Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTA

ludvickk 07 Cze 2017 21:39 1695 2
  • Poziom 1  
    Ważne! Zobacz edycję na dole tego posta!

Przepraszam za omijanie zakazu umieszczania linków, ale dzięki nim mogę w pełni opisać temat... Proszę o usuwanie wszelkich spacji po wklejeniu danego linku w pasek adresu.

Problem został przeze mnie opisany pierwotnie tutaj: http s:/ /w ww . fa cebook.com/groups/Android.Polska/permalink/754032048102958/
    Tam w komentarzach pojawiają się także kolejne kroki, które robiłem i które w końcu sprowadziły mnie do uceglenia sprzętu.

Początkowo problem sprowadzał się "jedynie" do tego, że nie dało się modyfikować (flashować) partycji związanych z bootloaderem (a tym samym nie dało się wrócić do pełnego stocka oraz do działającego Android Pay oraz certyfikatu Google). Nie dało się użyć pliku flashall.bat. Znaczy dało się, ale nie wszystkie rzeczy chciały się zainstalować, przy części było "fail". Nie dało się też wgrać wszystkich plików ręcznie poprzez wiersz polecenia (plików z tej listy):
    htt ps:/ /fo rum.xda-develo pers.com/lenovo-p2/help/stock-recovery-issue-t3556401/page2
    Ponadto próba instalacji aktualizacji w normalny sposób (OTA) kończyła się niepowodzeniem, ponieważ recovery jakby nie istniało. A TWRP także nie łapało, można było tylko bootować do TWRP Recovery poprzez polecenie "fastboot boot twrp.img". Nie dało się też ponownie zablokować bootloadera (nie działało polecenie "fastboot oem lock" ani nawet "fastboot oem unlock_critical" (krytyczne odblokowanie flashowania).

W pewnym momencie, gdy wszelkie sposoby naprawy z forum XDA i innych zawodziły, zdecydowałem się na nieco bezmyślne kroki, które widać poniżej. To są ostatnie polecenia jakie otrzymał tryb fastboot. Potem telefon zaczął się uruchamiać tylko w trybie cegły (świecąca się niebieska dioda powiadomień).
    Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTAZrzut ekra....55.42.png Download (1.48 MB)

A właściwie w dwóch trybach cegły. Jeden to "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008", a drugi - "Qualcomm HS-USB DIagnostics 900E". Używam progeamu QFIL.

Spróbowałem tego sposobu odceglania:
    ht tp s:/ /for um.xda-developers.com/k5-plus/how-to/unbrick-vibe-k5-plus-qfil-qpst-method-t3467830

Ale niestety w plikach które zawiera pakiet Marshmallow/fastboot do Lenovo P2 (ten pakiet: http s:/ /m ega.nz/#!3hhhhRYC! bDbs1VGHA7s0n-uH-B30fVDsulFRVw-ZbYTvheS9m8I ) nie ma wszystkich potrzebnych plików. Jest "rawprogram0.xml", a nie ma "patch0.xml" oraz "prog_emmc....mbn". Jest plik "programmer.mbn", ale nie wiem czy to to samo co "prog_emmc....mbn". Poniżej lista plików z tego pakietu:
    Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTAphoto58909...650858.jpg Download (166.49 kB)
    Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTAphoto58909...650857.jpg Download (156.22 kB)
    Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTAphoto58909...650861.jpg Download (98.18 kB)

A tutaj widać co wyskakuje gdy próbowałem użyć pliku "programmer.mbn" u góry i jedynie "rawprog.." na dole.
    Lenovo P2 - Telefon nie łapie recovery (nawet stockowego), nie działa update OTAphoto58909...650863.jpg Download (388.64 kB)

Co mogę zrobić, aby odceglić urządzenie i wgrać w pełni czyste, oryginalne oprogramowanie od Lenovo? Moim zdaniem obecnie głównym problemem jest taki, że nie mam potrzebnych plików. Jak je zdobyć? A może jest inny sposób na odzyskanie telefonu i wgranie pełnego stockowego systemu? Nadal przy próbie aktualizacji OTA telefon wchodzi w tryb fastboot a recovery jakby nie istnieje przez co update się nie instaluje... Co dalej?

EDIT: Uruchomiłem plik "blank-flash.bat" (w systemie Windows, telefon był w trybie "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008") i teraz ponownie mam dostęp do fastboot mode. Jednak wciąż przy próbie instalacji "flashall.bat" wyskakuje w pewnym momencie "FAILED (remote: Do not allow to flash Botloader image on Unlock device)" (przy poleceniu "flash prov" i innych powiązanych z bootloaderem...) Nadal przy próbie aktualizacji OTA telefon wchodzi w tryb fastboot a recovery jakby nie istnieje przez co update się nie instaluje... Co dalej?

Oczywiście wciąż korzystam z tej listy plików do flashowania: http s:/ /forum.xda-developers.com/lenovo-p2/help/stock-recovery-issue-t3556401/page2
    i mam ten sam problem co tam opisany...

Code:
    I cannot flash anything pertaining to the bootloader, this is the official flash list, open fastboot and paste this entire list, when its finished you will see "failed" next to anything pertaining to the bootloader. And therein lies the issue, i havent found a soloution and ive been searching for 2 months now

Code:
    I have found the stock ROM, I bricked my device in the rooting process, and am unable to flash the complete stock image, because the device reports "unable to flash bootloader on unlocked device"

EDIT2: Udało mi się zainstalować nougata poprzez TWRP Recovery. To znaczy:
    1. Wszedłem w TWRP za pomocą polecenia "fastboot boot twrp.img" (ponieważ fastboot nie łapie flashowania recovery - ani stockowego, ani twrp)
    2. Zainstalowałem Nougatowy .zip przeznaczony dla TWRP znaleziony na forum XDA-Developers.
    3. Teraz mam Nougata, ale wciąż nie mogę go aktualizować do nowszej wersji z poprawkami przez OTA. Po normalnym pobraniu małej poprawkowej aktualizacji oraz próbie jej instalacji OTA wyskakuje zielone logo lenovo i telefon znów się włącza z tą samą wersją oprogramowania a w pasku powiadomień pojawia się komunikat "Aktualizacja nie powiodła się".
  • MagBoss
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak masz TWRP to nie przejdzie aktualizacja systemu. Jeśli masz tą pierwszą wersje Nougata to współczuje - to nie działa. Wniosek:potrzebujesz stockowego recovery by wgrać poprawkę OTA.
  • Poziom 36  
    WanamXposed pozwala uznawać urządzenie za oficjalne i jest dostęp do OTA, ale na 7.0 jeszcze Xposed nie ma. Następnym razem miast posiłkować się fb, zainteresuj się specjalizującymi w temacie forami.