Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki wideodomofon IP / wideofon do 2000 zł.

Erbit 25 Wrz 2018 20:31 17541 97
    j_krk
    Poziom 4  
    Bardzo dziękuję za zdjęcia!

U Ciebie przynajmniej ulica jest oświetlona, u mnie nie, więc zostaje tylko światło na domu. Brak IR to wielki minus tego wideodomofonu, poza tym wygląda na super sprzęt.

Zawsze można poprosić gościa o poświecenie sobie telefonem w twarz :D
  • Relpol przekaźniki
    Erbit
    Poziom 34  
    Potrzebna jest skrętka + kilka innych "kabelków" (np. elektrozaczep) do tego GDS3710 ma dodatkowe wejścia/wyjścia. Sądzę, że mając możliwość ułożenia przewodów trzeba coś dodatkowo podciągnąć aby oświetlić człowieka i ewentualnie samo wejście by ręką nie macał.

Wcześniej się nad tym nie zastanowiłem, chyba się skuszę na dodatkową skrętkę - LED na tym zadziała.

Podczerwień pewno zdała by egzamin ale nie załatwi to oświetlenia człowiekowi wejścia / furtki - dlatego sądzę, że lepsze będzie jakieś oświetlenie LED.

Dodano po 52 [minuty]:

j_krk napisał:
    ...poza tym wygląda na super sprzęt. ...

W tej cenie ciężko o coś innego. U mnie (w ostatniej chwili) zrodził się pomysł "potrzeby klawiatury" - stąd zmieniłem orientację na GDS3710.

Być może inne marki są lepsze (być może nie) ale jak za te pieniądze jestem zadowolony. Do tego sprzęt jest masywny, dosyć dobrze przemyślana konstrukcja mocowania, do tego kontrola sabotażu a na dokładkę dostęp do rtsp - czyli mogę nagrywać na rejestrator wszystko jak leci wraz z dźwiękiem (bez wyzwalaczy typu "ruch" czy inne zdarzenie). Niestety wadą jest to, że słyszę szczątki rozmów sąsiadów :P - muszę iść sąsiadowi powiedzieć by tak nie klął :).
  • Relpol przekaźniki
    starob
    Poziom 26  
    j_krk napisał:
    Brak IR to wielki minus tego wideodomofonu

Wielki - tym bardziej napisane jest gdzieś, że oświetlenie klawiatury służy również jako doświetlacz.
    Dodatkowe wejścia /wyjścia są, ale praktycznie nie do stosowania. Wyjcie cyfrowe można uruchomić tylko na 30, a to trochę krótko aby sterować oświetleniem.
    Najprościej i najtaniej to będzie zastosowanie solar LED z czujką ruchu.
    U mnie jako baza w mieszkaniu jest GXV3275 i to on mi zapala światło przed domem gdy dzwoni dzwonek.
    Erbit
    Poziom 34  
    starob napisał:
    j_krk napisał:
    Brak IR to wielki minus tego wideodomofonu

Wielki ...

E tam. IR nie oświetli Tobie furtki/drogi dla gościa no chyba, że dasz gościowi noktowizor ;)

starob napisał:
    ... Dodatkowe wejścia /wyjścia są, ale praktycznie nie do stosowania....

Ja stosuję.

starob napisał:
    ... Wyjcie cyfrowe można uruchomić tylko na 30, a to trochę krótko aby sterować oświetleniem....

Wyjście cyfrowe może być użyte tylko po to by wysterować inny układ. Tak robię i nie mam żadnych ograniczeń.

Należy też wspomnieć, że GDS ma API. Jeszcze nie wykorzystuję ale na pewno będę - choćby do włączania podświetlenia przycisku dzwonka od zmierzchu do północy bo w panelu można zaprogramować tylko stałą godzinę "od - do".
    starob
    Poziom 26  
    Ja też stosuje i jestem względnie zadowolony.
    Jednak nie o to chodzi - podkreślić trzeba,że nie jest to domofon przeciętnego użytkownika.
    Jako element złożonej infrastruktury teleinformatycznej i HA to tak, ale jako autonomiczne urządzenie ma swoje "niedoskonałości".
    Rzeczywistość nie jest już tak kolorowa jak kolorowy jest folder reklamowy.
    Erbit napisał:
    IR nie oświetli Tobie furtki/drogi dla gościa

..najpierw to chciałbym dyskretnie wiedzieć czy to jest gość, czy jakiś intruz, który testuje moją obecność w domu. Chciałby mieć to również zarejestrowane przez całą dobę. Jako kamera do monitoringu bez IR się nie nadaje.
    Erbit napisał:
    Wyjście cyfrowe może być użyte tylko po to by wysterować inny układ. Tak robię i nie mam żadnych ograniczeń.

