Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet - brak iskry 4t, napięcie świecy ok: 1v

Majsterkowicz22 07 Cze 2017 20:22 897 4
  • #1 07 Cze 2017 20:22
    Majsterkowicz22
    Poziom 9  

witam,
    niedawno popsuł mi się skuter 4t, i zauważyłem że nie ma iskry, podłączyłem multimetr (minus do ramy/silnika a plus do kabelka który dochodzi do świecy(mocno izolowany) ) i przestawiłem na pomiar napięcia AC i napięcie wskazywało 0,98v gdy kręciłem rozrusznikiem. jakie napięcie tam powinno być i co mogło się uszkodzić (cewka chyba jest dobra ale niepokoi mnie napięcie wchodzące do cewki są tam dwa przewody i gdy włączam zapłon to wskazuje napięcie ujemne (podłączam kabel pomiarowy od multimetr'a do plusa akumulatora, a drugi do jednych przewodów cewki i jest takie same 12v , a gdy pierwszy kabel pomiarowy podłącze do masy to nie ma na cewce napięcia, wygląda jak by tam były masy, ale nie wiem czy dobrze to mierze ponieważ nie mierzyłem jak kręciłem rozrusznikiem)

1 4
  • #2 08 Cze 2017 10:18
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  

Majsterkowicz22 napisał:
    podłączyłem multimetr (minus do ramy/silnika a plus do kabelka który dochodzi do świecy(mocno izolowany)
    Bardzo mądrze zrobiłeś :D
    Zwykły multimetr ma zakres do max 1000V, a tam jest/powinno być o wiele wiele więcej.
    Od kilku do kilkudziesięciu tys. Volt.

Iskrę sprawdzasz na sprawnej świecy, a jak nie jesteś pewny, to wystarczy zwykły drut i do masy z przerwą 2mm. Napięcie Cię nie interesuje, ma być mocna iskra i tyle.

0
  • #3 08 Cze 2017 20:00
    Majsterkowicz22
    Poziom 9  

też testowałem drucikiem i zbliżałem do silnika/ramy i nic na świecy tez nie było. a jeśli to ważne jest to mi się fajka w środku spaliła bo jak mierze multimetrem to nie ma przejścia

0
  • #4 08 Cze 2017 20:16
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  

Jak iskry nie ma to po co sprawdzałeś fajkę?
    Zacznij od sprawdzenia cweki, impulsator, moduł, przewody, stacyjka - ale litości, nie od fajki.

Ciekawe czy multimetr przeżył zderzenie z piorunem :D

0
  • #5 08 Cze 2017 21:50
    Majsterkowicz22
    Poziom 9  

WędkarzStoLica napisał:
    Ciekawe czy multimetr przeżył zderzenie z piorunem :D
    jeszcze żyje :D

0
  Szukaj w 5mln produktów