Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Phonic AM442D jak włączyć efekty?

06 Cze 2017 09:40 2073 14
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Jest wyciśnięty przełącznik MAIN L/R - GROUP1/2, ten po lewej stronie enkodera wyboru presetu?

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Przyciski o których piszesz służą do tworzenia grup i odsłuchu.
    Mi chodzi o to , że nie potrafię włączyć wbudowanych efektów typu echo, pogłosy itd.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Dziękuję za instrukcje, szkoda że nie po Polsku.
    Niestety dalej nie wiem jak włączyć efekty.
    Który przycisk wcisnąć, który potencjometr przekręcić?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zobacz na schemat blokowy, jak są sygnały komutowane, z tym że na szynach zbiorczych jest tam błąd:
    do szyny zbiorczej AUX2 EFX ma być podłączone AUX SEND2 a teraz są zwarte wejścia AUX SEND1 z AUX SEND2.

Sygnał przechodzi tak:
    CHANEL 1 (MONO) >> ...(gain/korekcja)...FADER >> AUX 2 EFX (gałka kanału) > na szynę zbiorczą AUX2 EFX > AUX SEND2 (gałka) > na szynę zbiorczą IN EFX > EFEKT > we/wy AUX RTN2 (zwarte wew. brak wtyku) > RTN2 (gałka) > przełącznik na MAIN/lub GRUPY 1,2 > szyny zbiorcze MAIN/GRUPY 1,2 >> MAIN MIX >> FADER MAIN L/P >> wyjścia L/P

Po drodze są przyciski SOLO ale widać na schemacie jak one komutują sygnał
  • Poziom 43  
    Pisząc:
    DjMapet napisał:
    Jest wyciśnięty przełącznik MAIN L/R - GROUP1/2, ten po lewej stronie enkodera wyboru presetu?

Chodziło mi właśnie o przełącznik:
    HD-VIDEO napisał:
    > przełącznik na MAIN/lub GRUPY 1,2

Przekierowuje on procesor na sumę lub grupy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    o to chodzi czy źle myślę? :)
    Mikser Phonic AM442D jak włączyć efekty?
  • Poziom 13  
    aha😂 sugerowałem się zdjęciem z instrukcji :)
  • Moderator Akustyka
    Pokrętłem Program wybierz sobie pogłos.
    Pokrętło w sekcji AUX send 2 EFX daj na 0.
    EFX return daj na zero, i przyciskiem obok niego wybierz gdzie przesyłasz sygnał. Wyciśnięty to do szyny Main.
    Następnie na kanale 2 pokrętło AUX2 (EFX) ustaw tak żebyś miał odpowiednią ilość pogłosu.
  • Poziom 9  
    Niestety nie działa.
    Nie mam pojęcia co robię nie tak.
    Po wybraniu programu dwie czerwone diódki obok cyferek cały czas mrugają.
    Może powinny świecić, ale jak zrobić żeby świeciły też nie wiem. Po wciśnięciu pokrętła wyboru efektu mrugają nadal. Pokrętło działa bo jeżeli nie zatwierdze to po chwili wraca do poprzedniego programu.
    Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?
  • Moderator Akustyka
    Wciśnij przycisk solo pod pokrętłem AUX SEND 2 EFX. W słuchawkach (sekcja control room/phones) powinieneś słyszeć dźwięk który wchodzi do procesora efektów.
    Jeżeli EFX return masz otwarty i odpowiednio ustawiony routing, a dalej dźwięku nie ma to może świadczyć o uszkodzeniu procesora efektów.
    W niektórych takich mikserach jest wyjście jack (tutaj AUX 2 send) oraz wejścia jack (aux return) po włożeniu do niego jacka odpina sygnał do wewnętrznego procesora. Jak w gnieździe nie kontaktuje to też sygnał nie pójdzie.
  • Poziom 43  
    radzio2504 napisał:
    Po wybraniu programu dwie czerwone diódki obok cyferek cały czas mrugają

...i wtedy w ciągu kilku sekund należy zatwierdzić wybrany preset, poprzez jednokrotne naciśnięcie enkodera.

radzio2504 napisał:
    Po wciśnięciu pokrętła wyboru efektu mrugają nadal.

Po zatwierdzeniu wybranego presetu naciśnięciem enkodera, migające diody mają zgasnąć.
    Jak po wciśnięciu enkodera, diody nadal migają, to znaczy, że wybrany preset nie został zatwierdzony.

radzio2504 napisał:
    Pokrętło działa bo jeżeli nie zatwierdze to po chwili wraca do poprzedniego programu.

Tak powinno być, ale jeśli ten poprzedni program nie wprowadza do sygnału jakiegokolwiek efektu, znaczy to że z procesorem jest coś nie tak.
    Może to tylko jakiś zimny lut? Może z enkoderem coś nie tak? Trudno powiedzieć. Bez ingerencji elektronika, chyba się nie obejdzie.

Dodam jeszcze, ze w grupie TAP DELAY A0 - A8, enkoder pełni też funkcję wyboru czasu opóźnienia wybranego z tej grupy presetu. Aby wybrać odpowiedni czas opóźnienia delay-a, trzeba kilkakrotnie nacisnąć enkoder.

Pozdrawiam.