Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama Krispol napęd Starcus - podłączenie dodatkowego oświetlenia

Kristaff 06 Cze 2017 20:28 648 17
  • #1 06 Cze 2017 20:28
    Kristaff
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam napęd bramy garażowej Starcus 1000 firmy Krispol. Chciałbym podłączyć dodatkowe oświetlenie aktywowane w momencie otwierania bramy. Liczę na podpowiedź gdzie to podłączyć. Mam na myśli lampę o napięciu 24v bo rozumiem że tylko taką można podpiąć do w/w napędu.
    Na zdjęciu "opis" połączeń płyty głównej.

• #2 06 Cze 2017 20:52
    nikusert
    Poziom 36  

Witam .
    Lampę łączysz do zacisku +24V DC i do zacisku 4,czyli ostatni na listwie.

• #3 06 Cze 2017 21:03
    Kristaff
    Poziom 10  

I właśnie tutaj pojawia się problem. Dokładnie tak samo pomyślałem, że to jedyna logiczna opcja i nic z tego. Podłączyłem do wyjścia 24 i do tego ostatniego nazwanego lampa i nic. Zero reakcji :-(
    Podłączyłem miernik pod te zaciski i przy aktywacji bramy nie pojawia się napięcie na nich.

• #4 06 Cze 2017 21:10
    nikusert
    Poziom 36  

Co pokazuje wyświetlacz?.Powinno po włączeniu zasilania pokazywać 99-11

• #6 06 Cze 2017 21:21
    nikusert
    Poziom 36  

Jak pokazuje wyświetlacz w pozycji (3)programowania,według instrukcji.

• #8 06 Cze 2017 21:34
    nikusert
    Poziom 36  

Jaką lampę ,czy żarówkę masz podłączoną do tego wyjścia.Dziwne bo nic nie pisze na temat tego wyjścia.Sprawdź może jeszcze bezpieczniki.Jeżeli masz podłączoną żarówkę,lub lampę ledową ,to ważna jest polaryzacja.

• #10 06 Cze 2017 21:47
    nikusert
    Poziom 36  

Do takich wyjść 24V należy podłączyć żarówkę max 15W nie 60W .Wyjście może mieć ograniczoną moc ,co innego gdy na wyjściu jest 230V .Sprawdź miernikiem czy jest jakiekolwiek napięcie.

• #13 06 Cze 2017 21:56
    nikusert
    Poziom 36  

Musiałbyś prześledzić skąd jest to wyjście zasilane ,czy przez przekaźnik (może upalone styki),lub inny element elektroniczny.

• #14 06 Cze 2017 22:29
    Kristaff
    Poziom 10  

Nikusert - napęd praktycznie nowy dziewiczy nic nie kombinowane.
    Sosarek - napięcie na gnd i 4 (lampa) jest cały czas.

Dodano po 28 [minuty]:

Podłączyłem lampę pod zaciski 4-lampa i gnd faktycznie zapaliła się po aktywacji bramy i świeciła. Lampki wbudowane zgasły a dodatkowa nadal świeciła. Zgasła po minucie od zgaszenia wbudowanych ale...
    Zgasła bo wszystko nagrzalo się masakrycznie i napęd wywalił coś takiego jak na zdjęciu.

• #15 06 Cze 2017 22:42
    nikusert
    Poziom 36  

To jak jest z tymetalu napięciem, raz podajesz że jest 0V ,raz 25V?.Najlepiej podłącz żarówkę o mniejszej mocy,tak jak pisałem. Może być samochodowa 24V/21W, lub są dodstępne 24V /10-15W z małym gwintem w hurtowniach elektrycznych.Jeżeli jest napięcie, to może jest problem w oprawce (sprawdź ),lub sama żarówka do sprawdzenia.Sprawdź jeszcze czy jest napięcie jak masz podłączoną żarówkę, czy wymiana momencie nie zanika.Jeżeli zanika, to może świadczyć to o tym że wyjście na lampę jest przeciążone. W instrukcji nie ma podanej mocy, lecz zazwyczaj ma być słaba żarówka ze względu na ograniczoną moc transformatora.

• #17 06 Cze 2017 23:08
    nikusert
    Poziom 36  

Trudno w tej chwili powiedzieć co to jest, czy tranzystor, czy coś innego.To że ten element uważało, potwierdza się to oczyma pisałem.Czy ten element jest na wyjściu do lampy?Sprawdź miernikiem co pokazuje.

• #18 06 Cze 2017 23:25
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Kristaff napisał:
    napęd praktycznie nowy dziewiczy nic nie kombinowane.

...był, dopóki nie podłączyłeś zbyt "dużej" żarówki.
    Padł tranzystor bipolarny pnp.
    Musisz dokupić, wlutować i jeżeli nic więcej nie padło następne próby robić poprzez przekaźnik 24V.
    Ot i wszystko.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME