Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama Faac czy brama nice ktora najlepsza?

korzachowski 06 Cze 2017 21:35 1305 7
  • #1 06 Cze 2017 21:35
    korzachowski
    Poziom 3  

Witam,
    Chce zakupić automatykę do bramy otwieranej.
    Znalazłem 3 zestawy.
    Który będzie najlepszy na tą chwilę z tych trzech i czemu ten lepszy od innych które wymieniłem
    dziękuje

1) NAPĘD DO BRAMY Skrzydłowej NICE WINGO 2024 (pełny zestaw) za 1 545,00 zł
    2) Oryginalny pełny FAAC 414 + lampa + 3x pilot (31f) za 1 495,00 zł
    3) Zestaw do bram skrzydłowych FAAC S418 2024 pełny zestaw za 1 685,00 zł

Moderowany przez Marek J.:

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.
    3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników...

0 7
  • #2 06 Cze 2017 22:53
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

A które Święta są ważniejsze? Wielkanocne, Bożego Narodzenia, Kurban-Bajram a może Hanuka?
    Pytam, bo chcę się określić co do Wiary... :please:

Sorki za sarkazm, ale jakie pytanie taka odpowiedź...Nie napisałeś jaka brama, ile waży, jakie wypełnienie, jakie słupki, jaka częstotliwość pracy, czy są odboje, jaki kąt otwarcia, jakich zabezpieczeń wymagasz, jakim budżetem dysponujesz itp itd...
    Popatrz proszę na forum (temat poruszany wielokrotnie), skorzystaj z opcji szukaj i wtedy jak nie znajdziesz odpowiedzi zadawaj mądre pytania. :D

0
  • #3 06 Cze 2017 22:58
    korzachowski
    Poziom 3  

Czy na podstawie zdjęcia możesz ocenić???
    Brama Faac czy brama nice ktora najlepsza?

- ile waży nie wiem.... jak możesz oceń na podstawie zdjęcia w przybliżeniu
    - jakie zabezpieczenia też nie wiem. różnica pomiędzy tymi bramami to też cena tak 150 zł różnicy w mniej czy więcej.
    Wiem że może dużo wymagam ale prosze mnie zrozumieć - w mniej więcej muszę wiedzieć to wczesniej zanim monter będzie montował co kolwiek

0
  • #4 06 Cze 2017 23:05
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Wróżką nie jestem, ale...
    Brama dość ciężka (kuta lub atrapa kutej), szerokie słupki (musisz spojrzeć w wymiary montażowe w instrukcjach), brak odboju przy bramie zamkniętej (dobrze by było żeby był..)

0
  • #5 07 Cze 2017 01:27
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

korzachowski napisał:
    zanim monter będzie montował co kolwiek

Czemu uważasz, że monter zamontuje cokolwiek?. Właśnie on powinien wyjaśnić Ci różnice w działaniu poszczególnych napędów.
    pozdrawiam

0
  • #6 10 Cze 2017 07:40
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

No niestety czasem montują cokolwiek, bo takie maja i już np. wingo do tej bramy + gratis wykucie 2 cegieł ze słupka niestety bardzo popularne u nas...
    Z tych podanych najsensowniejszy byłby 414, ale o skoku min 400mm, bo 300 nie założysz. Wingo odpada i S418 też.
    414 ma banalnie łatwe odblokowanie z zewnątrz tez niestety w takiej ażurowej bramie.
    Rozważ np. siłowniki bill 40 z zamkami na kluczyk jeśli to ważne dla Ciebie.

0
  • #7 10 Cze 2017 13:23
    janek ie
    Poziom 12  

Witam ja osobiscie wybral bym firme Facc z mojego doswiadczenia ta firma jest juz z wyzszej polki ale tak jak kolega pisal trzeba duzo czynikow jest gdzie i jak dobrac system do bramy najbardziej liczy sie jaka jest szerokosc jednego skrzydla i czy brama jest ciezka i czy tez nie jest pelna bo to tez sie liczy trzeba tez patrzec na to ile cykli bedzie miala na godz bo czesto gest sie dzieje ze bramy sie otwieraja co 2 mni a po pol godzi przestaj dzialac i motory sie zgrzly

0
  • #8 10 Cze 2017 19:46
    Daro1003
    Poziom 16  

Wingo3524 jest przeznaczone na murowane słupki bez wykuwania cegieł. Dodatkowo nie potrzeba w tym modelu montować ograniczników na otwarcie i zamkniecie.

0