Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta/Focus - Dopasowanie sterownika pompy wtryskowej (immobilizer) CDIF2

07 Cze 2017 18:05 1341 7
  • Poziom 13  
    Szanowni,

Miałem problem z Fiestą 1,8 ( dokładnie ten sam silnik / pompa co w focusie )
    Samochód gasł po nagrzaniu ( wystarczyło sam sterownik podgrzać - znany i lubiany jednowtyczkowiec )

Wymiana czujnika obrotów nic nie zmieniła. ( wywalało błąd obrotów - ale to nie ja diagnozowałem )

Założyłem drugi sterownik i kicha, samochód nie odpala
    Wiem że trzeba zrobić dopasowanie immo.... i tu pierwsze pytanie, czy zrobiłem to prawidłowo.

Podszedłem CDIf/2. Ford / inne / Psg... adaptacja sterownika ( robione na stole poza samochodem )

Gdzieś czytałem że potem trzeba odczekać z minutę na przekręconym zapłonie.... prawda to ? ( tego nie robiłem )

Błędy z diagnostyki to p1664 i p1564......... czyli chyba nie immo
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Jak się zachowuje kontrolka immo ? Gaśnie ? Miga ?
  • Poziom 38  
    A to czasami nie błędy od sterownika pompy, tam pewnie masz VP44.
  • Poziom 34  
    Spróbuj Focomem jak nie pójdzie, daje radę akurat w focusie robiłem.
  • Poziom 13  
    Sterownik dobrany po wersji softu... odczytane denisem
    Zgadza się 100 %

A te błędy w sieci jakoś enigmatycznie opisane, całe wypracowania na forach a tak naprawdę nic nie wyjaśnione :/

• Poziom 15  
    Błędy typowe dla uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej. Tak, mógł być dobry palić w poprzednim samochodzie ale ma już prawie 20 lat i byle zapowietrzenie może go uszkodzić w sekundkę. Jak pompa jest zapowietrzona, nie można wytworzyć odpowiedniego ciśnienia, odpowiedniej dawki, sterownik wysterowuje zawór dawki coraz to dłuższymi impulsami co łatwo doprowadza do uszkodzenia starego sterownika. Inaczej po naszej fabrycznej regeneracji. Nie są wrażliwe na zapowietrzanie. A co do problemów z obrotami po pompy po rozgrzaniu. Taka typowa usterka teraz to już większości sterowników. Naprawiamy to usterkę profilaktycznie przy naprawie sterownika. Immo też możemy wykasować.