Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K 3.68m - Silnik buczy, ale nie uruchamia się

asgaard 07 Cze 2017 01:05 3507 21
  • #1 07 Cze 2017 01:05
    asgaard
    Poziom 12  

Karcher K 3.68m - Silnik buczy, ale nie uruchamia się Witam

Problem z myjką polega na tym, że silnik buczy i próbuje obrócić trzonem, ale nie zawsze to się udaje. Czasem jak pokręcę trzpieniem to silnik potrafi się parę razy z rzędu uruchomić, ale za którymś razem nagle znów stoi. Odwiedziłem znajomego mechanika i stwierdził, że jeden z zwojów jest uszkodzony. Pytanie jest następujące: jaki slnik można wstawić do tego modelu Karchera i czy musi być konkretnie ten sam czy też może być od innego modelu.

Dziękuję i proszę o podpowiedzi

0 21
  • #2 07 Cze 2017 07:18
    szybki105
    Poziom 15  

A czy tam przy silniku jest kondensator rozruchowy, może on się popsuł.

0
  • #3 07 Cze 2017 11:58
    asgaard
    Poziom 12  

szybki105 napisał:
    A czy tam przy silniku jest kondensator rozruchowy, może on się popsuł.

Nie, nie ma żadnych kondensatorów. Silnik próbuje obrócić wirnikiem, ale nie ma jakby siły, ale czasem jak trochę przekręcę wirnik to rusza i działa przez parę uruchomień.

0
  • #5 08 Cze 2017 02:46
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Musi być kondensator 25uF pokaż zdjęcie tego białego plastiku z włącznikiem.

Przypadkowo odkryłem - czy to jest ten kondensator?

1
  • #7 08 Cze 2017 10:41
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Podmienić i będzie wiadomo czy działa. Widać, że znajomy mechanik ma niewielkie pojęcie o silnikach.

Czy w każdym z modeli występuje taki kondensator aby podmienić i sprawdzić?

0
  • Pomocny post
    #8 08 Cze 2017 13:21
    szybki105
    Poziom 15  

asgaard napisał:

Nie we wszystkich modelach występuje taki kondensator rozruchowy, zależy od silnika np. szczotkowe nie potrzebują. Musisz zajrzeć do danego modelu i sprawdzić. Jeśli chcesz podmienić kondensator do sprawdzenia to użyj takiego o podobnych parametrach. Głównie pojemność nie powinna zbytnio odbiegać od oryginału. Producent może być inny.

0
  • Pomocny post
    #9 08 Cze 2017 13:48
    JACU626

Poziom 27  

Jeżeli mówimy o modelach karchera to nie w każdym, jeżeli o modelu k3.68M to w każdym. Najlepiej dokonać pomiaru pojemności kondensatora i wszystko wiadomo, a jak jest ok to test uzwojenia miernikiem powie wszystko.

0
  • #10 08 Cze 2017 16:03
    asgaard
    Poziom 12  

szybki105 napisał:
    asgaard napisał:

Nie we wszystkich modelach występuje taki kondensator rozruchowy, zależy od silnika np. szczotkowe nie potrzebują. Musisz zajrzeć do danego modelu i sprawdzić. Jeśli chcesz podmienić kondensator do sprawdzenia to użyj takiego o podobnych parametrach. Głównie pojemność nie powinna zbytnio odbiegać od oryginału. Producent może być inny.

Ok. Podmieniłem kondensator i silnik od razu wystartował a więc wina leży po stronie kondensatora. Teraz jeszcze jedna rzecz odnośnie płynu od strony łożysk (od góry). Czy to musi być smar czy może być olej 15w40 (na jednym z popularnych serwisów było pokazane jak serwisanci zalewają olejem).

Czekam na podpowiedzi
    A tak przy okazji: czy mogę posmarować łożysko od strony wentylatora tzw. Superfit - bezkwasowy środek smarowniczy stosowany przy montażu hamulców tarczowych i bębnowych dokładnie taki sam jak ten http://autogp.pl/images/smary/IMAG0970.jpg

0
  • #12 08 Cze 2017 16:33
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Przekładniowy sae 90 lub coś podobnego, tylne najlepiej zmień od razu 12 zł kosztuje

A czy ten który ja mam North Sea SL 15W-40 wystarczy czy muszę koniecznie kupić ten SAE 90?

Ok. kupiłem SAE 75W-90

Jeszcze jedno pytanko: mam także Karchera kb 4040 - objawy jego są takie, że po wciśnięciu pistoletu pompa jakby zwalniała i przyśpieszała i działa nawet wtedy kiedy nie używa się pistoletu. Co trzeba by wymienić w pompie?

0
  • #13 20 Cze 2017 14:43
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Musi być kondensator 25uF pokaż zdjęcie tego białego plastiku z włącznikiem.

Czy możę być mocniejszy kondensator gdyż ten co był to 20uF (XUN DA CBB60) 500VAC .
    Dziękuję

0
  • #15 21 Cze 2017 11:46
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Serwisówka mówi iż powinien być 25 i taki MUSI być.

Wytłumacz mi dlaczego właśnie w tym Karcher-ze znalazłem w takim razie słabszy? Czyżby ktoś już wcześniej przy nim grzebał? I czy mógłbyś mi wskazać w którym miejscu serwisówki jest to wyszczególnione, poproszę .

Z góry dziękuję

0
  • #17 21 Cze 2017 17:39
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Czy masz te myjkę od nowości i jako pierwszy ją rozebrałeś?? Jak nie to masz odpowiedz, serwisówka w załączniku

Kupiłem ją już używaną a wracając do jednego z wcześniejszych moich postów odnośnie drugiego Karcher-a czy mógłbyś na niego spojrzeć i stwierdzić co jest do wymiany?

Dziękuję

0
  • #19 22 Cze 2017 19:09
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Stawiam na pękniętą głowicę.

Tylko, że ja ją rozebrałem i nie zauważyłem żadnego pęknięcia. Czy pomocne byłoby jakbym nagrał krótki filmik z działania tego Karcher-a?

Dziękuję

0
  • #21 23 Cze 2017 12:21
    asgaard
    Poziom 12  

JACU626 napisał:
    Pękła trzeba wiedziec gdzie patrzeć ;)

A możesz dokładniej zdradzić gdzie dokładnie pękła postaram się znaleźć uszkodzenie.

Dziękuje

0