 5V z odpowiednia wydajnością prądową i masz komplet bez kombinowania. Domyślnie prąd ładowania jest ustawiony na 1A i trochę się grzeje.

spalona część przekaźnika prądu ?850586e345...69b942.jpg Download (31.88 kB)
  • Poziom 7  
    Sabre napisał:
    Raczej mogłoby być na odwrót, to ładowarka czy raczej zasilacz potocznie ładowarką zwany, uszkodził tą płytkę zabezpieczającą chociażby zbyt wysokim napięciem. Wszystko zależy od tego co to za "ładowarka"?

Najzwyklejsza jak do telefonu :) Temu działa łódka jak podłącze ładowarką od telefonu bądź powerbanka

Marco_zg napisał:
    Nie pozostaje jak zakupić moduł na tp4056 z zabezpieczeniem na DW01, do tego dowolny zasilacz 5V z odpowiednia wydajnością prądową i masz komplet bez kombinowania. Domyślnie prąd ładowania jest ustawiony na 1A i trochę się grzeje.

super, tylko czy ja te baterie teraz połącze i bede umiał sam to zrobić, żebym nie spalił domu :) (w palcu już mam dziure jak rozłączałem baterie)
    Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:
    tak wygląda silniczek, da sie to naprawić ?
    Dodano po 48 [minuty]:
    Chyba znalazłem winowajce, na ostatnim zdjęciu są dwie blaszki po dwie tzw. szczotki silnika. Jedna z tych czterech jest jakby trochę krótsza, ucięta.. gdy ją ładnie wyprostuje i jest dłuższa silniczek DZIAŁA! (niestety tylko chwile..) nie wiem czy da się tam coś zamontować czy lepiej kupić nowy silniczek
    Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:
    Dumałem dumałem i blaszke podgiąłem tak by w ogóle nie zawadzała o wirnik (DZIAŁA - tylko na jak długo?)

Odlutowalem same kabelki i przylutowałem do baterii bez zadnej płytki - ŁÓDKA DZIAŁA ! czy jest jakieś zagrożenie, że to tylko tak podłączone? czy potrzebne te "battery protection circuit"

teraz tylko nie mam jak ładować tych baterii więc kupie tp4056 i podłącze kabel od starej ładowarki i powinno śmigać?

Chyba, że da się odratować ładowarke? spalona część przekaźnika prądu ?

Mam w razie czego identyczną tylko amerykanską może z niej da się zrobić użytek (nie mam pojecia jak) spalona część przekaźnika prądu ?

Dodano po 17 [godziny] 20 [minuty]:

Wciśnięte na słowo honoru i działa...

ktoś wie jak to rozwiązać by kabel trzymał się na stałe ? Jeden rozciąłem i chciałem zlutować, ale nie działał..
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    flatron111 napisał:
    ktoś wie jak to rozwiązać by kabel trzymał się na stałe ? Jeden rozciąłem i chciałem zlutować, ale nie działał..

Użyć właściwego topnika. Jeśli przewód spleciony z izolowanych emalią drucików użyć polopiryny jako topnika, w innych przypadkach starczy kalafonia.
  • Poziom 7  
    jdubowski napisał:
    Użyć właściwego topnika. Jeśli przewód spleciony z izolowanych emalią drucików użyć polopiryny jako topnika, w innych przypadkach starczy kalafonia.

Faktycznie.. zapomniałem o tym, czasami wystarczy druciki lekko podpalić :)