Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka z biedry - która?

07 Cze 2017 09:45 1974 27
  • Poziom 11  
    Witam, niebawem planuje generalny remont mieszkania. Mam do wyburzenia 2 ścianki działowe, troche kucia pod okna, rury i kable. Potrzebuje jakiejś młotowiertarki na tą robote, pomiędzy tymi wszystkimi no-name znalazłem ofertę NITEO Tools czyli ta biedronkowa. Z allegro znalazłem taką: http://allegro.pl/mlotowiertarka-2-6-j-sds-plus-710w-walizka-dluta-i6761187758.html
    przeglądając gazetkę biedry natrafiłem na taką: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,46346,name,mlotowiertarka-z-udarem-pneumatycznym
    cenowo wyjdzie podobnie ale kiedyś znajomy majster mówil żeby taki młto brać tylko z silnikiem poprzecznym, którą brać? Z rad typu "bierz droższą firmy tej i tej to posłuży 10 lat" raczej zrezygnuje, planując remont tnę koszta jak sie da a wiertara ma wytrzymać ten remont. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Bierz tą z większą energią udaru.
  • Poziom 18  
    Przecież za te pieniądze kupisz używaną Bosch'kę GBH 24 lub 26. Jak dobrze trafisz to posłuży wiele, wiele lat, i nie jeden remont nią zrobisz zamiast kupować jakieś cuda z którymi będziesz latał z serwisu na serwis (bo na gwarancji).
  • Poziom 11  
    Te bosche to raczej nie w tych pieniądzach, 1 oferta jest na alle z lombardu i nie wiadomo jak z akumulatorem. Po południu jade do biedry po tą z większą mocą.
  • Poziom 18  
    W tych pieniądzach też kupisz ale celuj na zasilaną z sieci, a nie akumulatorową. W lombardzie masz drożej ale za to 24h na sprawdzenie dają.
    Link
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Wczoraj kupiłem tą z biedry, wygląda solidnie ale to sie okaże na robocie. Niby dają 2 lata gwarancji.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie, niestety wiertarka nie wytrzymała remontu jutro jadę oddać na gwarancję lub po gotówke jeśli oddadzą. Na początku rzeczywiście dobrze sie nią pracowalo i kilka ścianek wyburzyłem a potem używałem jej do mieszania zapraw i klejów. Przed wczoraj wywierciłem jedną dziurę a jak chcialem wiercic następną to zero reakcji na włącznik. Remontu jeszcze nie skończyłem i jestem daleko w lesie a wiertarka już wygląda na bardzo "zmęczoną", uchwyt jest b. luźny i co chwila trzeba było dokręcać mieszadło, korzystając z przejściówki na zwykłe wiertła nie przenosi udaru a przełącznik udar/wiercenie ledwo chodzi. Jak na jedną robote to troche słabo. Wracając do tematu, jeśli odzyskam pieniążki to chciałbym kupić coś lepszego używanego do ok 200-250zł, czy ten Bosch gbh 24/26 jest najlepszym co mogę "ustrzelić w tych pieniądzach"? Może jakaś makita, metabo? Kolego @oun żałuje że nie posłuchałem..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Bosch GBH 24/26 to nie jest sprzęt wyburzeniowy. W starszej wersji 24 nawet nie było funkcji samego kucia. Można ja było samemu dorobić poprzez małe przerobienie przełącznika funkcji. Ta klasa wiertarek [ ale wyprodukowana jeszcze w Niemieckich fabrykach] sprawuje się bardzo dobrze, nawet dziś są spotykane egzemplarze w których wymieniane były tylko szczotki.
    Kup sobie np. Dedre z silnikiem poprzecznym, z udarem 3 J , lub większym. W większości tych tanich sprzętów pierwsze co wysiada to- wyłącznik, przewód zasilający. Parę lat temu kupiłem taką dedrę na jedną robotę- wiercenie otworów pod puszki elektryczne fi 60 i 80mm , plus przekuwanie otworów przez bloczki betonowe. Szkoda mi było katować starego Boscha. Dedra zamortyzowała się na pierwszej budowie- przeżyła jeszcz dwie następne.
  • Poziom 11  
    Obejrzałem urządzenia graphite i dedry. Graphite nowy lekko przewyższa ustalony budżet, żeby był z gwarancją musiałbym kupić nowy, niemniej zastanowiłbym się nad tym.. Dedra też fajna opcja, tylko strasznie ciężka w porównaniu do innych nad którymi sie zastanawiałem, przy wiekszej robocie pewnie ręce odpadają ale to też fajna opcja, zwłaszcza że ma udar 4J. Tylko raczej nie użyje jej do mieszania zapraw, ciężka i musiałbym kupić przejściówkę na zwykłe futerko. Znalazłem też takie coś: http://allegro.pl/mlotowiertarka-milwaukee-pfh22qe-i7053765660.html tyle że używane i bez gwarancji. No nic, zobacze co powiedzą jutro w biedrze bo może nie będą chcieli przyjąć zwrotu tylko wezmą do naprawy.
  • Poziom 31  
    To nie są narzędzia do mieszania zaprawy[mam na myśli młotowiertarki], zarżniesz szybko przekładnie lub silnik. Do tego celu dobrze sprawdzały się wiertarki Celma z serii PRCb. Można tanio kupić w sieci. Niestety, jak si chce mieć lepszy udar, trzeba wziąć pod uwagę wagę maszyny. Jakbyś dostał 4J z wiertarki ważącej 1kilo, to dopiero miałbyś na co narzekać.
