Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook

damon83 07 Jun 2017 14:04 3015 4
 • #1
  damon83
  Level 2  
  Witam. Poszukuje pomocy w często pojawiającym się temacie resetującego się zegara w kuchniach Mastercook Dynamic. Wiem już z forum że przyczyna tkwi w wymagającym wymiany kondensatorze. Czy ktoś na forum mógłby poinstruować jak pominąć podłączenie zegara aby piekarnik pracował w trybie ręcznym On / Off bez programatora (tej informacji na forum nie znalazłem)? Które przewody należy zewrzeć,aby pominąć przekaźnik (coś takiego ktoś sugerował)? Poniżej zdjęcia "rozbebeszonej" kuchni.
  Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  damon83 wrote:
  Które przewody należy zewrzeć,aby pominąć przekaźnik
  Te, które są podłączone do przekaźnika.
 • #3
  damon83
  Level 2  
  Zapewne po to zamieściłem zdjęcie, aby dowiedzieć się które to przewody konkretnie (bo nie wiem, gdzie zlokalizowany jest przekaźnik?!). Sugestie odnośnie przekaźnika wyczytałem na forum, ale poza hasłem nie było detali. Może jednak ktoś podrzuci laikowi wskazówki bardziej szczegółowe niż te z poprzedniego posta :)
 • #5
  damon83
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedź odnośnie przekaźnika. Pominąłem go i piekarnik pracuje, zegar wygaszony. Pech amatora polega na tym, że przestały funkcjonować iskrowniki. Przewodów przy generatorze iskry nie tykałem, choć dochodzi do nich jeden z czerwonych, który był wpięty do zegara. Czy odłączenie zegara mogło spowodować brak zasilania iskrowników? Jak poradzić sobie z tym faktem?
  Edit:
  Winowajcą niewprawnego iskrownika był przewód, który wisiał na wtyczce i nie zasilał (dopiero po wypięciu wszystkich kolejnych przewodów było to widoczne). Cel osiągnięty, a temat do zamknięcia. Za wsparcie i wyrozumiałość dziękuję 😊