Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda

06 Cze 2017 14:29 1941 2
  • Poziom 36  
    Witam. Wpadła mi w ręce w/w nawigacja, po częściowym spaleniu. Po oględzinach i wstępnej weryfikacji okazało się, że uszkodzeniu uległa tylko obudowa ( pożar w kabinie mały ). Po naładowaniu urządzenie działa w 100%.

Jako że posiada ono bardzo ładny i czytelny wyświetlacz 7", postanowiłem wykorzystać go do raspberry pi zero.

Znalazłem w internecie instrukcję, która w zestawie przewiduje kabel AV IN lecz takowego nie posiadam.
    Zakupiłem więc wtyk jack 2,5mm ( 3 pinowy, innego nie było ) i po podłączeniu wtyku na nawigacji nie uruchamia się żadna informacja o domniemanym podłączeniu.

Pomierzyłem napięcia względem masy na poszczególnych wyprowadzeniach gniazda ( na niebiesko bez podłączonego jacka, na czerowono po wsadzeniu do gniazda.
    Przeszukałem menu, niestety żadnej opcji wybrania wejścia wideo nie znalazłem a funkcji jest masa ( odtwarzacze audio i wideo, bluetooth, transmiter FM ).

Proszę zatem o podpowiedź kogoś, kto orientuje się czy się da i jak podać sygnał i podejrzewam napięcie które załącza aby takie wejście uaktywnić.

W obecnej formie ( bez obudowy ) raczej do nawigacji ciężko będzie użyć ale w raz z rpi można zrobić fajny projekt.

ps. Oprogramowanie jest takie jak fabryka dała, poniżej screeny z wersją jakby była potrzebna. PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda PEIYING PY-GPS7005 - Wejście wideo - aktywacja, identyfikacja pinów gniazda

Dodano po 11 [minuty]:

Cytat z art. w PC World " Z prawej strony znalazły się gniazda: słuchawkowe, kart microSD oraz video. To ostatnie służy do podłączenia urządzeń zewnętrznych takich jak odtwarzacz DVD czy kamera cofania. "

Niestety nigdzie nie jest napisane jak to włączyć ....
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Zwykle do tych nawigacji używa się kabla minijack 4 pinowego. Podanie sygnału na to wejście powinno aktywować opcję wyświetlania obrazu. Zobacz tutaj, jest schemat takiego kabla:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2532088.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1662580.html
    Trzeba się też liczyć z możliwością iż mimo informacji w danych technicznych to urządzenie nie musi mieć możliwości użycia wejścia AV.