Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Alarm OptimaGSM-PS i rozwojowy monitoring na start

06 Cze 2017 21:26 1188 20
  • Poziom 15  
    Co sądzicie o alarmie ROPAM OptimaGSM-PS? Instalator mi go proponuje jako duże możliwości powiadamiania i sprzęgu z kamerkami lub dod. sterowaniem do 24 wejść + 8x PLC: np. oświetlenie zewnętrzne, bramy, pompka cwu, domofon, itd. -co jeszcze można ciekawego podpiąć?
    Na początek byłaby 1 kam IP z routerem -bardziej do fotek i powiadamiania przy zdarzeniu (dzwonek domofonu, lub inne) , kiedyś może rozszerzyłbym do 2-4 kam z rejestratorem. Ponadto fajne manipulatory dotykowe LCD -co o tym sądzicie, warto?
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Można podpiąć jeszcze np. skrzynkę na listy i zrobić powiadamianie jesli listonosz naruszy wieczko skrzynki dostaniesz SMS o tym fakcie i wiesz ze masz pocztę.
  • Poziom 15  
    Daro1003 - "naruszy" to chyba dzieciak, lepiej jakiś sensor zawartości/wagi ;)
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    minimaxi napisał:
    Co sądzicie o alarmie ROPAM OptimaGSM-PS?

System jak system. Pytanie czy odpowiada kolegi potrzebom, o których jakoś cicho.
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Optima obsługuje również czujki tempery TSR1 i TSR2 dzięki którym można stworzyć funkcje termostatu lub mieć tylko odczyt temperatury zewnętrznej i wewnętrznej również na telefonie.
  • Poziom 15  
    suworow napisał:
    minimaxi napisał:
    ...czy odpowiada kolegi potrzebom, o których jakoś cicho. pozdrawiam
    Jak to cicho? Oświetlenie zewnętrzne, brama gł, furtka, brama garażowa, pompka cwu, domofon...
    Myślę co jeszcze, bo planuję zaukupić expander na 8 wyjść-co jeszcze można ciekawego podpiąć, bo można sterować tym z komórki...
    Daro1003 napisał:
    Optima obsługuje również czujki tempery TSR1 i TSR2 dzięki którym można stworzyć funkcje termostatu lub mieć tylko odczyt temperatury zewnętrznej i wewnętrznej również na telefonie.
    A można wykorzystać te czujniki temp, które mam podłączone do automatyki pogodowej pieca? Ew jak to zrobić, żeby pogodzić z piecem gazowym?
  • OptexOptex
  • Poziom 32  
    Ropam Optima to faktycznie niezła opcja. U mnie w porównaniu zdeklasował ceną i opcjami centralki Satel. Tak samo akcesoria np panele dotykowe. Mam go już jakiś czas i nie ma problemów.

A co do pytania co można podpiąć:
    - ja wydłużyłem kabel magistrali do skrzynki bezpieczników i tam siedzi ekspander wyjść który poprzez przekaźniki odcina obwody prądu kiedy alarm pracuje: oświetlenie, zasilanie tv itp.

- czujników temperatury od pieca raczej nie wykorzystasz... Ale możesz sterować piecem na podstawie czujników podłączonych do centralki. Niektóre piece (np Wiessman) mają możliwość sterowania z zewnątrz.

• Poziom 43  
    minimaxi napisał:
    suworow napisał:
    minimaxi napisał:
    ...czy odpowiada kolegi potrzebom, o których jakoś cicho. pozdrawiam
    Jak to cicho? Oświetlenie zewnętrzne, brama gł, furtka, brama garażowa, pompka cwu, domofon...
    Myślę co jeszcze, bo planuję zaukupić expander na 8 wyjść-co jeszcze można ciekawego podpiąć, bo można sterować tym z komórki...

Rozumiesz o co było pytane?
    Kupujesz system tylko po to by sterować sobie piecem z telefonu???
    Co system ma chronić, jakie pozostałe elementy systemu itd.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3077742.html
  • Poziom 32  
    Sosarek wydaje mi się, że raczej nie chodzi tu autorowi pytania o alarmowe ABC lecz o DODATKOWE możliwości centralki Optima.

Alarmowe ABC spełni mu niemal dowolna centrala i sądzę że nie o to autor pyta tylko co więcej może przy okazji dostać. Ale niech się sam wypowie.
  • Poziom 17  
    Dokładnie autor tematu chce maksymalnie wykorzystać możliwości centrali i moim zdaniem słusznie skoro wydaje pieniądze a producent udostępnia funkcje rożnego typu dlaczego z nich nie wykorzystać.
  • Poziom 15  
    Panowie, rzeczywiście nie wypowiedziałem się precyzyjnie, ale instalator zabił mi gwoździa i zasugerował kilka stów większy wydatek ale dod. możliwości ponoć lepszego powiadamiania, zdalnego sterowania, wysyłania fotek zdarzeniowych, dzwonienia z domofonu na telefon i ponadto manipulatory dotykowe LCD, Spodobało mi się to, więc pytanie "co jeszcze", gdyż mam możliwość położenia dod. kabli. Piec jest Vissman i ponoć ma możliwości sterowania zdalnego tempaeraurą, ale jak?Proszę, podzielcie się doświadczeniem w tej materii, tym bardziej, że chodzi też o sprzęg z routerem i siecią LAN przyszłych kamerek monitoringu. Na starcie wystarczy 1 kam do podglądu i fot (bez rejestratora), ale nie chcę się zablokować przed rozbudową w tym kierunku. :)
  • Poziom 15  
    Jaki ten piec Viessmana ? Vitodens 100, 200 ?
  • Poziom 15  
    Tomekkoko - piec Viessman Vitodens 200W
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    minimaxi napisał:
    Tomekkoko - piec Viessman Vitodens 200W

200 można sterować po magistrali. Są moduły gotowe od viessmana np. Vitoconnect dzięki którym możesz podłączyć do sieci i sterować prze aplikacje w telefonie.
    Można również sterować jak zwykłym regulatorem pokojowym, jeśli tylko masz odczyt temperatury z pomieszczenia.
  • Poziom 15  
    Tomekkoko -dzięki wielkie, a ile to kosztuje i czy sprawdzałeś, warto?
  • Poziom 15  
    Kosztuje sporo. Z tego co się orientuje to trzeba mieć najpierw regulator z viessmana i do tego zapinasz moduł.
    Czy warto? Na pewno większa kontrola nad ogrzewaniem. Ale jeszcze jest to dosyć drogie.

• Poziom 43  
    Jak chcesz typowe rozwiązania inteligentnych budynków zobacz Grentona, Fibaro...
  • Poziom 15  
    Tomekkoko -koszt t ok. 370zł, ale widzę, że to idzie koniecznie przez serwer/serwis Vissmana, a może da się coś z tego pieca podpiąć do tego alarmu ROPAM -tak byłoby najlepiej.
    Jkai kabel potrzebny dod. do połączenia centrali OptimaGSM-PS z expanderem?
    sosarek -nie interesuje mnie dom inteligenty Grentona, Fibaro (w 100%), ale takie łączone rozwiązanie jakie daje ten alarm.
  • Poziom 24  
    Otwieranie kojca dla psa (np wypuszczanie na noc...)
  • Poziom 15  
    Jak w odpowiedziach/opisach.