Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I - Pilot nie rozbraja alarmu

Grzes133 06 Jun 2017 20:40 3711 3
    Grzes133
    Level 10  
    Witam. Problem dotyczy Octavii I, 2005r. z centralnym zamkiem z pilota i systemem alarmowym Logic Can. Gdy otwieram auto z pilota zdarza się coraz częściej że centralny zamek otwiera się prawidłowo ale nie rozbraja się alarm - i dioda miga od alarmu, co doprowadza do sytuacji że wyje alarm aż nacisnę ponownie raz lub więcej razy na pilocie na symbol otwarcia to załapie i rozbraja się alarm. Tak samo jest przy zamykaniu centralny się zamyka ale czasami przez okno auta widzę że kontrolka od alarmu nie miga czyli nie jest uzbrojony alarm - ponowne naciśnięcie na pilocie symbolu zamknięcia auta pomaga i uzbraja alarm. Tak jakby alarm nie dostawał sygnału z centralnego zamka, że auto zostało otworzone lub zamknięte. Co może być przyczyną? Czy muszę jechać do elektryka od alarmów czy może jest na to prosty sposób, żeby to naprawić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Należy fizycznie sprawdzić podłączenie wiązki alarmu z samochodem.
  • Eltrox Hurton
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Jeżeli to, co napisał [Pawel wawa] zostało zweryfikowane, to pozostaje Ci już tylko demontaż centralki i odesłanie jej do serwisu.
    Grzes133
    Level 10  
    Może komuś się przyda ta informacja. Byłem u elektryka powiedział, że prawdopodobnie padł sterownik alarmu i trzeba dać sobie spokój i najlepiej wyciąć alarm albo może mi poszukać i dopasować jakiś sterownik. Więc spróbowałem jeszcze jednej rzeczy, odłączyłem akumulator na 10 min podłączyłem ponownie i na razie jest dobrze. Nie wiem jak długo to pomoże zobaczymy.