Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej do łączeń elektronicznych - laptop

06 Cze 2017 23:54 432 6
  • Poziom 3  
    Cześć,
    Mam płytkę dotykową w laptopie dv7 1040ew, w której jedna część jest zrobiona na zasadzie "zaczepów" metalowych które zapierają się o drugą część, niestety przy demontażu się odczepiła. Była ona przyczepiona na "klej" który skruszał, ale stykał się z metalową częścią o którą była zaczepiona taśma. Jakieś sugestie jaki to "klej" mogę kupić :) ? Dzieki za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

Klej do łączeń elektronicznych - laptop

Moderowany przez dt1:

Poprawiłem umieszczenie obrazka, proszę w przyszłości korzystać z mechanizmu zamieszczania obrazków wbudowanego na Forum - instrukcja https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

• Poziom 27  
    Kolego ten klej to spoiwo lutownicze zwane cyną. Można zdrapać izolację ze starej i przylutować albo wstawić całkiem nową. Sądząc po wypowiedzi lepiej oddać do fachowca.
  • Poziom 3  
    Może i moje słownictwo nie jest profesjonalne, ale z rozkładaniem i składaniem sprzętu nie mam problemu, tak samo z lutowaniem. Jeśli to byłaby cyna to wytłumacz mi jakim cudem była zółta, klejąca i łatwa do uformowania w ręku ?
  • Spec od komputerów
    Gdzie Ty tam masz coś żółtego, klejącego? Taśma jest (a raczej była) przylutowana i tyle w temacie. Jak wyżej - lepiej oddać to do fachowca.
  • Poziom 3  
    Teraz juz nie ma, moj blad wyrzucilem. Jesli wystarczy to tylko przylutowac to tak zrobie, lecz wierzcie mi lub nie ale jak sie przygladalem temu wczesniej to nie bylo tam warstwy cyny tylko cos rodzaju kleju na goraco.
  • Spec od komputerów
    Klej miał za zadanie przytwierdzić taśmę do laminatu po to, aby taśma nie wyginała się w miejscu lutowania. Na zdjęciu wyraźnie widać, że piny od taśmy zostały ułamane zaraz za miejscem lutowania.
  • Poziom 3  
    Okej, czyli wystarczy przylutować cyną z kalafonią. Czy po lutowaniu też warto zastosować klej ? Jeśli tak to jaki ? Bo raczej taki na gorąco nie zda egzaminu ?