Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook

damon83 07 Cze 2017 14:04 1101 4
  • #1 07 Cze 2017 14:04
    damon83
    Poziom 2  

Witam. Poszukuje pomocy w często pojawiającym się temacie resetującego się zegara w kuchniach Mastercook Dynamic. Wiem już z forum że przyczyna tkwi w wymagającym wymiany kondensatorze. Czy ktoś na forum mógłby poinstruować jak pominąć podłączenie zegara aby piekarnik pracował w trybie ręcznym On / Off bez programatora (tej informacji na forum nie znalazłem)? Które przewody należy zewrzeć,aby pominąć przekaźnik (coś takiego ktoś sugerował)? Poniżej zdjęcia "rozbebeszonej" kuchni.
    Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook Mastercook Dynamic 3477 B - Pominięcie programatora w kuchni gaz-el Mastercook

0 4
  • #2 07 Cze 2017 17:08
    zhudomel
    Specjalista AGD

damon83 napisał:
    Które przewody należy zewrzeć,aby pominąć przekaźnik
    Te, które są podłączone do przekaźnika.

0
  • #3 07 Cze 2017 17:46
    damon83
    Poziom 2  

Zapewne po to zamieściłem zdjęcie, aby dowiedzieć się które to przewody konkretnie (bo nie wiem, gdzie zlokalizowany jest przekaźnik?!). Sugestie odnośnie przekaźnika wyczytałem na forum, ale poza hasłem nie było detali. Może jednak ktoś podrzuci laikowi wskazówki bardziej szczegółowe niż te z poprzedniego posta :)

0
  • #5 08 Cze 2017 21:52
    damon83
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź odnośnie przekaźnika. Pominąłem go i piekarnik pracuje, zegar wygaszony. Pech amatora polega na tym, że przestały funkcjonować iskrowniki. Przewodów przy generatorze iskry nie tykałem, choć dochodzi do nich jeden z czerwonych, który był wpięty do zegara. Czy odłączenie zegara mogło spowodować brak zasilania iskrowników? Jak poradzić sobie z tym faktem?
    Edit:
    Winowajcą niewprawnego iskrownika był przewód, który wisiał na wtyczce i nie zasilał (dopiero po wypięciu wszystkich kolejnych przewodów było to widoczne). Cel osiągnięty, a temat do zamknięcia. Za wsparcie i wyrozumiałość dziękuję 😊

2