Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Qashqai - 2008 1.6 benzyna brak komunikacji z ecu

08 Cze 2017 11:54 1404 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Jak w temacie.
    Auto samo zgasło, upalony był bezpiecznik od ECU.
    Po wymianie dalej to samo.
    Brak kontrolki na zegarach od Ecu, wentylator się załącza po zapłonie.
    Bezpieczniki sprawdzone. Obstawiam na uwalone ECU ale nie jestem pewien.
    Ma ktoś pinout sterownika żeby sprawdzić zasilania ?
  • Poziom 23  
    Który bezpiecznik wywaliło ? Pali go za każdym razem ? Możesz sprawdzić czy jest 12V po zapłonie na pinie 93 i 105 . Masy na 10,11,108.
  • Poziom 10  
    Bezpiecznik w skrzynce przy akumulatorze opisany F12, zaraz sprawdzę zasilania i dam znać.
    Masy ok.
    Zasilania na pinie 93 w granicach 12v ale na 105 pinie tylko 1.5v.
  • Poziom 23  
    Może być problem z przekaźnikiem lub jakieś zwarcie w skrzynce bezpieczników. Przekaźnik jak dobrze pamiętam jest w środku w skrzynce . Możesz znaleźć na wtyczce w skrzynce bezpieczników pin 9 (chyba zielony przewód) i sprawdzić czy na wyjściu jest te 12V po zapłonie czy nie ale problem będzie raczej wewnątrz . Więc jak czujesz się na siłach to rozbieraj skrzynkę.
  • Poziom 10  
    Kolego masz absolutna racje, sprawdziłem to wcześniej ale nie miałem pewności, na zielonym przewodzie nie ma zasilania 12v tylko to 1,5v. Nie miałem pewności dlatego wolałem zadać pytanie na forum. Sprawdzę skrzynkę dam znać.
  • Poziom 10  
    Witam , sprawdziłem i skrzynka podaje 12v na ten pin 9 ( zielony przewód ) jak komputer jest podpięty, na komputerze zasilania 12v, 5v, 3.3v oraz masy są.
    Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem, masa od akumulatora była oberwana, wymieniłem, ale dalej to samo...
    Kolego mario 77 masz jakieś inne sugestie? obstawiam że raczej ecu uwalone, jak tam jest z immo?
  • Poziom 23  
    thomas_crx napisał:
    sprawdziłem i skrzynka podaje 12v na ten pin 9 ( zielony przewód )

I dochodzi to zasilanie do sterownika? Wcześniej pisałeś że nie ma na pinie 105.
  • Poziom 10  
    Nie było jak ECU był odłączony, po podłączeniu zasilanie pojawia się