..masz - w urządzeniu za 1.5k zł musisz dokładać kolejne klocki. Tak z ciekawości ile kosztuje Cię automatyczne zapalenie światła?
    Erbit napisał:
    Należy też wspomnieć, że GDS ma API.

..tak samo "funkcjonalne" jak wejścia/wyjścia ;)
    Erbit napisał:
    Jeszcze nie wykorzystuję ale na pewno będę - choćby do włączania podświetlenia przycisku dzwonka
    ..dokładając kolejny klocek za kilka stówek.

Nie odbieraj tego jako złośliwość, chcę tylko pokazać jak łatwo producent może łapać "leszczy" pisząc półprawdy.
    Sam się na to złapałem, ale miej bolało, bo w domu mam już zainstalowaną HA. Mając możliwość ponownego wyboru, kupiłbym go ponownie.
    Zaczynając od zera, aby osiągnąć pełną reklamowaną funkcjonalność trzeba wydać min 5k.
    Reasumując GDS to świetne urządzenie, dobrze wyposażone i warte swojej ceny. Jednak przed zakupem trzeba precyzyjnie określić oczekiwania i nie domniemywać tego co nie jest napisane lub nie sprawdzone.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    j_krk napisał:

Zawsze można poprosić gościa o poświecenie sobie telefonem w twarz :D

Prościej jest dokupić jakiś oświetlacz (doświetlacz) IR i zamontować go w odpowiednim miejscu. Można by go sobie włączać doraźnie, gdy zajdzie taka potrzeba.
    Erbit
    Poziom 34  
    starob napisał:
    ...
    Erbit napisał:
    Jeszcze nie wykorzystuję ale na pewno będę - choćby do włączania podświetlenia przycisku dzwonka
    ..dokładając kolejny klocek za kilka stówek.

Nie, nic nie będę dokładał "zawatuje" bezpiecznik i będzie działało.

No oczywiście, że dołożę kolejny klocek (choć ja akurat klocków mam w brud - wystarczy wykorzystać RPI na, którym mam Asteriska).

W kwestii samego "dokładania klocków" to jestem zwolennikiem takiego dokładania aby uszkodzenie jednego elementu nie powodowało przestoju całego systemu. Wolę więc dołożyć klocek i wyjście furtki z GDS podłączyć do klocka. Dzięki temu jak padnie mi GDS to furtkę i tak mogę otwierać dodatkowym przyciskiem przy drzwiach.

starob napisał:
    ...
    Reasumując GDS to świetne urządzenie, dobrze wyposażone i warte swojej ceny. Jednak przed zakupem trzeba precyzyjnie określić oczekiwania i nie domniemywać tego co nie jest napisane lub nie sprawdzone.

Mam bardzo podobne zdanie. Nie moja wina, że "leszcze" się łapią. Generalnie jednak uważam, że instalacja domofonowa to nie zakup w markecie domofony za 150 zł i jakaś samoróbka instalacji. Leszczem jest to co mu się wydaje, że tak właśnie będzie.

Urządzenie SIP to niestety telefon, który trzeba umieć skonfigurować. Albo zrobi to ktoś sobie sam mając podstawową wiedzę o sieciach itp albo.. zamówić usługę - dlatego jeszcze raz napiszę, nie moja wina, że "leszczom" coś się wydaje.

Dodano po 2 [minuty]:

zybex napisał:
    ... Prościej jest dokupić jakiś oświetlacz (doświetlacz) IR i zamontować go w odpowiednim miejscu....

Nie trzeba kamery, która "czyta IR" ? Każda kamera to obsłuży ?

Dodano po 2 [minuty]:

starob napisał:
    ... najpierw to chciałbym dyskretnie wiedzieć czy to jest gość, czy jakiś intruz...

Jak się dyskretnie dowiesz? A jak już się dowiesz to "co mu zrobisz jak go złapiesz" ?
    Ja wolę "zapalić światło" - intruz ucieknie, gość zostanie i nikogo nie będę musiał "łapać".
    Erbit
    Poziom 34  
    Padło na GDS3710 głównie z powodu moich potrzeb. Posiadał wszystko co było mi potrzebne a cena była atrakcyjna.

Zamykam.