Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie funkcji w innej funkcji

Markossss 07 Cze 2017 14:15 885 2
  • #1 07 Cze 2017 14:15
    Markossss
    Poziom 1  

Witam. Z racji że programowanie nie jest moją najmocniejszą stroną, a mam za zadanie stworzyć mini projekcik, muszę skorzystać z Waszej pomocy. Pierwsza część mojego zadania brzmi tak:

Cytat:
    Create structure Task, cotaining the information about the test question in the fields: a question, five variants of the answer, a correct answer number, a number of points for a correct answer and method to display a question (struct with public data-members for simplicity, it can be defined inside next class).

Kod który napisałem:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wszystko działa jak należy(wiem że przypisywanie na sztywno 5 odpowiedzi nie powinno mieć miejsca, ale nie będzie tutaj żadnych zmian, a kod ma wyglądać "słowo w słowo", więc musiałem tak zrobić.

Kolejna część mojego zadania to:

Cytat:
    To model a set of test questions, create the TestContent class, with data-member vector of test questions. Create constructors, set, get & print methods, methods to add and remove a test question(duplicate questions should not be included in the vector), method to access a test question by it’s index in the list of questions(vector), method to check if the answer of given question is correct

na początku skupiłem się na zdefiniowaniu struktury Question, w klasie Test..jak widać w powyższym kodzie zrobiłem to tak:

Wektor z pytaniami również stworzyłem(później tam będę dodawał). No i pomijając środek, na końcu mam zadanie aby stworzyć metodę która wyświetli pytanie i sprawdzi odpowiedź. Więc używając poprzedniej metody showQuestion ze struktury Task, chciałem jej użyć i dopisać pare linijek które będą miały na celu sprawdzenie odpowiedzi. Wygląda to tak:

Ale niestety to nie działa, wyskakują mi błędy:
    In member function 'void Test::askQuestion()':
    [Error] 'showQuestion' was not declared in this scope
    [Error] 'correct_answer' was not declared in this scope
    [Error] 'Question_Score' was not declared in this scope

że te rzeczy są nie zadeklarowane, ale przecież one są w strukturze Question..

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

0 2
  • #2 15 Cze 2017 16:48
    1487300
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Cze 2017 19:56
    LED5W
    Poziom 32  

Te metody są zdefiniowane w Question, a nie Test. Question dziedziczy po Test, a nie na odwrót.

Dlaczego Question dziedziczy po Test?
    Dlaczego nie stosujesz nazw podanych w zadaniu?
    Ja bym to tak ułożył:

0