  • Poziom 31  
    Raiz3n napisał:
    korzystając z przejściówki na zwykłe wiertła nie przenosi udaru

Nie używa się udaru przy tej przejściówce, udar jedynie przy wiertłach SDS. Przejściówka jedynie do wiercenia bez udaru.
  • Poziom 18  
    @Raiz3n Brałbym tą Milwaukee, a w lombardzie możesz zwrócić w dobę od zakupu jeśli okaże się uszkodzona. To bardzo dobry sprzęt i wedle mnie lepszy od Boscha GBH24/26.
    Jeśli trafisz na nie zajechaną to nie jeden remont wytrzyma i nie ma co porównać do Graphite czy Derdy, i co ważne - sprzęt Milwaukee warto serwisować, to nie jednorazówka.
  • Poziom 31  
    Są dostępne mieszadła do zapraw montowane bezpośrednio w uchwytach SDS. Popatrz na Allegro.
  • Poziom 11  
    Młotowiertarke przyjęto na naprawę gwarancyjną, wg kierownika sklepu nosiła zbyt duże ślady użytkowania aby móc ją zwrócić i odzyskać pieniądze. Także czekam aż wróci z gwarancji.
  • Poziom 31  
    Witam ponownie. Ciekawe czy nie zostanie odesłana z adnotacją- Narzędzie nie zostało naprawione , bo było użytkowane w sposób niezgodny z instrukcją obsługi. Dokładniej- zostało maksymalnie dojechane przez użytkownika.
  • Poziom 11  
    No przecież to by była jakaś paranoja, przecież nawet jednego remontu nią nie zrobiłem a nie rzucałem nią jak popadnie. Wiadomo czasem walała się na ziemi albo jakiś nieduży gruz na nią spadł no ale kurde... Jak na moje to padł w niej tylko włącznik albo nawet kabelek sie obluzował, może nie będą robić problemu.
  • Poziom 31  
    No pewnie, że tak. Kabel, wyłącznik, nie tworzy tu żadnego problemu. Zrobią to w warunkach gwarancji. Gorzej będzie z jakąś naprawą silnika, lub przekładni, jak ktoś w serwisie stwierdzi że została np. przegrzana.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj dostalem telefon z biedry że wiertarka jest nie do naprawy i mam sie zgłosić po pieniążki. Odrazu poszukałem tej milwaukee i jest o 15 zl tańsza niz była ale znalazłem jeszcze takie coś http://allegro.pl/mlotowiertarka-hitachi-dh24pc3-i7087111366.html wygląda na bardziej zmęczoną, ma większy udar niż milwaukee ale nie ma walizki i zestawu wierteł, jakieś wiertła mam a dłuto i tak będę musiał kupić, która będzie lepsza?
  • Poziom 31  
    Używaliśmy takiej w pracy, całkiem nieżle sobie radziła, zanim padła przekładnia. Ale po pięciu latach ostrego docierania miała prawo.
  • Poziom 29  
    Ja za 200 zł w zeszłym roku kupiłem w lombardzie boscha gbh 4 dsc. Sprzęt super mimo że wiekowy, tyle że przy kupnie trzeba dobrze obejrzeć bo dużo podrób jak to w boschu.
    Używałem go do otworów dużą koronką w pełnej cegle klinkierowej i wiercenia otworów 22 mm w zbrojonym betonie c25 pod kotwy chemiczne (wchodziło jak w masło ale tu zasługa dobrej klasy wiertła hilti).
    Do wyburzania i kucia go nie używałem, do tego celu używam młotka pneumatycznego - zalety młotek jest lekki i się nie zużywa (jak jest dobrej firmy) bo cały gruz i pył nie ma jak dostać się do środka a kompresor sobie pracuje w czystym pomieszczeniu kilkanaście m dalej nie hałasując dodatkowo w miejscu pracy.
    Reasumując nie ma co liczyć że się kupi jedno narzędzie do wszystkich prac.
  • Poziom 11  
    Zamówiłem hitachi z linku, miała być 100% sprawna a okazało się że uchwyt nie trzyma wierteł. Widziałem zestaw naprawczy na allegro za 3 dychy ale sprzedawca musi sie okreslic czy mam odeslac czy odda za zestaw i sobie wymienie, jedyne co zdążyłem sprawdzić to jak przycisnąłem mocno wiertło to dało się wywiercić dziure i weszło jak w masło tam gdzie tym z biedry troche się meczyłem. Zobaczymy
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie
    mam zamiar kupić mlotowiertarke. Używana będzie do celów domowych i sporadycznych, ale biorąc pod uwagę niedaleki w przyszłości zakup jakiegoś mieszkania <szeregowca>, chciałbym żeby przy moim użytkowaniu starczyła mi na bardzo długo. Biorę pod lupę sprzęt firmy graphite. Patrząc na ich ofertę widzę, że mają wiertarki i niebieskie z serii PRO, i zwykłe szaro-srebrne. Czy ktoś mółby coś dodać od siebie o tym sprzęcie ? Z góry dziękuję.
  • Poziom 34  
    Kupiłem młotowiertarkę z udarem pneumatycznym firmy NITEO tools za 199 zł. w Biedronce. Zakup był na szybko, tylko na jeden remont. Zrobiłem nią już kilka remontów i muszę powiedzieć że sprawuje się wspaniale.
  • Poziom 7  
    ciesze się bardzo, chodzi mi jednak o sprzęt tej firmy co napisałem wyżej :)
  • Poziom 7  
    z tego wynika, że jeśli kupywać już graphita , to brać pod uwagę graphite pro