Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsola Pegazus - wyjście video

07 Cze 2017 23:21 387 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    Ostatnio chciałem odpalić swojego 17-letniego Pegazusa. Zawsze podłączałem go jedynie przez kabel antenowy i wszystko było dobrze ale jakość obrazu jest słaba więc postanowiłem podłączyć przez wyjścia audio i video i tu pojawia się problem, bo po podłączeniu dźwięk jest ale obrazu brak. Może ktoś z was miałby jakiś pomysł, jak to naprawić. W załączniku dodaję zdjęcia bebechów konsoli.
    Pozdrawiam Konsola Pegazus - wyjście video Konsola Pegazus - wyjście video Konsola Pegazus - wyjście video Konsola Pegazus - wyjście video Konsola Pegazus - wyjście video
  • Poziom 40  
    Jeżeli modulator działa usterkę masz na płytce z złączami RCA, a dokładnie R7 i R6 to gdzie jest - nie ma. Q1 też by się przydał.

Na razie wstaw R7 75Ω
  • Poziom 6  
    słuchajcie a jeśli bym przylutował wejścia audio/wideo bezpośrednio z taśmy która biegnie od modulatora do płytki na kardridże? można tak?
  • Poziom 41  
    r0nde1 napisał:
    po podłączeniu dźwięk jest ale obrazu brak.

Kolega nie podał do jakiego telewizora/gniazda podłączał tę konsolę tj. sygnał Video Composite z tej konsoli.

W współczesnych TV gniazdo Video Composite jest często współdzielone z gniazdem Video Component.
    Sygnał Component jest ustawieniem domyślnym i należy to zmienić, kiedy używa się sygnału Composite.
  • Poziom 6  
    z konsoli wyjścia żółte i czerwone audio/video, podłączyłem do wejść w tv również żółtego i czerwonego audio/video.
    a czy istnieje możliwość "ominięcia" modulatora jak napisałem wcześniej?
  • Poziom 40  
    W #2 jest napisane co trzeba zrobić, czego tam brakuje

Płytka modulatora jest zbędną
  • Poziom 6  
    ok fajnie, a moge zapytać co ten modulator wogóle robi?
  • Poziom 40  
    Modulator - zmienia (moduluje) sygnał Audio/Video na sygnał wysokiej częstotliwości RF, który można wprowadzić do gniazda antenowego TV. Działa na jednym z kanałów TV, np. popularnym 36.

Kiedyś gniazdo antenowe było jedynym wejściem TV aby można było podłączyć do telewizora coś innego oprócz anteny; magnetowid, ZX Spectrum, Commodore Cxxx, itp.
  • Poziom 6  
    super dzieki za odpowiedz