Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie - występy na żywo.

kearn 06 Cze 2017 14:30 1833 11
  • #1 06 Cze 2017 14:30
    kearn
    Poziom 3  

Witam,

w swoim lokalu chcę wprowadzić występy zespołów na żywo.

Sala, na której ma się to odbywać ma ok. 60m2.

Po wstępnym rozeznaniu wybór padł na:

- http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-...3-Aktywny-zestaw-naglosnieniowy-BST-KE12.html

oraz mikser, aby podłączyć więcej niż jeden mikrofon: http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-2975-Mikser-audio-XENYX-802-Behringer.html

Co sądzicie o mim wyborze? Mogę prosić o porady?

Pzdr.

0 11
  • Pomocny post
    #2 06 Cze 2017 14:47
    rafgozd
    Poziom 2  

Witam,
    Zestaw nagłośnieniowy może być, jednak jeżeli chodzi o mikser to sprawa wyglada niezbyt ciekawo, proponuje jakiś pożądny mikserem z możliwością nagłośnienia kilku artystów np.soundcraft, behringer.... Najlepiej z efektami na pokładzie,żeby było to w miarę profesjonalne, bo widząc jaki chcesz zastosować to mówiąc inaczej bieda i mało profesjonalnie,ale.... Nie każdy zaczyna od Ferrari 😀 Decyzja należy do Ciebie. Służę pomocą jeżeli będziesz jej potrzebował.

0
  • #3 06 Cze 2017 15:02
    kearn
    Poziom 3  

Dzięki za informacje.

Nie ukrywam, że budżet jest ograniczony. Co do miksera - głównym celem zakupu był fakt, aby podłączyć więcej niż jeden mikrofon, nic więcej. Zazwyczaj będą to występy acapella być może z jednym instrumentem.

Ale skoro już o tym mówimy - możesz polecić jakis inny mikser?

Btw. - jaki kabel potrzebuje aby podłączyć nagłośnienie z mikserem?

0
  • #4 06 Cze 2017 19:01
    alojzy7719
    Poziom 35  

kearn napisał:
    Jaki kabel potrzebuje aby podłączyć nagłośnienie z mikserem?

To zależy od wyjść miksera. Jeżeli są na XLR-ach, to muszą być dwa przewody XLR - XLR (żeński - męski) i analogicznie, jeżeli na Jack-ach, to dwa Jack - XLR męski.

0
  • #5 07 Cze 2017 08:58
    kearn
    Poziom 3  

alojzy7719 napisał:
    kearn napisał:
    Jaki kabel potrzebuje aby podłączyć nagłośnienie z mikserem?

To zależy od wyjść miksera. Jeżeli są na XLR-ach, to muszą być dwa przewody XLR - XLR (żeński - męski) i analogicznie, jeżeli na Jack-ach, to dwa Jack - XLR męski.

A jesli mówimy konkretnie o tym - http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-2975-Mikser-audio-XENYX-802-Behringer.html ?

Sorki, ale jestem zielony w te klocki :)

0
  • #6 07 Cze 2017 11:17
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

A jakie masz gniazda w tym mikserze i jak są opisane? To w zasadzie wystarczająca ilość informacji byś mógł sam sobie odpowiedzieć.
    Mic - Mikrofon - wejście XLR (widać czy męskie czy żeńskie) kabel symetryczny.
    Aux - wejście liniowe (o mniejszej czułości) jack (TRS lub nawet TR).
    Podobnie z każdym innym wejściem, czy wyjściem. Wtyczka ma pasować do gniazda do jakiego jest wtykana. Takie trudne? :)

0
  • #8 07 Cze 2017 17:45
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Instrukcja obsługi Ci powie...

0
  • #9 10 Cze 2017 00:24
    adks
    Poziom 13  

Kto wystąpi na takim mikserze? Coś mi mówi że brzmi on trochę... nie tego...

0
  • #10 15 Cze 2017 01:11
    rafgozd
    Poziom 2  

Witam ponownie,

Szczerze powiem, ze jakoś nie przekonuje mnie to nagłośnienie,wiem ze nie będziesz nagłaśniał sali teatru czy innego centrum,ale szczerze powiem,ze nie widzę Tego zestawu.Probujemy TOBIE kolego pomoc jakoś,ale kolega nas nie słucha,może potrzebny specjalista który oświeci Ciebie ww tym temacie i pomoże w doborze sprzętu. Ja osobiście tego nie widzę.

1
  • #11 26 Cze 2017 06:43
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Kolego jeśli masz wydać około 2k pln to się dogadaj od kogoś pożyczyć zestaw 2.1 porządnej firmy z mixerem i mikrofonami. Przy stałym układzie z 8x pożyczysz i się przekonasz czy robiąc te występy na żywo da się zarobić hajs. Sprzęt kupiony za 2k pln będzie warty używany max połowę wysdanej kwoty, więc nawet nie próbuj sobie tłumaczyć, że jak nie wypali to sprzedam i będę na zero.

0
  • #12 28 Cze 2017 17:46
    rafgozd
    Poziom 2  

Jestem ciekawy jak dalej potoczyl sie temat?daj znac

.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo