Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1.9 TDi 2003 rok - Oświetlenie wnętrza nie gasnie

Frost160 08 Cze 2017 17:52 1491 5
  • #1 08 Cze 2017 17:52
    Frost160
    Poziom 14  

Witam,

auto jak w temacie. Na początku w ogóle się nie zapalało oswietalnie po towarciu drzwi kierowcy czyli standard kaseta zamka kierowcy zamontowana nowa. Wszystko ładnie zadziało lampka się zapala ale teraz dla od miany zamknięciu auta nie gaśnie.

Sprawdziłem w parametrach vcds-em to kasety są chyba ok bo widzi je tak jak ma być zamkniete/otwarte.

Pozostał cały sterwnik komfortu, tylko czy to na pewno on ? Może da się go w jakiś sposóba naprawić ? Czy pozostała tylko wymiana na używkę z allegro ?

Jego numer to:
    1JO959799AH

Dzięki z góry za jakaś podpowiedz.

0 5
  • #2 09 Cze 2017 00:28
    tomason2
    Poziom 14  

Ja sprawdziłbym krańcówki przy zamku. Miałem teraz podobny problem w toledo 2 po otwarciu nie świeciło. U mnie była zużyta krańcówka przy zamku ta montowana na przewodzie

Zamek zmieniony na oryg czy zamiennik ?

0
  • #3 09 Cze 2017 00:44
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

W bagażniku gaśnie gdy zamkniesz klapę (bez otwierania drzwi)?
    Zasilane jest to z tego samego przekaźnika w module.
    Lampka w podsufitce oprócz przekaźnika jest jeszcze sterowana z tranzystora wiec masz podwójne zabezpieczenie.
    Lampki w drzwiach masz czy tylko w podsufitce?
    Wszystkie tak samo sie zachowują?
    Może lampka w podsufitce uszkodzona i cały czas masę podaje lub włącznik na niej przestawiony jest na stałe świecenie.

0
  • #4 09 Cze 2017 20:25
    Frost160
    Poziom 14  

tomason dzięki ale jak piasałem zamek jest nowy ten najczęscicej używany czyli od kierowcy. Reszta też w parametrach wygląda na sprawne bo pokazuje zamkniete/otwarte.

grala1
    bgażnik sprawdze jutro.

Lampki w drzwiach działaja prawidłowo właśnie normalnie gasną a tu po zamknięciu swieci i to wszystkie 3 lampki łącznie z tymi bocznymi.

Samą lamkę oglądałem niewidzę tam możliwośći by była w taki sposób uszkodzona by podwała mase czały czas, tam są duże scieżki gołym okiem widać zwarcie by było. Przełącznik oczywiście jest ustawiony dobrze ;)

0
  • Pomocny post
    #5 09 Cze 2017 21:10
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ja bym prosił o jaśniejszy opis bo niby działa ale nie działa.
    Z która to lampką jest problem?
    Problem jest kiedy są zamknięte drzwi czy kiedy zamknięte jest auto z kluczyka/pilota?
    W którym to dokładnie momencie zapala się ta lampka?

0
  • #6 09 Cze 2017 22:42
    Frost160
    Poziom 14  

Lampą sufitową przednia. Włącza się normalnie tak jak i lampki w dwrziach po otwarciu(przed wymianą kasety zamka się nie zapala ale jest nowa). I wszystko ładnie aż do momentu zamknięcia auta. Zamykam drzwi i lampka nie gaśnie.

Fotka lampki zeby było dokładnie wiadomo o jaką chodzi:

0