Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CRS125-24G-1S-IN, działanie POE

lukas_gab 08 Jun 2017 18:17 786 7
Optex
    lukas_gab
    Level 15  
    Cześć. Mam router jak w temacie. Posiada on jeden port POE IN. Co to oznacza ? Chciałbym zasilić parę kamer IP przez POE, i nie wiem czy muszę kupić osobny zasilacz wielokanałowy, czy wystarczy, jak wepnę w POE IN mojego Mikrotika zasilacz 24V z przejściówką POE ?? Czy wówczas reszta 23 portów będzie zasilana ? Czy jeśli tak to nie uszkodzę innych sprzętów wpiętych do routera jak stacje robocze, serwery, telewizory ? Dzięki za pomoc i wyjaśnienia !
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    lukas_gab wrote:
    POE IN. Co to oznacza ?

Odróżniasz IN od OUT?
  • Optex
    lukas_gab
    Level 15  
    Odróżniam, dlatego chcę wpiąć zasilanie w ten port - pytanie czy pozostałe 24 porty zostaną zasilone, czy ten port służy jedynie do zasilenia samego urządzenia przełączającego ?
  • Helpful post
    maciekw48
    Level 14  
    Witam,
    Pozostałe porty nie mają wyjścia POE.
    lukas_gab
    Level 15  
    @maciekw48 - dzięki za konkretną odpowiedź ! W takim razie ten port POE IN jest tylko do zasilania routera ? Wygląd na to, że muszę kupić switch z 8 portami POE OUT, żeby zasilić kamery IP i wpiąć go jedną linią do mikrotika.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Kup switch z 8 portami POE oraz zwykłym ethernet by móc go wpiąć do swojego.
  • Helpful post
    tplewa
    Level 39  
    Warto jeszcze zerknac na kamery jakiego wymagaja zasilania bo standardow POE jest troche np. 802.3af, 802.3at do tego rowniez z wiekszymi mocami np. do 90W wymagajace negocjacji itp. np. kamery Bosch MIC itp.
    lukas_gab
    Level 15  
    W takim razie chyba tak zrobię z tym switchem. To nawet lepiej, do routera pociągnę 1 Gbps kabel zamiast 8, a przy tej przepustowości powinno być wydolne. Zwrócę uwagę na standard POE - w tym tygodniu przyjedzie do mnie pierwsza testowa kamera, którą będę testowo wpinał i konfigurował serwer pod nagrywania, to jak się sprawdzi to zamówię więcej takich i kompatybilny switch. Dzięki za pomoc i sugestie ! Teraz wiem więcej ;)