Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona maszyna do szycia Łucznik 466

rezydent 09 Cze 2017 03:41 1044 10
 • #1 09 Cze 2017 03:41
  rezydent
  Poziom 8  

  Dzień dobry. Zwracam sie z prośbą o ewentualne rady w naprawie maszyny do szycia Łucznik 466. Chwytacz ustawiony na ok. 2 mm od punktu zwrotnego igielnicy, czubek chwytacza zrównany z igłą. Odległość czubka chwytaka od górnego punktu otworu igły w tym położeniu ok. 1.5 mm. Igła prawie na styk boczny z czubkiem chwytaka. Uszkodzenie wystąpiło nagle bez wstępnych niedomagań. Maszyna plącze nić górną w chwytaczu i nie wciąga dolnej. Zdarza sie, że wyrzuca bębenek. W pozycji szwu bez przesunięcia bocznego szwu (przełącznik w pozycji środkowej) igła w stopce ma przesunięcie ok 2 mm w lewą stronę w stosunku do środka stopki. Czy wkręt zwalniający walek w celu ustawienia chwytaka musi mieć główkę skierowaną mocno w dół (bardzo niedostena regulacja) czy tak powinno być? Wygląd części OK i luzy chyba w normie. Proszę o pomoc i sugestie.
  Ps. Z góry przepraszam, jeśli to nie ten dział i forum a jeśli tak to uprzejmie proszę o przeniesienie.

  0 10
 • #2 09 Cze 2017 07:06
  rotombox2
  Poziom 12  

  Koniecznie trzeba oczyścić sam chwytacz z pozostałości nici, zanieczyszczeń także dotyczy to bębenka, (samo wyrzucenie bębenka- świadczy również o tym) Optyczne spojrzenie na chwytacz nic nie da, koniecznie trzeba rozebrać również sam chwytacz i gniazdko chwytacza.
  Wyrzucanie bębenka świadczyć może również o stanie technicznym szpuleczki nici.

  1
 • #3 09 Cze 2017 12:37
  rezydent
  Poziom 8  

  Dziekuje za zainteresowanie moim prblemem . Wszystkie punty po oczyszczeniu zostaly oczyszczone i naoliwione.Chwytacz czyst szpuleczke zmienialem..Nie wiem dlaczrgo nitka gorna , nawet nieraz siega do oski bebenka i dlatego zostaje porawdopodobnie wyrzucony .Blaszka przesuwna w bebenku nie jest mocno wytarta,A moze ta maszyna wymaga innych wartosci ustawien chwytacza

  0
 • #4 09 Cze 2017 15:31
  rotombox2
  Poziom 12  

  Sądzę w takim wypadku sama igła w iglicy nie jest właściwie do oporu włożona, wątpię że przestawiła się sama iglica chociaż i to trzeba by było sprawdzić jeśli (jak podajesz, że wchodzi tak nisko do samej osi bębenka) i w takim przypadku trzeba iglicę ustawić właściwie. (podnieść ją wyżej i przykręcić)

  0
 • #5 10 Cze 2017 00:21
  rezydent
  Poziom 8  

  Dziekuje za szczere checi.Naprawilem.Przyczyna byla polksiezycowa sprezysta blaszka opasujaca bebenek.Byla mocno spasowana z chwytaczem i nitka nie mogla swobodnie slizgac sie w kierunku ucha bebenka.Krotka korekta blaszki a dni spedzone na dochodzeniu do przyczyny awarii.Z mojej strony temat uwazam za zamkniety.Ps ustawienie chwytacza na 2mm jakie serwuja niektorzy forumowicze nie jest obligatoryjny jesli juz tak ustawimy to mimo wszystko trzeba fizycznie sprawdzic czy chwytak trafia w petelke a wtedy moze sie okazac ,ze byc moze trzeba ostawic wiecej.

  0
 • #6 15 Mar 2018 19:57
  g_regor
  Poziom 2  

  Witam. Którymi elementami wyregulować chwytacz w łuczniku 466? Czy to ta tulejka-ogranicznik na wałku napędzającym chwytacz? Proszę o odpowiedź albo przekierowanie mnie w temat gdzie jest to dokładnie wytłumaczone.

  0
 • #8 16 Mar 2018 21:18
  g_regor
  Poziom 2  

  Chodziło mi o zbliżenie do igły. Zrobiłem to popuszczając obejmę od cięgna ściegu lewo, środek, prawo. Tym się to fachowo robi? A czym robi się to drugie co napisałeś? Rozumiem, że tak jak u mnie, po przeszlifowaniu i tym samym skróceniu zęba chwytacza powinienem jakoś wyregulować ten moment nachodzenia zęba na igłę?

  0
 • #9 17 Mar 2018 15:33
  rotombox2
  Poziom 12  

  Wszystkie regulacje dot. zbliżenia lub oddalenia chwytacza do igły ustawiaj przy ustawieniu na prostym szyciu (nie zygzakiem) dotyczy to też głównie zbliżania czubka chwytacza pętelki. Musi to być również właściwie ustawione poborem tkaniny ząbkami maszyny. (to ostatnie dot. kiedy nie możesz ustawić jakości szwu) np. naprężenia nici jakości samego szwu.

  0
 • #10 17 Mar 2018 22:12
  g_regor
  Poziom 2  

  Słowa nie napisałeś na temat mojego pytania. CZYM ustawiać?

  0
 • #11 18 Mar 2018 11:14
  rotombox2
  Poziom 12  

  Masz umocowania na wale głównym napędu chwytacza i tam jest regulacja. Niepotrzebnie moim skracałeś czubek chwytacza, konieczne będzie tym samym zakup nowego chwytacza. Można było jedynie przeszlifować na tzw. osełce samo ostrze chwytacza w wypadku jego zużycia przez dotyk do igły. Ważne jeszcze by wszelką regulację dokonywać przy nowej igle. Powodzenia.

  0