Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa Głośnika Bluetooth - programowanie modułu bluetooth, nadawanie nazwy itp.

adamjamajka 06 Cze 2017 20:59 1530 4
  • #1 06 Cze 2017 20:59
    adamjamajka
    Poziom 2  

Witam,
    nie jestem pewien czy dobrze wybrałem dział jeśli chodzi o moje pytanie, jeżeli źle to proszę o przeniesienie.

Zacznijmy od początku.

Zbudowałem głośnik stereo z czterech głośników (dwóch niskotonowych i dwóch wysokotonowych) zasilany z sieci, który gra pięknie i bardzo mnie satysfakcjonuje jakość dźwięku. Jest to zasługa wspaniałego wzmacniacza 24v 2x100W z modułem TDA7498
    Połączyłem ogniwa litowo jonowe Panasonic NCR-18650B i grało zadowalająco długo.

Pomyślałem, że dobrze byłoby zbudować przenośny głośnik bluetooth o podobnej budowie ale nie chce bawić się znowu w 24V tylko w 12V.
    Wiem jak wszystko zrobić tylko mam problem z modułem bluetooth.
    Chciałbym aby moduł bluetooth i wzmacniacz były osobno.
    Zakupiłem moduł bluetooth Microchip BM64

Tutaj pytania do Forumowiczów:
    1. Jak go zaprogramować aby nadać swoją nazwę, jakieś zabezpieczenia przed niepożądanymi połączeniami?
    2. Jak połączyć moduł z PC? Czy wystarczy podpiąć odpowiednie piny do kabla USB?
    3. Może istnieje jakieś oprogramowanie do zmiany ustawień takiego modułu bluetooth
    4. Aby go zasilić wystarczy doprowadzić zasilanie 5V?
    5. Czy SPKR i SPKL to wyjścia bezpośrednio na wzmacniacz?
    6. Jak zrobić przycisk aby moduł przechodził w tryb parowania?

0 4
  • #2 07 Cze 2017 16:51
    Marek2006
    Poziom 29  

A ile zapłaciłeś za ten moduł (z przesyłką)? Pytam, bo mnie też coś takiego interesuje. Myślę o konstrukcji podobnego urządzenia.
    Na większość tych pytań odpowiedź jest w karcie katalogowej modułu lub w opisie płytki ewaluacyjnej lub w opisie dedykowanego oprogramowania udostępnionego przez firmę Microchip: http://www.microchip.com/wwwproducts/en/BM64
    Zaglądałeś tam? Jest to trochę czytania ale niestety bez tego nie da rady skonstruować takiego urządzenia.

0
  • #3 07 Cze 2017 17:03
    adamjamajka
    Poziom 2  

Tak oczywiście zaglądałem ale niestety nie do końca rozumiem pewnych rzeczy dlatego wyszczególniłem te kilka pytań. Cenę możesz sprawdzić bezpośrednio u nich na sklepie jest wszystko wyszczególnione.

1
  • #5 23 Wrz 2017 00:43
    gbnzdkl
    Poziom 2  

Witam !!
    Mam takie pytanie chciałbym przerobić głośnik JVC SP-UXJ60 na przenośny ale nie wiem ZABARDZO jak i jakich podzespołów użyć?
    Kolumna jest 3 drożna 6OHm main speaker 15 w subwoofer 45 czy da rade zrobic z tego głośnik bluetooth ?? prosze pomóżcie bo jestem laikiem

0
  Szukaj w 5mln produktów