Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samolot synchronizacja nadajnik odbiornik 27 MHz

Zaba78600 08 Cze 2017 14:23 996 8
  • #1 08 Cze 2017 14:23
    Zaba78600
    Poziom 3  

Witam serdecznie wszystkich,
    Kupiłem samolot sterowany. Samolot ma tylko 1 silniczek z śmigiełkiem na każdym skrzydle bez żadnego sterowania góra / dól chyba że mocno się kręci i wtedy się unosi. Niestety nie mam jak to sprawdzić. Po naładowaniu akumulatora i włożenia baterii do pilota/nadajnika nie mogę nic uruchomić. Wciskam strzałką do góry na pilocie i gdy ruszam przy włączniku zasilania przy odbiorniku coś się śmigła ruszają o jeden krok a czasem coś załapie i kręcą się przez kilka sekund, później stop. Przepuszczałem ze to Kondensatory. Wylutowałem i sprawdziłem i są one ok. Nie wiem gdzie szukać. Czy nie prościej kupić komplet nadajnik i odbiornik i wymienić?

Dziękuję z góry za pomoc
    Pozdrawiam wszystkich
    Samolot synchronizacja nadajnik odbiornik 27 MHzRC.jpg Download (212.52 kB) Samolot synchronizacja nadajnik odbiornik 27 MHzRC 3.jpg Download (54.56 kB) Samolot synchronizacja nadajnik odbiornik 27 MHzRC 2.jpg Download (73.43 kB)

0 8
  • #2 08 Cze 2017 14:39
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Zaba78600 napisał:
    Wciskam strzałką do góry na pilocie i gdy ruszam przy włączniku zasilania przy odbiorniku coś się śmigła ruszają o jeden krok a czasem coś załapie i kręcą się przez kilka sekund, później stop.

Jak rozumiem uszkodzony wyłącznik (lub zimny lut w jego okolicy). Ewentualnie masz problem z rozładowanym albo zuzytym akumulatorem.

0
  • #3 08 Cze 2017 14:52
    Zaba78600
    Poziom 3  

Dziękuję ślicznie.
    Akumulator jest nowiusieńki. Wyłącznik tez podłączyłem aby był na stale podłączony i przechodził prąd ale to nic nie daje.

0
  • #4 08 Cze 2017 15:34
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Sprawdź napięcie na akumulatorze po naładowaniu.

( Zdalne sterowanie wymaga 6 baterii AA. )

Jeśli wcześniej nie było problemów to tylko elektronika do sprawdzenia lub wymiany.
    W czasie ładowania akumulatora odbiornik powinien być wyłączony chyba ?

0
  • #6 08 Cze 2017 19:06
    Zaba78600
    Poziom 3  

Jak kupiłem nie było wcale akumulatora do tego modelu.
    Kupiłem akumulatorek do modeli i zlutowałem końcówkę " jst " .
    Wybrałem taki akumulatorek o największej możliwej mocy aby wszedł do samolotu i był lekki.

Proces ładowania wygląda tak : Odłącza się akumulatorek od samolotu i podłącza do nadajnika. Po podłączeniu z wyłączonym nadajnikiem zaczyna się ładować.
    Aby wyeliminować prawdopodobieństwo, że nadajnik nie chce ładować, kupiłem inna ładowarkę na koncówkę " jst" .

Dlatego mam pewność ze wszystko się dobrze ładuje.

Ciekawe jest to, że tylko na nadajniku kierując manetkę w dół to śmigła się kręcą co jakiś czas szybko i przestają. Myślałem że kondensator się wyładowuje za szybko. Na innych pozycjach manetki na nadajniku to tylko robi pstryk i nic się wcale nie kreci...

Kierując sterami prawo lub w lewo na nadajniku można zauważyć / domyśleć się, że samolot obracałby się dzięki temu że jeden silniczek kręciłby się 2 razy szybciej od drugiego w zależności od kierunku skrętu...

0
  • #7 08 Cze 2017 19:18
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Akumulatorki ile wolt pakiet ?
    Czy próbowałeś drążkiem manetką gazu dać do przodu i w dół.
    I sprawdź czy reaguje.
    Instrukcji nie masz ?

0
  • #8 08 Cze 2017 20:06
    Zaba78600
    Poziom 3  

Niesety nic nie reaguje.
    Akumulatorek 3,7 v 300 mAh.

Rozmyślam aby zmienić całą płytkę nadajnik i odbiornik...

Czy da się? Aby ominąć tanim kosztem problem...

Dodano po 6 [minuty]:

Co do instrukcji nic nie pisze.

Manetka w górę samolot się wznosi.
    Manetka w dół samolot leci.

Manetka w prawo skręt w prawo.
    Manetka w lewo skręt w lewo.

Dziękuję za pomoc

0
  • #9 08 Cze 2017 21:10
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Części praktycznie pasujących nie znajdziesz chyba że podbierzesz od podobnej budowy modelu
    układ aparatura i odbiornik ze sterowaniem silnikami.
    Przeszukaj na AliExpress tam prędzej cos dobierzesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów