Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda

nici 06 Jun 2017 14:29 2106 2
 • #1
  nici
  Moderator Chiptuning
  Witam. Wpadła mi w ręce w/w nawigacja, po częściowym spaleniu. Po oględzinach i wstępnej weryfikacji okazało się, że uszkodzeniu uległa tylko obudowa ( pożar w kabinie mały ). Po naładowaniu urządzenie działa w 100%.

  Jako że posiada ono bardzo ładny i czytelny wyświetlacz 7", postanowiłem wykorzystać go do raspberry pi zero.

  Znalazłem w internecie instrukcję, która w zestawie przewiduje kabel AV IN lecz takowego nie posiadam.
  Zakupiłem więc wtyk jack 2,5mm ( 3 pinowy, innego nie było ) i po podłączeniu wtyku na nawigacji nie uruchamia się żadna informacja o domniemanym podłączeniu.

  Pomierzyłem napięcia względem masy na poszczególnych wyprowadzeniach gniazda ( na niebiesko bez podłączonego jacka, na czerowono po wsadzeniu do gniazda.
  Przeszukałem menu, niestety żadnej opcji wybrania wejścia wideo nie znalazłem a funkcji jest masa ( odtwarzacze audio i wideo, bluetooth, transmiter FM ).  Proszę zatem o podpowiedź kogoś, kto orientuje się czy się da i jak podać sygnał i podejrzewam napięcie które załącza aby takie wejście uaktywnić.

  W obecnej formie ( bez obudowy ) raczej do nawigacji ciężko będzie użyć ale w raz z rpi można zrobić fajny projekt.

  ps. Oprogramowanie jest takie jak fabryka dała, poniżej screeny z wersją jakby była potrzebna. PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda

  Dodano po 11 [minuty]:

  Cytat z art. w PC World " Z prawej strony znalazły się gniazda: słuchawkowe, kart microSD oraz video. To ostatnie służy do podłączenia urządzeń zewnętrznych takich jak odtwarzacz DVD czy kamera cofania. "

  Niestety nigdzie nie jest napisane jak to włączyć ....
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Helpful post
  #2
  japycz321
  Level 26  
  Zwykle do tych nawigacji używa się kabla minijack 4 pinowego. Podanie sygnału na to wejście powinno aktywować opcję wyświetlania obrazu. Zobacz tutaj, jest schemat takiego kabla:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2532088.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1662580.html
  Trzeba się też liczyć z możliwością iż mimo informacji w danych technicznych to urządzenie nie musi mieć możliwości użycia wejścia AV.
 • #3
  nici
  Moderator Chiptuning
  Udało się, navi przełącza wejście po otrzymaniu sygnału. Niestety rozdzielczość nie jest zadowalająca ale nie o to tu chodziło.

  Dzięki @japycz321