Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytanie dysku twardego - Nie wykrywanie dysku

06 Cze 2017 15:53 714 5
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem gdyz po podlaczeniu dysku twardego i wlaczenie normalnie komputera wszystko sie uruchamia az do momenu ladowania windowsa okna i robi sie reset. Dysk normalnie wykrywa w biosie.
    Plyta glowna gigabyte ga-m68mt-s2p
    Zasilacz ibox 400w (wiem czarna lista)
    Licze na szybka odpowiedź
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    SMART dysku wrzuć na początek.
  • Poziom 2  
    To mam jakos z biosa ssa dac jak to gdzie to jest ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Musisz użyć bootowalnego MHDD =>
    http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
    Uruchamiasz program z płyty i zamieszczasz tutaj SMART dysku (musisz zrobić zdjęcie).

Dodano po 1 [minuty]:

Thclaw123 napisał:
    gdyz po podlaczeniu dysku twardego i wlaczenie normalnie komputera wszystko sie uruchamia az do momenu ladowania windowsa okna i robi sie reset

A tak na marginesie, to co za dysk podłączasz?
    Jest to dysk z twojego komputera na którym instalowałeś system, czy jest to dysk z systemem ale z innego zestawu?
  • Poziom 43  
    Pojawia się bluescreen?
  • Poziom 18  
    Jeżeli na jednym dysku masz system i z tym dyskiem korzystasz z komputera a ten o którym piszesz podłączasz jako drugi to upewnij się że komputer startuje z właściwego dysku, po włączeniu komputera od razu wejdź w boot menu, wybierz ten pierwszy, właściwy dysk i spróbuj wtedy. Problem który opisujesz może występować w przypadku np. dwóch dysków z systemem windows 7, jeden właściwy na którym korzysta się z komputera, a drugi dysk np. z innego komputera ale również z systemem i do tego tym samym, efekt identyczny do tego który opisujesz, występuje to w przypadku gdy komputer startuje z tego drugiego dysku zamiast z pierwszego. Jeżeli w boot menu wybierzesz właściwy dysk i komputer wystartuje to później wystarczy wejść w bios i przestawić kolejność bootowania zważając na to by właściwy dysk był w pierwszej kolejności lub bez zmian w ustawieniach bios zwyczajnie przepiąć złącza sata tak by ten właściwy dysk był np. pod złączem sata 0 a ten który dopinasz jako dodatkowy był pod sata 1(oznaczenia na płycie głównej), w przypadku dysków ATA , zworkami w dysku ustawia się właściwy dysk na MASTER a drugi na SLAVE.
    Natomiast jeżeli to co napisałem wyżej nie rozwiązuje problemu, możesz skorzystać z rady kolegów by sprawdzić dysk programem MHDD, lub zwyczajnie sprawdzić go w innym komputerze(trzymając się tego co napisałem wyżej) spotkałem się z podobnym objawem w przypadku podłączenia drugiego dysku który był uszkodzony, system startował z właściwego dysku jednak w czasie ładowania, pojawiał się czarny ekran a potem pozostawał tylko restart, po odpięciu uszkodzonego dysku system startował bez problemu. Po za tym możesz podpiąć dysk innym przewodem oraz podpiąć inną wtyczkę zasilania. Pozdrawiam